אישורים נוטריוניים
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 27/04/16

גם אם לא נעשה בדיקה יסודית לגבי היקף העבודה של נוטריונים מדי יום ביומו בכל רחבי ישראל, נוכל לדעת עד כמה יש דרישה רבה של ישראלים במצבים רבים לאישורים שונים אותם מורשה להפיק איש מקצוע זה מתוקף עבודתו ובזכות אישור שקיבל על כך ממדינת ישראל.

בכל יום אנו יכולים למצוא אדם מסוים מגיע אל נוטריון שיש לו משרד רציני ליד מקום מגוריו או ליד עבודתו על מנת לקבל אישור על תרגום מסוים, חתימה על ייפויי כוח כלשהו, אישור אפוסטיל של משרד המשפטים ועוד אישורים חשובים שיכולים לסייע משפטית לכל אדם בארץ.

זמינות הנוטריון היא דבר חשוב ביותר

נראה כי אחד הדברים החשובים ביותר לכל מי שצריך אישורים נוטריונים בישראל הוא הזמינות שיכול להציג לו איש מקצוע בתחום זה. מאחר ולעתים השעה דחוקה, ואישור של נוטריון יכול למנוע הפסדים כספים או עוגמת נפש, הרי שזמינות היא דבר חשוב ביותר.

לכן אם יש משרד של נוטריון שמציע עבודות שונות בהתאם לעניינים דחופים של אדם מסוים בין אם מדובר על לקוח פרטי או על לקוח עסקי, ואם יש אפשרות לקבל שירותי נוטריון גם בשעות מעט חריגות, הרי שמדובר על דבר שמסייע לרבים ליהנות עוד יותר מהשירות שהם צריכים.

רישיון מוכח למתן אישורים כחוק

על כל אדם שמעוניין להיעזר בנוטריון לקבלה של אישורים שונים להבין כי לא מדובר על פנייה שגרתית ומוכרת לעורך דין. הכוונה היא לכך שמדינת ישראל הסמיכה עורכי דין מסוימים להעניק אישורים שונים בהתאם לחוק תוך הדגשת השוני בינם ובין עורכי דין רגילים, אם נקרא לזה כך.

כך, מי שרוצה לקבל אישורים נוטריונים צריך לבדוק שאכן מדובר על עורך דין שקיבל את הרישיון ממדינת ישראל לעסוק בכך. אדם כזה באמת יכול להעניק אישור הצהרות מתורגמן ואישורי חתימה, ולטפל בעבודות הנוטריוניות המקובלות בתחום המשפט הישראלי.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article48652.aspx