תוכנה לניהול עסק המוציאה חשבוניות ממוחשבות
נכתב על ידי: אוהד זמלר
תאריך: 22/01/14

כיום בעידן האינטרנט ניתן להוריד תוכנות רבות בחינם. אחת מהתוכנות האלה הינה תוכנה לניהול עסק המוציאה חשבוניות מס בחינם, ולה יתרונות רבים בנוסף. במאמר הבא נדבר על היתרונות הרבים של תוכנה לניהול עסק, שמלבד זאת שהיא מוציאה לבעל העסק חשבוניות בחינם, היא גם מאפשרת לו לנהל את העסק שלו מבחינה פיננסית בצורה מסודרת, וללא פתח לטעויות.

מהי חשבונית מס?

חשבונית מס היא מסמך המתעד עסקה, שבמסגרתה מוכר או נותן שירות מספק מוצר או שירות ללקוח, והלקוח משלם עליו. בסיום העסקה המוכר מוסר ללקוח את החשבונית, ומשאיר שני העתקים אצלו, שאחד הוא שומר לעצמו, ואת השני הוא שולח לרשויות המס, ועל סמך צירוף כל החשבוניות ביחד הן נותנות לו שומת מס מתאימה.

שני דרכים להוצאת חשבוניות

הדרך הראשונה להוצאת חשבוניות הינה הוצאה של חשבונית מס ידנית, אותה קונה בעל העסק מחנות למכשירי כתיבה או מבית דפוס, וממלא בה את כל הפרטים באופן ידני.

הדרך השנייה להוצאת חשבוניות היא באמצעות תוכנה לניהול עסק שהינה חינמית, והיא עדיפה הרבה יותר מהדרך הראשונה, מבחינת הנוחות אותה היא מספקת, ומבחינת הכסף שהיא חוסכת. החיסכון של בעל העסק בכסף ובזמן באמצעות השימוש בתוכנה זו הוא רב, ומעבר לחיסכון זה הוא גם זוכה להוציא חשבונית שנראית מרשימה הרבה יותר מהחשבונית המונפקת בפנקס החשבוניות.

מהם היתרונות בהוצאת חשבונית ממוחשבת?

ראשית בזכות תוכנה לניהול עסק  בעל העסק לא צריך ללכת ולקנות פנקסי חשבוניות, היות ודרך התוכנה הוא יכול לשלוח כמה חשבוניות שרק ירצה, ואין לו גם שום צורך להדפיסן כיוון שהוא שולח אותן דרך האי מייל. משלוח חשבונית דרך האי מייל עדיף בהרבה מאשר משלוח חשבונית דרך הדואר, כיוון שהוא חוסך את עלות הבולים והמעטפות, חוסך את הצורך ללכת לדואר ולשלוח את החשבונית, וחוסך את הזמן שלוקח לחשבונית להגיע, כיוון שדרך האי מייל הלקוח מקבל את החשבונית במקום. בזכות תוכנה לניהול עסק  גם אין לעסקים קטנים צורך בשכירת שירותיו של רואה חשבון, כי דרך התוכנה ניתן לשלוח את כל הקבלות לרשויות המס בלחיצת כפתור.

המאמר נכתב ביוזמת חברת Dreamview המציעה שירותים של בניית אתר קופונים ו – בניית חנות וירטואלית


 
אודות המחבר

אוהד זמלר

אודי כלי עבודה בירושלים

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41715.aspx