מה חשוב לדעת על הדברת עכברים
נכתב על ידי: ubebig@gmail.com
תאריך: 06/08/15

עונת הקיץ מתקרבת ומביאה עמה כל מני תופעות כמו ג'וקים. תיקנים, נחשים וכמובן עכברים. עכבר הוא יונק חכם שחובב במיוחד מקומות חשוכים ורטובים. מהסיבה הזו רבים משייכים אותו לאזורי הביוב ולמקומות מסתור שונים. אם גיליתם בביתכם עכבר או עקבות שלו כמו שתן, צואה או מזון שנאכל וכורסם, סביר להניח שיש לכם בעיה שתדרוש פתרון מקצועי בדמות הדברת עכברים וכדאי לבדוק גם פתיחת סתימות ביוב. מחשבה על הדברת עכברים צריכה לכלול כמה פעולות שאת כולם יש לבצע במקביל.

פתרון מקצועי

לא די בכך שנזמין הדברה ובכך נהיה בטוחים שהבעיה נפתרה אחת ולתמיד. משום שמודבר על יונק חכם במיוחד עם זיקה לטריטוריה שחי בחבורות, סביר להניח שאם פגשנו עכבר אחד, קיימים עכברים נוספים בקרבת מקום. משום כך ביצוע הדברות צריך לכלול כמה וכמה היבטים. בשלב הראשון יש כמובן להזמין הדברה מקצועית שתוכל לתת מענה על הבעיה באופן נקודתי. אם העכבר נמצא בבית יש ללכוד אותו. ניתן לעשות את זה על ידי רעל עכברים, או על ידי מלכודות שונות.

שיטת שונות לביצוע הדברת עכברים

לכל אחת משיטות הדברה נגד עכברים יתרונות וחסרונות וחשוב לזכור שהצבת מלכודת אינה הורגת את בעל החיים אלא רק תופסת אותו. משום כך בשלב הבא יהיה עליכם להתמודד עם בעל החיים שנתפס במלכודת, בין אם להמיתו ובין אם להרחיקו למקום מרוחק ביותר ממקום המגורים. הרחקה צריכה להיות למקום מבודד ורחוק מהבית משום שאחרת הוא עתיד לחזור אל הבית.

פתרון היקפי

הדברות על ידי רעל לעומת זאת מעמידה אתכם מול שתי בעיות: ראשית אתם מסתכנים בכך שיהיה בביתכם בעל חיים מת, ושנית הדברה על ידי רעל מסכנת את בעלי החיים האחרים בבית כמו חיות המחמד שלכם וגם מעמידה את הילדים הקטנים תחת סכנה. מלבד הדברה נגד עכברים יש לבצע כמה פעולות שמטרתן מניעה של חזרת הבעיה. הקפידו להימנע מהשארת שאריות מזון בשעות הלילה. אטמו היטב כל שקית אוכל והשתדלו לא להשאיר כלי אוכל בכיור בשעות הלילה. נקו אבק לעתים קרובות והקפידו על אוורור חללי מסתור בבית.

מלבד הדברות, ככל שתקפידו על בית נקי ותימנעו מאגירת חפצים, השארת אוכל פתוח וכדומה כך המוטיבציה של בעל החיים לשוב לבית קטן ועם הזמן הוא יבחר מקום אחר להשתקע בו.

לעוד נושאים מעניינים כנסו למגאזין בית וגן


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article46706.aspx