דף הבית חינוך ולימודים חינוך ילדים ידע זה כוח
ידע זה כוח
הדס כהן 15/02/18 |  צפיות: 9918

הלימודים בבתי הספר מעניקים לא מעט ידע, אבל היות והכיתות הן גדולות ולא כל תלמיד מצליח לקבל את מלוא תשומת הלב לשאלות בהן הוא מתקשה, הרחבת הלימודים לתלמידים מחוץ לשעות בית הספר הוא פתרון מצוין.

לא מעט הורים דוגלים בצורך לאפשר לילדים את החינוך הכי טוב שרק ניתן לקבל. לשם כך נבחרים בתי הספר הכי איכותיים בהם מקצועות עיקריים כמו פיזיקה, מתמטיקה ועוד נלמדים כחמש שעות שבועיות לערך. היות ולעיתים הלימודים במסגרת בתי הספר בשעות הבוקר ועד הצהריים לא מספיקים, חייב פתרון נוסף.

ללמוד בשביל להבין ולדעת

כל כך כיף כשיש מקום נוסף שבו אפשר ללמוד לא לצורך הציונים או למען ההורים, אלא באמת בשביל לדעת ואם לא ידעתם על האפשרות הזאת עד כה, הגיע הזמן להכיר אותה. במסגרת תכנית לימודים נוספת התלמידים יכולים להשתתף בשיעורים והרצאות לאחר שעות הלימודים הרגילות, אבל באווירה שונה לחלוטין מהמסגרת הלימודית הרגילה, וכך להכיר עולם שלם חדש ומרענן של נושאים שונים אותם לומדים במסגרת התכנית:

•           ללמוד את הפרטים הקטנים – ילדים זה עם סקרן ומיוחד שרוצים לדעת בדיוק מה מרכיב את גוף האדם, אך לא תמיד יודעים את מי לשאול. תכנית הלימודים חושפת את הילד אל תוך עולם המיקרוביולוגיה שם לומדים הילדים על חיידקים, נגיפים, מחלות זיהומיות ואף דרכי הטיפול. תחום זה הינו רחב מאד וכולל בנוסף הכרה של מבנה התא.

•           היקום ועד אינסוף – תחום החלל הוא תחום מאד פופולרי בקרב הצעירים (ולא רק). כשהשמש שוקעת, כולנו תוהים מה יש מעבר לכוכבים שאנחנו כל כך מתפעלים מהם, ומה בעצם מקיף את כדור הארץ. תכנית הלימודים המיוחדת הזאת חושפת את הילדים לנושאי הגלקסיות, חורים שחורים וכל הקשור ליקום והחלל.

•           לוגיקה זה חשוב – מתמטיקה הוא אחד המקצועות הכי חשובים בכל מסגרת לימודית. בתכנית קיימות הרצאות לוגיקה והצגת פרדוקסים משעשעים, תכנית שבזכותה התלמיד ילמד לפחד שלא לפחד ממספרים וחידות.

ללמוד, לא רק מהאינטרנט

כיום, עולם האינטרנט הוא עולם שלם של מידע וגישה לכל דבר שרק נרצה, ערוצי היוטיוב השונים, הקבוצות ברשתות החברתיות וגם הרצאות אונליין, כל זה בלי לצאת מהבית. אך המידע הרב יכול דווקא לבלבל ולא לדייק או להעשיר את ידע התלמידים. בגילאים הצעירים הללו חשוב שהתלמידים יקבלו הכוונה מדויקת, יחס אישי וסיוע להתמודדות מול המידע הרב שזורם אליהם מכל ערוץ תקשורת אפשרי, זאת ועוד, תכנית לימודים נוספת מאפשרת את ההזדמנות לצאת מהבית, ליצור מסגרת חברתית ולימודים משותפים באווירה נעימהו מעשירה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים – שווה בדיקה
בדיקת שווי יהלומים נעשית במספר שלבים. אך תחילה נבדוק את הפרמטר הבסיסי והמהותי ביותר, שהיהלום אמיתי ושאינו מזויף.

הערכת תכשיטים, חובה לדעת
שוק התכשיטים העולמי הפך עם השנים למורכב למדי. אם בעבר היינו רוכשים תכשיט ויודעים בוודאות שנמכר לנו תכשיט מחומר מסוים הרי שהיום חובה על אדם המעוניין לרכוש תכשיט איכותי והעל ערך לבצע הערכת תכשיטים. ומדוע זה? מכיוון שהיום ניתן למצוא בשוק עיצובים יוקרתיים שזויפו ומוצעים למכירה במגוון חומרי גלם: זהב, כסף, פלטינה ועוד, לעיתים חומרי גלם בעלי ערך נמוך.

הערכת אומנות. ידע והבנה
אם תירצו שיצירת אומנות תקבל הערכת אומנות ראוי הדבר שתיפנו לאיש מקצוע בעל ידע וניסיון עשיר בעולם האומנות, בעל הכרות עם היסטוריית האומנות, חומרי הגלם וסוגי האומנות השונים

הערכת יהלומים, כדי שלא תיפלו בפח
יהלום. מי לא רוצה שיהיה לו יהלום אמיתי, משובץ בתכשיט או בקופסא, אבל יהלום. לא הייתם רוצים לדעת לו היה ברשותכם "יהלום" מזויף? כמובן שכן. אז למה לא לבצע מראש הערכת יהלומים?

הערכת אומנות. יש (הרבה) מה לדעת
כשלוקחים יצירת אומנות ומבקשים לבצע הערכת אומנות חשוב להבין ולדעת שאיש המקצוע האמון על ביצוע ההערכה מחויב להיות איש מקצוע בעל ידע רב והיכרות רבת שנים עם יצירות אומנות.

הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
02/10/22 | צרכנות
יהלומים. כולנו רוצים שיהיו ברשותנו יהלומים. חלקנו הגדול גם בטוח שכל רכישת יהלום מבטיחה שבידיו יהלום אמיתי. האומנם?

שווי יהלומים – חשוב לדעת
הערכת שווי יהלומים מחייבת ידע מקדים ונרחב, ניסיון והיכרות עם מגוון סוגי ואיכויות יהלומים. לצד אלה כדאי לא פחות לעשות הכרות עמוקה ונרחבת עם יהלומים מזויפים. אתם יודעים... כדי שלא יעבדו עליכם.. החלטתם לרכוש יהלום אם לצרכים אישיים ואם למתנה. רכישה שכזו לא כדאי לעשות לבד. חשוב מאוד לגשת לאנשי מקצוע בעלי שם וניסיון ולהגיע עם ידע בסיסי שיאפשר לבחון את היהלומים המוצעים לכם.

הערכת תכשיטים
תכשיטים עתיקים או תכשיטים חדשים. תכשיטים בעלי ערך כבוה או נמוך.. הערכת תכשיטים מחייבת ידע מקדים אודות החומרים השונים מהם מייצרים תכשיטים זהב, כסף, פלטינה.. אם מדובר בתכשיטים בעלי ערך ואם מדובר בתכשיטים פשוטים וזולים. ייתכן ותכשיט עתיק, בעל ערך רב, עשוי מחומרים משובחים ועמידים יוצע לשוק המכירות על בסיס אותו העיצוב אך איכות הייצור שלו נמוכה משמעותית. לכן, הערכת תכשיטים מדויקת הינה בעלת ערך רב.

הערכת אומנות מקצועית
02/08/22 | נשים - אחר
עולם הערכת האומנות הוא עולם המחייב אמינות, מקצועיות ודיוק ברמה גבוהה. הערכת אומנות מבצעים בשלושה שלבים שחשוב להכירם.

הערכת יהלומים מקצועית היא צעד חכם
02/08/22 | צרכנות
לכל מי שלא מכיר, המואסניט הוא חומר טבעי ממנו מייצרים חיקוי הולם ליהלום. זהו מינרל שהמטרה שלו היא חיקוי זוהר ומאד פשוט שמצליח לבלבל לא מעט צרכנים. אותו מינרל, המואסניט, עובר בקלילות את מבחני הנשיפה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI