ביטוח דירה - כיצד ליהנות מהמענה הטוב ביותר
נכתב על ידי: מיכאל רומנסקי
תאריך: 27/06/14

לא משנה כמה עלתה לכם הדירה, שבה אתם מתגוררים היום, או כמה רכוש יש לכם, סביר שהם חשובים לכם לא מעט וגם עולים לא מעט כסף. במיוחד בשביל זה מוצע לכם ביטוח דירה, המציע כיסוי במקרים שבהם נגרם נזק הן לתכולה שבבית והן למבנה עצמו. ביטוח דירה כולל במסגרתו שתי פוליסות שונות: ביטוח מבנה וביטוח תכולת דירה. חברות הביטוח מציעות כל אחת מפוליסות אלו בנפרד, אולם מומלץ בחום לרכוש את שתיהן. מדוע כדאי לרכוש את שתי הפוליסות ומה הן מציעות במסגרתן? על כך ועוד, במאמר שלפניכם.

מה מציעים ביטוח תכולה וביטוח מבנה

אם אתם מתעניינים ברכישת ביטוח דירה תוכלו ליהנות משתי פוליסות ביטוח: פוליסה אחת שמציעה כיסוי ביטוחי במידה ונגרם נזק כלשהו למבנה, כלומר לדירה, ופוליסה שנייה שמציעה כיסוי ביטוחי במידה ונגרם נזק לרכוש שבתוך הבית, לתכולה שבו. לא חייבים לרכוש את שני הביטוחים אולם כדי ליהנות מכיסוי נרחב ככל האפשר ובעיקר גם כדי לישון בראש שקט מומלץ לרכוש את שניהם. שני הביטוחים מציעים פיצוי כספי במקרים של שריפה, שגרמה לנזק בתכולה או במבנה, במקרים של שיטפונות קשים שגרמו לנזקים, במקרה של רעידת אדמה או אפילו במקרים של פריצה לבית. כדי ליהנות מהפוליסות המתאימות ביותר ואלו שתספקנה לכם את המענה המתאים, יש לפנות לחברת הביטוח כדי לקבל הצעת מחיר. לאחר שפניתם אל חברת הביטוח או אולי לכמה חברות שונות, יישלח אליכם שמאי, מטעמה של חברת הביטוח, כדי לקבוע את שוויו של הנכס שברשותכם ושוויה של התכולה. בהתאם לכך, ולאחר שקבע השמאי את השווי, שולחת חברת הביטוח הצעת מחיר שאותה תוכלו לבחון, ובהתאם לתנאיה, להחליט האם ועד כמה היא מתאימה לכם.

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים את הביטוח

בין אם אתם רוכשים ביטוח תכולה לדירה בלבד או אולי רוכשים גם ביטוח מבנה, חשוב שתבדקו היטב את תנאיהן של הפוליסות המוצעות לכם ולא רק את המחיר. סקר שוק והשוואה בין כמה אפשרויות שונות יעזור לכם לאתר את הפוליסות המוצעות במחיר האטרקטיבי ביותר, אולם מלבד המחיר, חשוב גם להתייחס לפרמטרים נוספים, כמו מידת מקצועיותה של חברת הביטוח המציעה לכם את הביטוח, ניסיונה בתחום הביטוחים וגם חוות הדעת של לקוחותיה על השירות המוצע על ידה. מומלץ לבחון היטב את תנאי כל אחת מהפוליסות המוצעות לכם ואת הכיסויים שהן מציעות. מכיוון שמדובר בביטוחים חשובים במיוחד, יש לבדוק היטב את תנאי הפוליסה לפני שבוחרים אותה.

כמה זה יעלה לכם

התשלום שאותו תעבירו מדי חודש לחברת הביטוח נקבע, כאמור, בהתאם לשווי הנכס שברשותכם ובהתאם גם לשוויה של התכולה. אולם, לצד כל זה ישנם פרמטרים נוספים המשפיעים על כך. ביטוח דירה עבור בית פרטי יעלה יותר מביטוח עבור בית בבניין משותף. ביטוח עבור בית קרקע יעלה יותר בהשוואה לביטוח עבור דירה בקומה גבוהה בבניין. גם ביטוח עבור בית שנמצא בשכונת יוקרה, יעלה לכם יותר, בהשוואה למה שישלם מי שביתו נמצא בשכונה וותיקה וישנה. בנוסף, מי שנמצא במקומות הנחשבים למועדים לפורענות, יאלץ לשלם יותר. מקומות שבהם מזג האוויר קיצוני מאד וגם קיים סיכוי גבוה לרעידת אדמה או לתופעות טבע העשויות לגרום לנזקים, ישלם יותר בהשוואה למי שמתגורר במקום אחר.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article43288.aspx