אירועי קיץ
נכתב על ידי: רויטל טל
תאריך: 19/07/17

אני באמת לא יודעת אם החום הכבד והמעיק אותו חום שהיה כשהייתי ילדה, או שפשוט התבגרתי?!..

מה שאני יודעת שבימי ילדותי לא היה לנו מזגן, ואם זכרוני אינו מטעה אותי גם מאוורר לא היה.

על מנת לשמור שהחום לא יחדור לחדרי, הייתה אמי נוטה להגיף את התריסים וגם הקפידה לשטוף את הרצפה לעתים תכופות.

זוכרת בברור את אותם ימי צהריים חמים ויחד עם זאת  זוכרת גם בברור שסבל לא היה כרוך בזה.

חייבת לומר שבחדשים יולי אוגוסט הנחשבים הימים החמים ביותר בשנה בארץ, אלה שלא צמודים למזגנים, נראים לי כבדים וסובלים קשות מהחום. רוב רובינו נמצאים בחדשים אלה במרחב בו יש מזגן אחד לפחות העובד ללא הפסקה, נצמדים אליו ולא זזים ממנו במשך רוב שעות היממה.

התחממות כדור הארץ

התחממות כדור הארץ היא כבר דבר ידוע  ומדובר , ידוע שישנה התחממות עולמית בשנים האחרונות, וידוע שהחור באוזון הולך וגדל. אולי זוהי הסיבה לכך שכל כך חם ? אולי בעצם לא הזדקנתי ואני מרגישה נכון, כדור הארץ התחמם, החום נעשה קשה יותר משנה לשנה, החור באוזון עליו מדברים בכל הזדמנות גדל וגדל ואנחנו סובלים בעצם מהתוצאות.

בהיותי כותבת שורות אלו, אני בעצם מגיעה למסקנה, כן, ישנה התחממות עולמית, וכן יש שינוי בטמפרטורות העולות משנה לשנה.

האם יש מה לעשות בנידון ? האם ילדינו יסבלו יותר בעוד כ-20 שנה ?

מומחים מדברים על כך שאם נפסיק להשתמש במרססים למיניהם, גם באופן אישי וגם בשימוש תעשייתי, יעצור החור באוזון מלגדול וכך גם נעצור את התחממות הכדור, האם נוכל לעשות זאת ?

אם כל אחד מאתנו ימנע משימוש בדאודורנט הספריי האישי שלו בו הוא משתמש לפחות פעם ביום, האם הדבר יספיק על מנת לעצור את הנזק ?

זאת נדע רק בעוד שנים רבות כאשר ימשיכו ויחקרו את נושא התחממות כדור הארץ והחור באוזון המדובר.

כאמור, חום יולי אוגוסט הם חדשי הקיץ החמים , הטמפרטורות הגבוהות + אחוזי הלחות הגבוהים באזור החוף מכבידים ומעיקים, עשרות ומאות אלפי אנשים בוחרים לצאת לחופשה מחוץ לארץ.

ניתן לומר שהמדינה מעט מתרוקנת מתושביה.

האם מומלץ לחגוג אירוע בחדשים יולי-אוגוסט

אז כמו שאמרתי, רבים הם הישראלים המנצלים את החדשים החמים הללו לנפוש במקום אחר בחו"ל, אך ישנם גם את אלה אשר נשארים בארץ, וישנם שגם חוגגים  אירוע. על אף החום הגדול.

רוב רובם של האירועים הנערכים בחדשים אלה, מתקיימים במקום נעים וממוזג.

אך מה עושים אלה אשר אין להם תקציב מספיק על מנת לקיים אירוע באולם  אירועים או באיזו מסעדה פנסי,, ובעצם נאלצים להזמין אליהם הביתה.

אל לכם להתייאש, אירוע בחצר (כמובן בשעות הערב ולא בשעות החמות נורא), גם לו גם כן יתרונות, לאירוע הנערך בחצר ביתכם יש אופי מיוחד, כאשר אתם מכניסים אורחים אליכם הביתה נוצרת קירבה ישירה, תכננו מפגש נחמד אצלכם, קוו שאולי יתמזל מזלכם והערב אליו הזמנתם את האורחים יהיה קצת פחות חם ואולי אפילו תנשב רוח נעימה, אך אל לכם לסמוך על כך, דאגו לפזר כמה וכמה מאווררים גדולים סביב השולחנות, דאגו לכמות רבה של שתיה קרה ומרעננת ודאגו שיהיה שמח !

ואיך יהיה שמח ?? אז אם כבר חם, אז בואו נעשה שמח וחם גם בנשמה, הזמינו זמרת שירה בציבור מומלצת שיודעת לעשת שמח, השירים, הריקודים, הפעלת האורחים, כל אלה ישכיחו במקצת את הרגשת הכובד והחום הפיזי ןיעשו לכם חם בנשמה, ובסוף הערב כשתגיעו הביתה, מה יותר טוב ממקלחת קרה לשטוף את הזיעה, לשטוף את הדביקות, מה יותר טוב ואז מה שיישאר לכם בלב אלה רק אותם שירים יפים ואותה אנרגיה טובה מהערב.

.


 
אודות המחבר

רויטל - זמרת, תקליטנית, ומנחה ערבי שירה בציבור, עם ניסיון וותק של למעלה מ- 20 שנה בשירה ובהפעלת קהל.שירה בציבור בהווי ישראלי עם מיטב השירים שכולנו אוהבים לאירועים פרטיים, אירועי חברה, ימי הולדת, ימי נישואין, מסיבות וערבי שירה וכיף.

http://www.revital-tal.com/ - 050-5382143

רויטל טל - זמרת לאירועים -שירה בציבור בימי הולדת..

http://www.djomri.022.co.il

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article52027.aspx