פרגולות מאלומיניום, להוציא את היופי הפנימי
נכתב על ידי: יחי כהן
תאריך: 20/11/16

פרגולות אלומיניום לא אחת יוצרות לנו הקשר מוטעה של קרירות, מונוטוניות וחוסר עניין אולם בפועל הדברים הפוכים לגמרי. אם בעבר הלא רחוק העדיפו כולם פרגולות עץ או ברזל הרי שעם הזמן הם הבינו כי יש אלמנט משמעותי בבניית פרגולות מחומרים אלו והוא התחזוקה שנדרשת. העץ בדיוק כמו הברזל חייבים להיות מתוחזקים כראוי, הן מבחינת הצביעה שלהם והן מבחינת החיזוקים והטיפול הכללי. אולם פרגולות אלומיניום הפכו להיות נחלת הכלל ואנו יכולים לאות אותם כמעט בכל מקום, בבתים פרטיים ובמרפסות בניינים, אפילו כקירוי לחניונים. מגוון העיצובים והאפשרויות כמעט ואין סופי, לכן הבחירה המועדפת היא פרגולות אלומיניום.

פרגולות אלומיניום עושות את ההבדל

כאשר אנו מוסיפים לחצר, לגינה או למרפסת שלנו פרגולות אנו משדרגים מספר דברים, ראשית את העיצוב הכללי, את נוחות החיים שלנו ואת השימושיות המורחבת של השטח המקורה. השימוש בפרגולות מאפשר לנו ליהנות מהצללה בימי הקיף ומישיבה במקום יבש בימי החורף. בחירה ש פרגולות והתכנון שלהן חייב לקחת בחשבון את הצרכים שלכם ואת הרצון שלכם לגבי שימושיות הפרגולה בין אם היא תהיה שמישה עבורכם בקיץ או גם בקיץ וגם בחורף. היתרון הבולט שיש בהתקנת פרגולות אלומיניום הוא השרידות הגבוהה שלהם, אלומיניום בהשוואה לחומרי גלם אחרים נפוצים כגון עץ או ברזל עמיד פי כמה וכמה. שימוש באלומיניום לבניית פרגולות מאפשר לנו המשתמשים ליהנות מצל לשנים רבות וארוכות ללא חשש מבלאי בצבע, שינויים בחוזק המבנה וכדומה. כאשר ננסה להשוות את האלומיניום לעץ נגלה עד מהרה שיש לעץ בלאי מאוד גבוה, פרגולות עץ חייבות בתחזוקה שוטפת שכוללת קילוף צבע ישן במידה ונפגע, ליטוש, חיטוי וצביעה מחדש. אם לא נדאג לטפל בפרגולה מעץ נמצא את עצמנו עד מהרה עם מבנה רעוע בשל העובדה שעץ משתנה בשינויי טמפרטורה והפרגולה הופכת למבנה לא יציב ובעל מראה בלוי, לעומת זאת פרגולות אלומיניום צבועות בתנור, צבע עמיד ביותר גם אם הוא נפגע כמו כן אין תזוזות לאלומיניום מכיוון שהוא לא מושפע משינויי מזג אוויר או טמפרטורה. בטווח הרחוק, פרגולות אלומיניום משתלמות הרבה יותר.

איך נדע לבחור פרגולות מתאימות?

אחת הבעיות שקיימות היא הבחירה בפרגולה שבאמת תשרת אותנו ותתאים לצרכים שלנו. חשוב מאוד לוודא כי בעל המקצוע שתזמינו הינו בעל ידע בבניית פרגולות ויש לו את הידע, היכולת והרישיונות המתאימים. מומלץ שתקבלו חוות דעת מלקוחות קודמים, לכו לראות במו עיניכם את העבודה של אותו מתקין, כמו כן שאלו שאלות לגבי האחריות, בעיות אם היו וכדומה. מומלץ שתבקשו ניירת שתאשר את מה שנאמר לכם. כמו כן בקשו לקבל אחריות על ההתקנה ואף ודאו מה היא כוללת אותה אחריות ולכמה זמן היא תקפה. אל תתביישו או תגידו לעצמכם שלא נעים לכם הרי בסופו של יום אתם אלו שתישארו עם הפרגולות בין אם הן תקינות או לא. כותב המאמר שלומי שוורץ.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50132.aspx