צימר חברתי בחוות כרמי עבדת
נכתב על ידי: איל יזרעאל
תאריך: 28/05/17

צימר חברתי בחוות כרמי עבדת

חוות כרמי עבדת – צימרים חברתיים - קונספט חברתי  חדש ומרענן המשלב שותפות בין חנה ואיל מחוות כרמי עבדת, אורחי הצימרים של החווה ועמותת א.י.ל - ארגון ישראלי לאפילפסיה.

ההתנדבות והתרומה לקהילה הם חלק בלתי נפרד מחיינו.
איל מתנדב ביחידת החילוץ המקומית כבר 25 שנים, 9 שנים מהן כמפקד היחידה,  חנה מקבלת קבוצות של חיילים ועמותות ללא כוונת רווח לסיור והדרכה בהתנדבות ואנו שותפים לתהליכים אזוריים ומשפיעים ככל יכולתנו על הקורה בנגב.
רק טבעי היה שנחשוב על רעיון הצימר החברתי ואנו מאמינים שעסקים נוספים יאמצו את המודל הזה לרווחת הקהילה.
הרעיון הוא פשוט ומבוסס על שותפות חברתית ביננו חנה ואיל, האורחים המתארחים בצימרים שלנו, ועמותת אי"ל – ארגון ישראלי לאפילפסיה.
לעלות של כל חדר מתווספים 25 ₪ לכל לילה, והם תרומת האורחים שלנו לשותפות. אנו מוסיפים את חלקנו וכך מתאפשר לנו לתרום  כמה עשרות לילות בשנה לעמותת אי"ל עמותה ישראלית לחולי אפילפסיה, הפועלת ועוזרת למשפחות של חולים במחלת האפילפסיה, חלק גדול מהם ילדים.
אנשי העמותה, מתנדבים בחלקם, מקצים לילות נופש חינם אין כסף למשפחות החולים על מנת שיוכלו לעצור את המרוץ הקשה בטיפולים האינטנסיביים  של מחלת האפילפסיה ולקחת הפוגה ולצבור כוחות להמשך.
כל אורח המתארח בצימרים של החווה שותף מלא לנתינה הזו.
אנו מאמינים שחופשה ב -  צימר חברתי, שיש לה ערך מוסף חברתי, שבסופה יש נתינה לאחר, ותרומה לרווחת הכלל, היא חופשה מהנה יותר.
בסוף החופשה מקבלים האורחים מתנה שפיתחנו לטובת הפרויקט, קופת המעשים הטובים, ובה מכתב המודה להם על תרומתם ומעודד אותם להמשיך לתרום ולהתנדב גם בהמשך.


חנה ואיל יזרעאל


 
אודות המחבר

איל  יזרעאל חוות כרמי עבדת בנגב - צימריםיקב, טעימות יין, סיורים מאורגנים, קבוצות, חופשה במתנה

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article51589.aspx