שיווק בפייסבוק – מי צריך את זה?
נכתב על ידי: איציק דר
תאריך: 23/01/14

בעולם הדיגיטלי בו אנו חיים הקשרים החברתיים שלנו בחלקם הגדול מתנהלים על פני הרשת והשחקנית הגדולה ביותר בעולם בתחום החברתי הינה פייסבוק. פייסבוק, הרשת שהוקמה לפני שנים לא רבות ותפסה תאוצה גדולה כל כך, חולשת היום כבר על יותר ממיליארד משתמשים פעילים ברחבי העולם, וכבר מזמן אינה רק רשת לשיתוף פוסטים והעברת מידע בין גולשים. שיווק בפייסבוק הוא ביטוי ששגור בפיו של כל בעל עסק הרוצה לשווק את עצמו ברשת, ואין מקום יותר טוב מלמצוא בו את קהל היעד המדוייק אותו מחפשים פרט לרשת החברתית הזו.

יכולת הפילוח הגבוהה

לעיתים אנו לא מייחסים חשיבות לפרסומות שאנו רואים בפייסבוק ולמידע המשותף בה שאינו מגיע מחברים קרובים שלנו, ולא שמים לב שמשום מה חלק גדול מהפרסומים והפוסטים מיועדים "במקרה" בדיוק בשבילנו, אם בשל טווח גילאים, תחומי התעניינות ועוד, אך שם הקוד לתופעה הזו הוא שיווק בפייסבוק. יכולת הפילוח וההגעה לקהל יעד ספציפי מדהימה והמפרסמים בפייסבוק יכולים לטרגט באופן כמעט מדוייק אל מי הם רוצים להגיע לפי תחומי התעניינות, מצב אישי [רווק, נשוי וכו'] מין ופרמטרים נוספים. שיווק בפייסבוק אם כן טומן בחובו יתרון עצום על פני שיווק כללי יותר.

פרסום ממומן

שיווק בפייסבוק הוא שיווק שאמור למתג את בעל העסק כמומחה בתחומו ויכול להיעשות על ידי פרסום פוסטים באופן קבוע, פוסטים שיעניינו את הגולשים וייתנו להם ערך מוסף בנושא ספציפי מה שיגרום להם לרצות לשתף במידע הזה. שיווק בפייסבוק יכול להיות גם פרסום ממומן ולאחר קביעה מדוייקת של קהל היעד אליו רוצים להגיע, המפרסם ישלם לפי כל קליק על המודעה שלו וכך יכניס כמה שיותר גולשים אל אתר האינטרנט שלו, דף נחיתה וכדומה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41723.aspx