העלאת אחוזי ההמרה באמצעות מערכת לניהול לידים
נכתב על ידי: אוהד זמלר
תאריך: 22/01/14

אחד הדברים החשובים ביותר עבור כל חברה, הוא הגדלה של  אחוזי ההמרה של הלידים המתקבלים אצלה, כיוון שמקסום אחוז ההמרה של הלידים, מעלה מאוד את רווחי החברה, ורווח גבוה הוא הרי המטרה העליונה שכל חברה עסקית חותרת אליה.

למרות החשיבות העצומה של נושא הלידים, רוב החברות לא משקיעות בו מספיק, וחבל. מערכת לניהול לידים הינה מערכת שתורמת למיקסום אחוזי ההמרה של הלידים. במאמר הבא נדבר על החשיבות האדירה של מערכת לניהול לידים, עבור כל חברה שמעוניינת להעלות את רווחיה.

כיצד ניתן להעלות את אחוזי ההמרה של הלידים?

בעזרת מערכת לניהול לידים ניתן להגדיל באופן משמעותי מאוד את אחוז ההמרה של הלידים. אחוז ההמרה הוא אותו אחוז של עסקאות שהסתיימו במכירה, מתוך מספר נתון של מכירות. מערכת לניהול לידים מחשבת את סיכוייו של ליד להסתיים במכירה, וזאת על פי הנתונים השונים שלו, שאותם היא משקללת. התוצאה בפועל של פעילות מערכת לניהול לידים, היא שבזכות דירוג איכות הלידים שהיא מבצעת, ניתן לדעת כמה מהר יש לחזור ללקוח, וגם איזה איש מכירות יוקצה לטיפול בו.

סידור הלידים על פי סדר חשיבותם

לסידור הלידים לפי איכותם ישנה חשיבות גדולה עבור הצלחת החברה והגדלת רווחיה, ומדוע? משום שישנם לידים עם חשיבות נמוכה שלא צפויה לצאת מהם מכירה, או שסכום המכירה בהם יהיה נמוך, ולעומת זאת לידים אחרים שהסיכוי שהטיפול בהם יסתיים במכירה הוא גבוה, והעסקה מולם תהיה משמעותית מבחינת הסכומים שלה, ולכן יש לחזור ללקוחות אלה מוקדם ככל האפשר לפני שהם יסגרו מול המתחרה, ולהקצות להם את אנשי המכירות הטובים ביותר.

נניח שהלידים לא סודרו לפי חשיבות אלא לפי מי שהתקשר קודם, יכול להיות שיחזרו ללקוח החשוב ביותר רק אחרי שיחזרו לכל השאר, כי הוא זה שהתקשר הכי מאוחר, ולפספס אותו עקב כך, בזמן שכל הלידים שהתקבלו לפניו היו לידים לא איכותיים, ולא הניבו הרבה מכירות, ולפיכך לא היה צריך לחזור אליהם לפניו. מערכת לניהול לידים תמנע מצב ביש זה, כיוון שהיא תציב את הליד בעל החשיבות הגבוהה ביותר, במקום הראשון, ואת שאר הלידים מתחתיו לפי סדר חשיבותם.

המאמר נכתב ביוזמת חברת Dreamview המציעה שירותים של בניית אתר קופונים ו – בניית חנות וירטואלית


 
אודות המחבר

אוהד זמלר

אודי כלי עבודה בירושלים

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41697.aspx