דף הבית רפואה ובריאות סרטן מהם התסמינים הקיימים של סרטן עור?
מהם התסמינים הקיימים של סרטן עור?
Shira 23/12/14 |  צפיות: 13594

מהם התסמינים הקיימים של סרטן עור?

אחת המחלות ששכיחותן הולכת ועולה בישראל, היא המחלה שנקראת סרטן עור. חשוב מאד לציין שיש סוגים של סרטן העור שאינם קטלניים - כמו למשל הסרטן של בתאי הבסיס שרק לעתים רחוקות ישלח את גרורותיו. אולם כשמדבור על סרטן עור קטלני כמו המלנומה, הרי שהשכיחות הולכת ועולה - ומאחר שעוד אין דרך יעילה לטיפול בסרטן שכזה ששולח גרורות במהירות, הרי שרק גילוי מקודם שלו יוכל לפתור את הבעיה. לכן, חשוב מאד להבין מהם התסמינים האפשריים להתפתחות של סרטן העור, כדי שתוכלו לבצע גילוי מוקדם ככל האפשר.

התסמינים שצריך להכיר

● פצע חדש שלא נרפא - אחד התסמינים האפשריים להתפתחות של סרטן עור הוא הופעה של פצע חדש (שלרוב אתם לא יכולים לזכור איך קיבלתם אותו). פצע זה, בניגוד לפצעים אחרים לא נרפא עם הזמן ולא מגליד - ונראה שהוא ממשי להתקיים בצורות שונות - זה בעצם סימן לתאים סרטניים אפשריים שמשפיעים על העור.

● הופעת כתם - אם אתם מהים כתם חדש שהופיע על העור שלכם - כדאי לגשת בדחיפות לבדיקה. כתמים אלו יכולים להופיע על אזורים כמו הפנים או הצוואר, אך הם גם נפוצים על הגב ולכן כדאי לבדוק אותם מול המראה. לרוב אלו כתמים אדומים או שחורים.

● נקודות ובליטות - עוד סממן אפשרי של סרטן עור הוא הופעה של נקודות חן או בליטות, שהן לא בדיוק שומות. בניגוד לשומות ונקודות חן שהן חומות, כאן לרוב הנקודות הן אדומות - וזה סממן שדורש בדיקה.

האם כל מצב כזה הוא מסוכן?

שימו לב שלא תמיד התסמינים הללו בהכרח מראים על כך שאדם לוקה בסרטן העור, ולעתים אלו סתם שינויים רגילים בעור שאינם מסוכנים. למרות זאת, כדי שתוכלו להסיר דאגה מלבכם או להתחיל בטיפול במהירות - כדאי תמיד לגשת לרופא שיבדוק אתכם.

המאמר נכתב ע"י חברת סט פרפ - רשלנות רפואית מכל סוג


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 Shira


 


מאמרים נוספים מאת Shira
 
כמה עולה כספת בנק?
בשנת 2008 עקב המשבר הכלכלי שפקד את ארצות הברית ועקב כך את העולם כולו, החל מעין טרנד שנוצר עקב הבהלה של רבים, במסגרתו ביקשו רבים מהאוכלוסייה להתקין כספות בבתיהם על מנת למשוך את כספיהם מהבנקים

מהם השלבים לקבלת פונדקאות בחו"ל?
נושא הפונדקאות הוא נושא מורכב, הדורש רגישות רבה. הרעיון בבסיס הפונדקאות הוא אם אשר מכונה פונדקאית, היא שנושאת ברחמה עובר שאיננו שלה אלא שנזרע ברחמה לאחר שעבר הפריה חוץ גופית מביצית וזרע של זוג הורים שאינם יכולים להביא ילד לעולם בעצמם.

איך לבחור גדר פלסטיק לגינה שלכם?
28/03/17 | גינון
הגינה הביתית מהווה שלב ביניים בין המרחב הפרטי לציבורי. בעבור אנשים רבים משמשת הגינה אפשרות לחיבור בין הבנוי לטבעי ולפתוח, אפשרות ל"משיכת" תחום המגורים החוצה

כמה עולה מחסן גינה?
26/02/17 | שיפוצים
מחסן גינה יכול לשמש לטובת שורה ארוכה של צרכים. מלבד אחסון ציוד אישי בגינה הפרטית, הוא נועד גם להרחיב את פתרונות האחסון עבור בעלי עסקים, משרדים וחנויות. את המחסן ניתן להציב בכל סוגי הגינות ולצורך הגנה מפני נזקי מזג האוויר. הוא מונע חדירת לחות ומגן מפני גשם ורטיבות. בחלק מהמקרים משתמשים במחסן גם כפתרון הצללה לטווח הקצר והארוך.

מה עובר על קרטון משומש בדרך למחזור שלו?
מהי בעצם הסיבה שבגללה כדאי לנו למחזר את הקרטון? תתפלאו אולי לגלות, אבל כמעט כשליש מסך הפסולת שאנו מייצרים - מקורה בקרטון! הסיבה לכך היא שהקרטון נמצא בכל מקום - באריזות של מוצרי המזון והשתייה, כמארז של צעצועים וכלי כתביה, בארגזים שונים, וכיו"ב

מאיזה גיל עושים בדיקת שמיעה?
בדיקת שמיעה יכולה לשמש לבחינת יכולת השמיעה בכל גיל. הבדיקה נדרשת בעת הופעת תסמינים של הפרעות שמיעה. בגילאים מוקדמים מבצעים את הבדיקה כאשר ישנה חסימה של גלי הקול בדרכם לאוזן הפנימית

כמה עולות מערכות כיבוי אש?
מערכות כיבוי אש כוללות רכזת אש, גלאי אש ועשן, מטפי אבקה, מים וגז, מערכת מתזים, ברזי מים וגלגלות וכל אמצעי מתומחר בנפרד. אפשר לבצע התאמה אישית של המערכת ולהתייעץ עם אנשי המקצוע לגבי אמצעי הגילוי והכיבוי המומלצים.

טיפולים רפואיים מומלצים בחום לגוף שלכם
יש אנשים רבים, אשר מבינים שאם הם מעוניינים לשמור על הבריאות שלהם, הרי שעליהם לעבור מעת לעת טיפולים רפואיים. יש לעומת זאת אנשים אחרים

מכולות - במה הן עוזרות לנו?
27/01/15 | מעבר דירה
רובנו מתייחסים למכולה בתור תיבה גדולה המוטענת על כלי תחבורה נושאי משאות. בפועל, מדובר על קונטיינר שעוזר לנו במגוון רחב של תחומים. ראשית, את הקונטיינר ניתן להטעין כמעט על כל כלי תחבורה המבצע משימות לוגיסטיות:

מהם התסמינים הקיימים של סרטן עור?
23/12/14 | סרטן
אחת המחלות ששכיחותן הולכת ועולה בישראל, היא המחלה שנקראת סרטן עור. חשוב מאד לציין שיש סוגים של סרטן העור שאינם קטלניים - כמו למשל הסרטן של בתאי הבסיס שרק לעתים רחוקות ישלח את גרורותיו
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI