ביטוח נסיעות לחו"ל: ההבדל בין ביטוח רגיל לביטוח משודרג
נכתב על ידי: אבי
תאריך: 06/12/16

כמו כל קנייה אחרת, גם ביטוח נסיעות לחו"ל הוא מוצר אותו מוכרות חברות רבות שיש להן אינטרס כלכלי, וכיאה לכזה יש על לבכם הצרכנים תחרות גדולה. איך תדעו במה לבחור ואיזה תוספות אתם מוכרחים לרכוש ואילו הן רק קישוט שעולה לכם הרבה כסף?

מהו ביטוח נסיעות לחו"ל?

כל אחד הוא צרכן שונה, עם פרופיל שונה ודרישות שונות וככמות הצרכנים האינדיווידואליים כך גם פוליסות הביטוח השונות. ביטוח נסיעות לחו"ל מציע בבסיס בדיקות, ניתוחים, השתתפות בביקורי רופא והטסה לארץ במקרה של מוות. מדובר בדרך כלל בפוליסה סטנדרטית שמתאימה למטיילים רגועים שמטיילים בעיר ואינם חולים. כלומר: ביקור משפחתי, חופשה משפחתית, נסיעת עסקים קצרה וכולי. בדרך כלל הפוליסה הבסיסית מכסה הוצאות של עד מיליון שקלים (ולפעמים עד 2 מיליון). כך אפשר לנסוע לטיול בשקט ללא לחץ.

אבל, ודאי ישאלו עצמם הנוסעים לחו"ל, מה עם ביטוחים כגון: ביטול הנסיעה, הבאת ציוד, בחירת כיסא, ביטול או דחיית הטיסה, פגיעה במהלך הנסיעה הדורשת פיצוי מלא עבור תאונה או פיצוי למשפחה במקרה של מוות חלילה, פיצוי חבות עבור צד ג' על תאונה מסוגים שונים, ביטוח מזוודות, מחשבים, טלפונים סלולאריים? מה עם נשים בהריון, או החמרה במצב רפואי קיים? מה עם פציעת ספורט אתגרי, איתור, חילוץ ועוד? בשביל כל אלו ישנן הרחבות לביטוח נסיעות לחו"ל.

מהו הביטוח המשודרג ואיפה קונים אותו?

את הביטוח אפשר לרכוש אצל סוכן (במקרים של רגישות רפואית רצוי לעשות זאת) ובאמצעות אתרי האינטרנט של חברות הביטוח וקופות החולים. כל אלו מציעים את ההרחבות המתוארות לעיל, בפרטי פרטים, בעבור כל אחד מהמקרים. הבעיה היא שלעיתים הרחבות מסובכות לא נהירות דיין, ומומלץ לדבר עם סוכן ביטוח שיוודא שהכסף שאתם משלמים בכל יום מנסיעת העבודה או החופשה שלכם לא יורד לטמיון ברגע האמת. בעבור הרחבות פשוטות כמו ביטוח כבודה או ביטול נסיעה אפשר להסתפק בשירות שישנו באינטרנט ולהרחיב ביטוח נסיעות לחו"ל לבד, באמצעות המידע שיש באתרים. זה פשוט: בוחרים סוג הפוליסה, בוחרים תאריכים, מקבלים מחיר ומאשרים אותו באמצעות הדואר האלקטרוני.

הוחלט לרכוש באינטרנט: איך משווים בין הביטוחים הקיימים?

כל חברות הביטוח וקופות החולים מציעות פוליסות לנסיעה לחו"ל. מומלץ להשוות ביניהן באינטרנט על מנת לבחור את הפוליסה המתאימה ביותר. למה דווקא באינטרנט? הזמינות הטלפונית של המוקדים השונים בעייתית וגם המוקדנים מתפקדים גם כאנשי מכירות שבריאות הציבור אינה בהכרח עומדת בראש מעייניהם. בנוסף, ההשוואה באינטרנט היא אנונימית.


 


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50267.aspx