תכנית פנסיה בהתאמה מלאה
נכתב על ידי: אבי
תאריך: 30/10/16

מי מאתנו לא היה רוצה הכנסה חודשית עבור כל החיים? ובכן יש להניח שלא ניתן למצוא ידיים מורמות. עם זאת כיצד ניתן להשיג זאת? ובכן מצד אחד התשובה מאוד פשוטה- ע"י פנייה אל קרן פנסיה איכותית שפועלת תחת חברת ביטוח בעלת רזומה חיובי. עם זאת, כיצד ניתן לדעת שאכן מדובר בתוכנית המתאימה ביותר ושהתשואות אכן יהיו משתלמות והתשלום יהיה מינימלי? ובכן פה יש להשקיע מעט בטרם בוחרים את חברת הביטוח, אך לאחר שמשווים שקיפות, רזומה וותק, ניתן להיות בטוחים שגם אתם מצטרפים אל סיפור הצלחה.

הכנסה לצד הגנה

לאחר שבוחרים את חברת הביטוח האידאלית, יש להירגע ולהבין שאתם מתחילים לדאוג לעתיד שלכם, ניתן לדעת שבבוא היום כאשר תתבקשו לצאת לפנסיה, אתם תצאו עם תחושת ביטחון ורוגע, כיוון שתהיו צפויים לקבל באופן קבוע תשלום חודשי למשך כל ימי חייכם. מכאן ככול שתקדימו לחסוך (ולו להשקיע בתוכנית קופת גמל), כך המשכורת החודשית העתידית שלכם תהיה יותר גבוהה. עוד טוב לדעת שקרן פנסיה אינה רק אידאלית עבור העתיד, אלא גם עבור היום יום, ולו כיוון שהיא מבטיחה הגנה, כך שאם תאבדו את כושר העבודה, עדיין תקבלו הכנסה קבועה, ובנוסף גם תיתכן פנסיית שאירים שתינתן למשפחה במקרה של פטירה.

מהו מסלול אידאלי

גם אם אתם מרוויחים מעל הממוצע וגם אם אתם מרוויחים מתחת לממוצע, עדיין ניתן להיות רגועים שתימצא תוכנית פנסיה אידאלית עבורכם. מכאן שניתן לדעת שכל עוד פונים אל חברה מקצועית, היא כבר תפנה אתכם אל עבר קרן הפנסיה המתאימה ביותר. כמו כן טוב לדעת שפנסיה אינה מיועדת רק עבור שכירים, אלא גם עבור עצמאיים. עם זאת בין שתי הסיטואציות ניתן למצוא לא מעט הבדלים. במה דברים אמורים? ובכן בעוד שאצל שכיר החיסכון מורכב הן מההפקדה של השכיר והן מההפקדה של המעסיק, הרי שכאשר מדובר בעצמאי, הרי שרק הוא מפקיד.

שני מסלולים עיקריים

באופן כללי נציין שכיום יש שני סוגי פנסיה שניתן להצטרף אליהם. סוג ראשון הנו "קרן פנסיה חדשה מקיפה" ואילו הסוג השני הנו "קרן פנסיה כללית". הסוג הראשון מעניק שכר חודשי בעת יציאה לפנסיה, לצד ביטוח עבור מוות או אובדן כושר עבודה, ואילו הסוג השני פותח דלת לשחק עם הסכום, כלומר להגדיל אותו. אם גם אתם מבקשים לדעת באיזה סוג נכון יהיה לבחור, מוטב שתעברו על הנתונים הבאים: תשואות, יציבות, גמישות והתאמה לנתונים הכלכליים שלכם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50001.aspx