דף הבית ביטוח ביטוח רכוש ביטוח דירה - כיצד ליהנות מהמענה הטוב ביותר
ביטוח דירה - כיצד ליהנות מהמענה הטוב ביותר
מיכאל רומנסקי 27/06/14 |  צפיות: 14641

לא משנה כמה עלתה לכם הדירה, שבה אתם מתגוררים היום, או כמה רכוש יש לכם, סביר שהם חשובים לכם לא מעט וגם עולים לא מעט כסף. במיוחד בשביל זה מוצע לכם ביטוח דירה, המציע כיסוי במקרים שבהם נגרם נזק הן לתכולה שבבית והן למבנה עצמו. ביטוח דירה כולל במסגרתו שתי פוליסות שונות: ביטוח מבנה וביטוח תכולת דירה. חברות הביטוח מציעות כל אחת מפוליסות אלו בנפרד, אולם מומלץ בחום לרכוש את שתיהן. מדוע כדאי לרכוש את שתי הפוליסות ומה הן מציעות במסגרתן? על כך ועוד, במאמר שלפניכם.

מה מציעים ביטוח תכולה וביטוח מבנה

אם אתם מתעניינים ברכישת ביטוח דירה תוכלו ליהנות משתי פוליסות ביטוח: פוליסה אחת שמציעה כיסוי ביטוחי במידה ונגרם נזק כלשהו למבנה, כלומר לדירה, ופוליסה שנייה שמציעה כיסוי ביטוחי במידה ונגרם נזק לרכוש שבתוך הבית, לתכולה שבו. לא חייבים לרכוש את שני הביטוחים אולם כדי ליהנות מכיסוי נרחב ככל האפשר ובעיקר גם כדי לישון בראש שקט מומלץ לרכוש את שניהם. שני הביטוחים מציעים פיצוי כספי במקרים של שריפה, שגרמה לנזק בתכולה או במבנה, במקרים של שיטפונות קשים שגרמו לנזקים, במקרה של רעידת אדמה או אפילו במקרים של פריצה לבית. כדי ליהנות מהפוליסות המתאימות ביותר ואלו שתספקנה לכם את המענה המתאים, יש לפנות לחברת הביטוח כדי לקבל הצעת מחיר. לאחר שפניתם אל חברת הביטוח או אולי לכמה חברות שונות, יישלח אליכם שמאי, מטעמה של חברת הביטוח, כדי לקבוע את שוויו של הנכס שברשותכם ושוויה של התכולה. בהתאם לכך, ולאחר שקבע השמאי את השווי, שולחת חברת הביטוח הצעת מחיר שאותה תוכלו לבחון, ובהתאם לתנאיה, להחליט האם ועד כמה היא מתאימה לכם.

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים את הביטוח

בין אם אתם רוכשים ביטוח תכולה לדירה בלבד או אולי רוכשים גם ביטוח מבנה, חשוב שתבדקו היטב את תנאיהן של הפוליסות המוצעות לכם ולא רק את המחיר. סקר שוק והשוואה בין כמה אפשרויות שונות יעזור לכם לאתר את הפוליסות המוצעות במחיר האטרקטיבי ביותר, אולם מלבד המחיר, חשוב גם להתייחס לפרמטרים נוספים, כמו מידת מקצועיותה של חברת הביטוח המציעה לכם את הביטוח, ניסיונה בתחום הביטוחים וגם חוות הדעת של לקוחותיה על השירות המוצע על ידה. מומלץ לבחון היטב את תנאי כל אחת מהפוליסות המוצעות לכם ואת הכיסויים שהן מציעות. מכיוון שמדובר בביטוחים חשובים במיוחד, יש לבדוק היטב את תנאי הפוליסה לפני שבוחרים אותה.

כמה זה יעלה לכם

התשלום שאותו תעבירו מדי חודש לחברת הביטוח נקבע, כאמור, בהתאם לשווי הנכס שברשותכם ובהתאם גם לשוויה של התכולה. אולם, לצד כל זה ישנם פרמטרים נוספים המשפיעים על כך. ביטוח דירה עבור בית פרטי יעלה יותר מביטוח עבור בית בבניין משותף. ביטוח עבור בית קרקע יעלה יותר בהשוואה לביטוח עבור דירה בקומה גבוהה בבניין. גם ביטוח עבור בית שנמצא בשכונת יוקרה, יעלה לכם יותר, בהשוואה למה שישלם מי שביתו נמצא בשכונה וותיקה וישנה. בנוסף, מי שנמצא במקומות הנחשבים למועדים לפורענות, יאלץ לשלם יותר. מקומות שבהם מזג האוויר קיצוני מאד וגם קיים סיכוי גבוה לרעידת אדמה או לתופעות טבע העשויות לגרום לנזקים, ישלם יותר בהשוואה למי שמתגורר במקום אחר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מיכאל רומנסקי


 


מאמרים נוספים מאת מיכאל רומנסקי
 
קווים לדמותו של מיצובישי אאוטלנדר phev
30/06/14 | רכב
כשמדברים על רכב חשמלי היברידי, מתכוונים לכזה המבוסס על שילוב מנועים. דגם האאוטלנדר phev מציע זאת בדיוק: פועלים בו, זה לצד זה, שני מנועים חשמליים, כל אחד מהם בנפח 82 כוח סוס, והם אחראיים על הנעת הגלגלים. את המשוואה משלים מנוע בעירה חשמלית (מנוע בנזין) בנפח של 2.0 ליטר (121 כ''ס), אשר מקבל על עצמו, מעבר להנעת הגלגלים, גם תפקיד של מחולל חשמלי לטעינת הסוללה.

מיצובישי אאוטלנדר phev - ליהנות ממכונית נפלאה
29/06/14 | רכב
מיצובישי, הנחשבת לאחת מחברות הרכבים הבולטות כיום, מציעה לנו בכל תקופה רכבים חדשניים ואיכותיים מאד. הפעם היא מביאה לנו, בעזרת חברת כמוביל, את האאוטלנדר phev, שהיא ללא ספק אחת המכוניות פורצות הדרך שניתן למצוא כיום.

ביטוח רכב - למה לשים לב
29/06/14 | ביטוח רכב
כמו כל מוצר ביטוחי אחר, גם ביטוח רכב נחשב למומלץ מאד והוא מוצע על ידי חברות הביטוח השונות בארץ. ביטוח רכב מציע למבוטחים כיסויים ביטוחיים חשובים ביותר, בין אם עבור הרכב עצמו ובין אם עבור הנהג שבו או נוסעיו. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח חובה, ביטוח מקיף לרכב או ביטוח צד ג', כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא.

בנק ירושלים משיק שירות קבלת הלוואות און ליין, ללקוחות כל הבנקים
29/06/14 | הלוואות
בשנים האחרונות, עלו הוצאות המחיה של הישראלי הממוצע באופן משמעותי. הדבר לא רק מקשה על ההתנהלות, אלא גם מצריך מחשבה מחוץ לקופסה ופניה לאי אילו פתרונות מימון ואשראי.

יונדאי i10 מול יונדאי i20
29/06/14 | רכב
לא פשוט למצוא את המכונית המתאימה. השפע הכל כך רב של דגמי המכוניות המוצעים לנו כיום, הפיתוחים הרבים בתחום וגם הצרכים שמשתנים עם הזמן, הופכים את משימת מציאת המכונית המושלמת ללא פשוטה.

יונדאי i10 מול יונדאי i20 - ההשוואה המלאה
27/06/14 | רכב
יונדאי, ענקית הרכב הדרום קוריאנית, אחראית לכמה מהדגמים הפופולאריים ביותר בישראל. מקום מרכזי, מהבחינה הזו, תופסים שני דגמים עיקריים: הראשון הוא דגם המיני i10, והשני דגם הסופר מיני i20. אז מה עומד בבסיס הדגמים המובילים האלה? ומה היתרונות של כל אחד מהם?

ביטוח דירה - כיצד ליהנות מהמענה הטוב ביותר
לא משנה כמה עלתה לכם הדירה, שבה אתם מתגוררים היום, או כמה רכוש יש לכם, סביר שהם חשובים לכם לא מעט וגם עולים לא מעט כסף. במיוחד בשביל זה מוצע לכם ביטוח דירה, המציע כיסוי במקרים שבהם נגרם נזק הן לתכולה שבבית והן למבנה עצמו.

פתרונות אשראי חוץ בנקאי של Cal: כל האפשרויות
27/06/14 | הלוואות
המציאות הכלכלית של שנת 2014 מאלצת רבים מאיתנו לשנות את חוקי המשחק. כאשר הוצאות המחיה עולות, וכאשר המצב בחשבון הבנק הופך לנזיל יותר ויותר, עולה לא פעם הצורך להתבסס על פתרונות אשראי. בהקשר הזה, על רקע הקשיים שמערימים הבנקים, נראה כי האשראי החוץ בנקאי מקבל עדיפות בעיני לא מעט אנשים, ומסיבות ברורות.

כל מה שחשוב וכדאי לדעת על ביטוח תאונות אישיות
רוצים לרכוש ביטוח תאונות אישיות ומתלבטים? סוכן הביטוח שלכם הציע לכם לרכוש את הביטוח הזה, אולם אתם לא בטוחים שהבנתם בדיוק מה הוא מציע, ובכלל - עד כמה הוא כדאי? אם כן, ובעיקר כדי לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב וכדאי לדעת רגע לפני שרוכשים את הביטוח הזה. אז, קדימה, קחו נייר ועט ורשמו את ההערות הבאות.

רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה - על היתרונות שברכישה כזו
27/06/14 | רכב
לא בכדי בוחרים רבים באפשרות של רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה. אמנם אפשר גם לבחור ברכישה דרך אדם פרטי או מגרש למכירת רכבים מכל הסוגים ומכל המינים, ובכל זאת, רכישה כזו מציעה לנו לא מעט יתרונות, שלא תמיד מוצאים ברכישות אחרות. מדוע כדאי לרכוש רכב באופן זה ומהם יתרונותיה של רכישה שכזו? התשובה, לפניכם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI