דף הבית חינוך ולימודים חינוך ילדים ידע זה כוח
ידע זה כוח
הדס כהן 15/02/18 |  צפיות: 9447

הלימודים בבתי הספר מעניקים לא מעט ידע, אבל היות והכיתות הן גדולות ולא כל תלמיד מצליח לקבל את מלוא תשומת הלב לשאלות בהן הוא מתקשה, הרחבת הלימודים לתלמידים מחוץ לשעות בית הספר הוא פתרון מצוין.

לא מעט הורים דוגלים בצורך לאפשר לילדים את החינוך הכי טוב שרק ניתן לקבל. לשם כך נבחרים בתי הספר הכי איכותיים בהם מקצועות עיקריים כמו פיזיקה, מתמטיקה ועוד נלמדים כחמש שעות שבועיות לערך. היות ולעיתים הלימודים במסגרת בתי הספר בשעות הבוקר ועד הצהריים לא מספיקים, חייב פתרון נוסף.

ללמוד בשביל להבין ולדעת

כל כך כיף כשיש מקום נוסף שבו אפשר ללמוד לא לצורך הציונים או למען ההורים, אלא באמת בשביל לדעת ואם לא ידעתם על האפשרות הזאת עד כה, הגיע הזמן להכיר אותה. במסגרת תכנית לימודים נוספת התלמידים יכולים להשתתף בשיעורים והרצאות לאחר שעות הלימודים הרגילות, אבל באווירה שונה לחלוטין מהמסגרת הלימודית הרגילה, וכך להכיר עולם שלם חדש ומרענן של נושאים שונים אותם לומדים במסגרת התכנית:

•           ללמוד את הפרטים הקטנים – ילדים זה עם סקרן ומיוחד שרוצים לדעת בדיוק מה מרכיב את גוף האדם, אך לא תמיד יודעים את מי לשאול. תכנית הלימודים חושפת את הילד אל תוך עולם המיקרוביולוגיה שם לומדים הילדים על חיידקים, נגיפים, מחלות זיהומיות ואף דרכי הטיפול. תחום זה הינו רחב מאד וכולל בנוסף הכרה של מבנה התא.

•           היקום ועד אינסוף – תחום החלל הוא תחום מאד פופולרי בקרב הצעירים (ולא רק). כשהשמש שוקעת, כולנו תוהים מה יש מעבר לכוכבים שאנחנו כל כך מתפעלים מהם, ומה בעצם מקיף את כדור הארץ. תכנית הלימודים המיוחדת הזאת חושפת את הילדים לנושאי הגלקסיות, חורים שחורים וכל הקשור ליקום והחלל.

•           לוגיקה זה חשוב – מתמטיקה הוא אחד המקצועות הכי חשובים בכל מסגרת לימודית. בתכנית קיימות הרצאות לוגיקה והצגת פרדוקסים משעשעים, תכנית שבזכותה התלמיד ילמד לפחד שלא לפחד ממספרים וחידות.

ללמוד, לא רק מהאינטרנט

כיום, עולם האינטרנט הוא עולם שלם של מידע וגישה לכל דבר שרק נרצה, ערוצי היוטיוב השונים, הקבוצות ברשתות החברתיות וגם הרצאות אונליין, כל זה בלי לצאת מהבית. אך המידע הרב יכול דווקא לבלבל ולא לדייק או להעשיר את ידע התלמידים. בגילאים הצעירים הללו חשוב שהתלמידים יקבלו הכוונה מדויקת, יחס אישי וסיוע להתמודדות מול המידע הרב שזורם אליהם מכל ערוץ תקשורת אפשרי, זאת ועוד, תכנית לימודים נוספת מאפשרת את ההזדמנות לצאת מהבית, ליצור מסגרת חברתית ולימודים משותפים באווירה נעימהו מעשירה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים – כמה הם באמת שווים?
27/06/22 | צרכנות
בני האדם רוכשים תכשיטים בכל מיני עיצובים. אחד העיצובים המבוקשים הם תכשיטים משובצים ביהלומים. לרוב, מדובר ברכישות עבור אירועים מסוימים. אבל גם לעיתים עבור מתנות בלבד. לא בכדי נאמר שיהלום הוא חברה הטוב ביותר של האישה, אבל דעו שהוא חברו הטוב ביותר גם של הגברים, לא פחות.

הערכת תכשיטים עתיקים
עולם הערכת תכשיטים מדבר על תכשיטים שנשמרים באופן שלם ומושלם מתחילת המאה התשע עשרה ואף לפניה. יש תכשיטים שהוכחדו באופן מהיר ועל כן הם לא עמידים ברמה גבוהה. אותם החומרים שבהם השתמשו שוב ושוב על מנת לעצבם מחדש הפכו למודרניים מאד. כסף וזהב שהומרו לכסף, ופלטינה.

הערכת אומנות שכולם זקוקים לה
מי שלא מכיר את העולם של הערכת אומנות לא יבין עד כמה מדובר בעולם המחייב מקצועיות, אמינות ודיוק. אם למעשה אנחנו מפזרים את התהליך הזה, אפשר להמחיש אותו ב3 שלבים עיקריים. כך בקלות נמחיש, באמצעות הערכת ציור אומנותי.

הערכת אומנות אמיתית
הערכת אומנות מפוצלת לשלושה שלבים איכותיים על בסיסם אפשר להחליט לגבי שווי הערכת האומנות, והמחשה של השלבים. ההערכה מצריכה ריכוז, דיוק ותשומת לב משמעותית לפרטים קטנים וספציפיים. הדבר הוודאי ביותר בנוגע אל הערכות אומנות הוא שאין הערכה הדומה אחת לשניה. אך כל הערכת אומנות מתקיימת באותה השיטה ובאופן של התאמה אישית לסוג הפריט האומנותי. פסלים למשל עוברים תהליך אחר, וזוהי דוגמא קלאסית לכך שכל פריט עובר תהליך הערכה המותאם באופן אישי לפריט עצמו.

הערכת יהלומים – איך מבדילים בין אמיתי למזויף
03/05/22 | נשים - אחר
יהלומים הם בעלי מוניטין של תחליף לכסף ולהשקעות להרבה מאד שנים. זוהי הסיבה שהרבה אנשים מבצעים זיוף יהלומים, וזה לא מפתיע. ישנו זיוף מהסוג שאין בו כוונות זדון אלא תאווה לערכם הגבוה של היהלומים. ישנם גם זייפנים שיש להם כוונות זדון והם מרמים באופן משמעותי מאד כדי שהם יוכלו לקבל כספים בשווי מאד גבוה על יהלום מזויף כשהם מציגים אותו כאילו הוא יהלום אמיתי לכל דבר. זאת הסיבה שמקצוע כמו הערכת יהלומים הוא מקצוע שמחייב הרבה מאד מומחיות, נסיון, מקצועיות וותק ללא דופי.

שווי יהלומים – כי חשוב לדעת
12/04/22 | כללי
עולם היהלומים הוא עולם זוהר ויוקרתי. ממש כמו כל ליין אופנה, גם ליהלומים יש סגנונות, עיצובים ועולם תרבותי משלהם. כמו בכל עולם של תרבות ובמגוון סגנונות גם כאן יש צורך באנשי מקצוע המתמחים בתחום ומעריכים ברמה הכלכלית את היהלומים ושוויים. הערכת שווי יהלומים הוא מקצוע מאד מבוקש בפני עצמו אך דורש גם דיוק ומקצועיות ללא דופי.

תקני iso – תקן לכולם
28/02/22 | מיסים
בכל פעם שמדברים על תקני iso נראה שאנשים נלחצים ולא באמת מבינים במה מדובר. ולכן, חשוב שכל בעל עסק יכיר וידע מהו איזו. והכי חשוב, שיבינו שאין צורך כעת לנבור במליון סעיפים, אלא אפשר להבין את האיזו, בכמה ראשי פרקים.

שווי יהלומים – זאת הערכה אמיתית
יהלומים, עולם שלם של יוקרה. סגנונות מעניינים, עיצובים, ותרבות אצילה. אך כמו בכל עולם של תרבות גם כאן יש צורך באנשים המתמחים בהערכת האושר הזה, והעושר כמובן. ולכן, מקצוע בו מתבצעת הערכת שווי יהלומים הוא המקצוע המבוקש ביותר בעולם התכשיטים, ובכלל. יהלומים נרכשים במגוון סיטואציות, ולמגוון של אירועים. לפעמים סתם כדי לפנק, לפעמים לימי הולדת, ולפעמים לאירועים נוספים אישיים או ציבוריים. הם נרכשים מעוצבים בתכשיט, ואם הם נרכשים למטרה מסחרית הם נרכשים כמחצב טבעי. לא בכדי, אמרה מונרו שיהלומים הם החברים הטוב

ספירת מלאי לעסקים – ניהול נכון
18/01/22 | ניהול ידע
ניהול מלאי מקצועי לעסק הוא הפכית העסק ליעיל גם בימים בהם בעבר נאלצתם להשבית אותו. החדשנות כיום מגיעה לכל תחום אפשרי, גם כאשר מדובר על מערכות ניהול מלאי. אך על מערכות אלו יש להיות מותאמות בצורה אישית כל עסק ועסק, וזאת על מנת להימנע מתקלות עתידיות.

הערכת יהלומים – יהלום מזויף, לא תאמינו מה אפשר ללמוד עליו
ליהלום יש מוניטין חזק מאד שהולך לפניו. בעיקר כזה שמדבר גם על תחליפים לכסף, או כהשקעה. זאת בדיוק הסיבה שלא מעט אנשים מנסים לזייף אותו. נכון שיש זיוף "טוב" שהוא זיוף עבור תכשיטים בלבד. אך יש גם זיוף בזדון. זיוף רע הוא זיוף שגורם לצרכנים לרכוש יהלום מזויף בשווי של יהלום אמיתי, כאשר הם חושבם ובטוחים שהיהלום שהם רוכשים הוא אמיתי לגמרי. לכן מקצוע כמו הערכת יהלומים הוא מקצוע המחייב לא מעט מומחיות, וותק, נסיון וחדות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI