מהם התסמינים הקיימים של סרטן עור?
נכתב על ידי: Shira
תאריך: 23/12/14

מהם התסמינים הקיימים של סרטן עור?

אחת המחלות ששכיחותן הולכת ועולה בישראל, היא המחלה שנקראת סרטן עור. חשוב מאד לציין שיש סוגים של סרטן העור שאינם קטלניים - כמו למשל הסרטן של בתאי הבסיס שרק לעתים רחוקות ישלח את גרורותיו. אולם כשמדבור על סרטן עור קטלני כמו המלנומה, הרי שהשכיחות הולכת ועולה - ומאחר שעוד אין דרך יעילה לטיפול בסרטן שכזה ששולח גרורות במהירות, הרי שרק גילוי מקודם שלו יוכל לפתור את הבעיה. לכן, חשוב מאד להבין מהם התסמינים האפשריים להתפתחות של סרטן העור, כדי שתוכלו לבצע גילוי מוקדם ככל האפשר.

התסמינים שצריך להכיר

● פצע חדש שלא נרפא - אחד התסמינים האפשריים להתפתחות של סרטן עור הוא הופעה של פצע חדש (שלרוב אתם לא יכולים לזכור איך קיבלתם אותו). פצע זה, בניגוד לפצעים אחרים לא נרפא עם הזמן ולא מגליד - ונראה שהוא ממשי להתקיים בצורות שונות - זה בעצם סימן לתאים סרטניים אפשריים שמשפיעים על העור.

● הופעת כתם - אם אתם מהים כתם חדש שהופיע על העור שלכם - כדאי לגשת בדחיפות לבדיקה. כתמים אלו יכולים להופיע על אזורים כמו הפנים או הצוואר, אך הם גם נפוצים על הגב ולכן כדאי לבדוק אותם מול המראה. לרוב אלו כתמים אדומים או שחורים.

● נקודות ובליטות - עוד סממן אפשרי של סרטן עור הוא הופעה של נקודות חן או בליטות, שהן לא בדיוק שומות. בניגוד לשומות ונקודות חן שהן חומות, כאן לרוב הנקודות הן אדומות - וזה סממן שדורש בדיקה.

האם כל מצב כזה הוא מסוכן?

שימו לב שלא תמיד התסמינים הללו בהכרח מראים על כך שאדם לוקה בסרטן העור, ולעתים אלו סתם שינויים רגילים בעור שאינם מסוכנים. למרות זאת, כדי שתוכלו להסיר דאגה מלבכם או להתחיל בטיפול במהירות - כדאי תמיד לגשת לרופא שיבדוק אתכם.

המאמר נכתב ע"י חברת סט פרפ - רשלנות רפואית מכל סוג


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44980.aspx