ידע זה כוח
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 15/02/18

הלימודים בבתי הספר מעניקים לא מעט ידע, אבל היות והכיתות הן גדולות ולא כל תלמיד מצליח לקבל את מלוא תשומת הלב לשאלות בהן הוא מתקשה, הרחבת הלימודים לתלמידים מחוץ לשעות בית הספר הוא פתרון מצוין.

לא מעט הורים דוגלים בצורך לאפשר לילדים את החינוך הכי טוב שרק ניתן לקבל. לשם כך נבחרים בתי הספר הכי איכותיים בהם מקצועות עיקריים כמו פיזיקה, מתמטיקה ועוד נלמדים כחמש שעות שבועיות לערך. היות ולעיתים הלימודים במסגרת בתי הספר בשעות הבוקר ועד הצהריים לא מספיקים, חייב פתרון נוסף.

ללמוד בשביל להבין ולדעת

כל כך כיף כשיש מקום נוסף שבו אפשר ללמוד לא לצורך הציונים או למען ההורים, אלא באמת בשביל לדעת ואם לא ידעתם על האפשרות הזאת עד כה, הגיע הזמן להכיר אותה. במסגרת תכנית לימודים נוספת התלמידים יכולים להשתתף בשיעורים והרצאות לאחר שעות הלימודים הרגילות, אבל באווירה שונה לחלוטין מהמסגרת הלימודית הרגילה, וכך להכיר עולם שלם חדש ומרענן של נושאים שונים אותם לומדים במסגרת התכנית:

•           ללמוד את הפרטים הקטנים – ילדים זה עם סקרן ומיוחד שרוצים לדעת בדיוק מה מרכיב את גוף האדם, אך לא תמיד יודעים את מי לשאול. תכנית הלימודים חושפת את הילד אל תוך עולם המיקרוביולוגיה שם לומדים הילדים על חיידקים, נגיפים, מחלות זיהומיות ואף דרכי הטיפול. תחום זה הינו רחב מאד וכולל בנוסף הכרה של מבנה התא.

•           היקום ועד אינסוף – תחום החלל הוא תחום מאד פופולרי בקרב הצעירים (ולא רק). כשהשמש שוקעת, כולנו תוהים מה יש מעבר לכוכבים שאנחנו כל כך מתפעלים מהם, ומה בעצם מקיף את כדור הארץ. תכנית הלימודים המיוחדת הזאת חושפת את הילדים לנושאי הגלקסיות, חורים שחורים וכל הקשור ליקום והחלל.

•           לוגיקה זה חשוב – מתמטיקה הוא אחד המקצועות הכי חשובים בכל מסגרת לימודית. בתכנית קיימות הרצאות לוגיקה והצגת פרדוקסים משעשעים, תכנית שבזכותה התלמיד ילמד לפחד שלא לפחד ממספרים וחידות.

ללמוד, לא רק מהאינטרנט

כיום, עולם האינטרנט הוא עולם שלם של מידע וגישה לכל דבר שרק נרצה, ערוצי היוטיוב השונים, הקבוצות ברשתות החברתיות וגם הרצאות אונליין, כל זה בלי לצאת מהבית. אך המידע הרב יכול דווקא לבלבל ולא לדייק או להעשיר את ידע התלמידים. בגילאים הצעירים הללו חשוב שהתלמידים יקבלו הכוונה מדויקת, יחס אישי וסיוע להתמודדות מול המידע הרב שזורם אליהם מכל ערוץ תקשורת אפשרי, זאת ועוד, תכנית לימודים נוספת מאפשרת את ההזדמנות לצאת מהבית, ליצור מסגרת חברתית ולימודים משותפים באווירה נעימהו מעשירה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article53436.aspx