הלוואה מיידית חוץ בנקאית
נכתב על ידי: אבי
תאריך: 12/07/16

הלוואה עבור חתונה, רכישת דירה, פתיחת עסק, תשלום לימודים, סגירת חובות, טיפול רפואי, טיול, רכישת רכב וכדומה. כל אחד עשוי למצוא את עצמו במהלך החיים זקוק להלוואה, ואין זה בהכרח כי הוא אינו מרוויח יפה, או מתנהל כלכלית באופן מוטעה, אלא כי לפעמים יש בחיים תקלות, או לחלופין הזדמנויות, ועבור שני המקרים הנ"ל כסף נזיל עשוי להיות הפתרון האידאלי. עם זאת, לא תמיד ניתן לקבל את אותה הלוואה רצויה- במיוחד כאשר פונים לבנק. מה עושים? פשוט מאוד, פונים למקור חלופי שאינו השוק האפור.

בדיקה

כיום ניתן להשיג הלוואה מיידית מגופים חוץ בנקאיים, ואף בקלות ובמהירות. לא מעט אנשים מעידים שבזמן שהבנק סירב להם, גוף אחר כבר סיפק להם את ההלוואה הרצויה. עם זאת אין ללכת על כל הלוואה, אלא יש לבחון מספר קריטריונים חשובים. כך למשל יש לבחון את גובה הריבית המוצעת, את משך הזמן בו ניתן להחזיר את ההלוואה ומנגד האם יש נקודות יציאה- כך שניתן יהיה למזער את הריבית ולשלם בפעם אחת את כל ההלוואה. בנוסף ניתן להתמקח על גובה הריבית- במיוחד אם ניתן להוכיח אמינות ע"י ערבויות, נכסים ותזרים מזומנים עקבי.

הבדלים

יש כמה הבדלים בין הלוואה שניתנת בבנק לבין הלוואה מיידית שניתנת אצל גוף חוץ בנקאי. כך למשל הלוואות שניתנות אצל גוף חוץ בנקאי פחות מרימות קשיים- להבדיל מהמצב בבנק. הבדל זה מוביל להבדל נוסף- הלוואה שמתקבלת בבנק תהיה לרוב יותר גבוהה, וזאת כי הבנק מעניק הלוואה רק למי שהצליח להוכיח את יכולתו הכלכלית. אם נמשיך בהשוואה, נמצא שהבנק מעניק הלוואה רק לאחר שהערים קשיים בדמות ערבונות וערבים, וההליך מולו כולל פרוצדורה ארוכה. בנוסף לעומת הלוואה בבנק, הלוואה חוץ בנקאית ניתנת במהירות ולעתים עוד באותו היום, כך שלא צריך לצאת מהבית על מנת לקבלה והיא מאפשרת לשמר על חיים יותר דיסקרטיים.

בדרך להגשים חלום

מנינו את ההבדלים הקיימים בין הלוואה חוץ בנקאית לבין הלוואה שניתנת בבנק, וטרם ציינו מה עדיף מבחינת תנאי החזר ההלוואה. ובכן יש לכך סיבה לוגית, וזאת כי אין לדעת מראש מי מעניק תנאים יותר טובים, ובנוסף הריבית משתנה וכל גוף רשאי לצאת עם כללים חדשים. על כן יש להשקיע בבחינת תנאי ההחזר וכמובן להשוות בין מגוון מוסדות שמעניקים הלוואות חוץ בנקאיות. בדיקה מהירה ואתם בדרך להגשים חלום- לקבל הלוואה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article49140.aspx