היתרונות הרבים של הקמת פורטל ארגוני
נכתב על ידי: אוהד זמלר
תאריך: 15/04/14

פורטל ארגוני הוא אתר פנים ארגוני, שחסום לגורמים חיצוניים והכניסה אליו היא באמצעות הקשת שם משתמש וסיסמה. הפורטל משמש להעברת תכנים שונים לעובדים, ויש בו ממשקים רבים המסייעים לעובדי הארגון באופנים רבים. במאמר הבא נפרט על חלק מן היתרונות של הקמת פורטל ארגוני המאפשרים לארגון ולעובדיו להתנהל בנוחות רבה יותר, ומחזקים את הקשר בין העובדים להנהלה.

היתרונות הרבים של הקמת פורטל ארגוני

· פורטל ארגוני מאפשר לחברה לפרסם כרטיסים מוזלים ומבצעים עבור טיולים ומופעים שונים. מדובר בהנחות אשר ניתנות בדרך כלל לחברות וארגונים גדולים, ועובדים רבים מנצלים הנחות אלה שחוסכות להם כסף רב.

· פורטל ארגוני מאפשר לפרסם חדשות על הארגון ועל השוק בו הוא פועל. בנוסף ניתן לפרסם מידע סוציאלי על ההטבות להם זכאים העובדים במסגרת החוק או במסגרת החברה.

· בפורטל הארגוני יש ממשק של פורום שבו העובדים כותבים על דברים בארגון שלדעתם יש לשפר וזוכים למענה ממנהל בכיר בארגון. עובד שרואה שמתייחסים לדעתו ומשפרים דברים בעקבות דברים שהוא או חבריו העלו בפורום, הוא עובד מרוצה שתפוקת העבודה שלו תהיה בהתאם.

· בפורטל הארגוני ניתן לפרסם טפסים שונים. מדובר בממשק שמקל הן על העובדים והן על התנהלות הארגון, כיוון שכשמפרסמים טפסים בפורטל הארגוני כל העובדים רואים אותו. האופציה הזו הרבה יותר אפקטיבית מן האופציה השנייה שהיא שליחת טפסים במייל. כששולחים טפסים במייל, חלק מהעובדים כלל לא מקבלים את המייל, וחלק מהעובדים מוחקים אותו בטעות.

· בפורטל הארגוני ניתן לפרסם מידע מקצועי, דבר שתורם רבות לאיכותו של העובד. במקום שהעובד ייכנס לפייסבוק או לתיבת האימייל האישית שלו (זו שלא ניתנה לו על ידי הארגון) בזמן העבודה, הוא נכנס אל ממשק המידע המקצועי בפורטל הארגוני, ובכך הזמן הזה מנוצל למטרה טובה.

לסיכום

פורטל ארגוני מספק יתרונות רבים מאוד לארגון, והדברים שפורטו לעיל הינם רק חלק מהם. ביחס לתועלת האדירה של הפורטל לטובתו של הארגון העלות היא שולית. אם אתם מעוניינים לשמוע מידע נוסף על הפורטל הארגוני צרו קשר עם DREAMVIEW – חברה מנוסה בבניית אתרים שבונה במקצועיות אתרי פורטל ארגוני.

המאמר נכתב ביוזמת חברת Dreamview המציעה שירותים של בניית אתר מסחר אלקטרוני ו בניית אתר תדמית


 
אודות המחבר

אוהד זמלר

אודי כלי עבודה בירושלים

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article42570.aspx