תיקון רוחני לחולה
נכתב על ידי: בתיה כץ
תאריך: 08/01/19

תיקון לחולה

אם יצא לכם לבקר פעם בבית רפואה, בודאי יצא לכם להיתקל באנשים שאינם מרגישים טוב אשר מחוברים למכשירים, שאינם יכולים להתנייד לבד בכוחות עצמם או שאין באפשרותם לבצע פעולות אלמנטריות שאנו עושים ביום יום כמו לאכול, להתלבש. אנשים שמרוב סבל וייסורים צועקים וגונחים מרוב כאב, יהי רצון שבורא עולם ישלח להם רפואה שלימה ובריאות איתנה במהרה בימינו אמן.

רבותינו הקדושים הזכירו שיקדים אדם רפואה למכה - צריך להתפלל על בריאות מידי יום ביומו גם כאשר אנו חשים בטוב ומתפקדים מצויין, נודה לאלוקים על הבריאות שנתן לנו ונבקש על העתיד שיתמיד בריאותינו, בריאות ילדינו, הורינו ושל כל היקרים לנו.

חובת ההשתדלות

כאשר בן אדם חולה לא עלינו, הוא עושה הכל בשביל שהוא ירגיש טוב ויחלים במהרה, הוא לא חוסך בזמן ובכסף פונה לרופאים הכי מומחים על מנת לקבל מזור ומרפא למחלתו, השתדלות זו היא חשובה מאד וזו היא השתדלות גשמית.

יש גם את ההשתדלות הרוחנית לפעול ולעשות, להתפלל ולבקש מבורא עולם שישלח רפואה שלימה במהרה.

הרבה אנשים גם הולכים לרבנים צדיקים על מנת לקבל ברכה ולבקש שיתפללו בעבורם לרפואה.

ישנם מחלות חשוכות מרפא לא עלינו ולא על אף אחד מעם ישראל שאפילו רופאים הכי מומחים מרימים ידיים ואין להם פתרון או מענה רפואי.

אנו כיהודים מאמינים בני מאמינים נושאים עיניים לבורא עולם שהוא רופא כל בשר ומפליא לעשות ומבקשים ממנו "רפאינו ה' ונרפא הושיענו וניוושעה"

תיקון רוחני לחולה

הגאון הגדול הרב עובדיה יוסף זצ''ל בספרו חזון עובדיה מביא שמי שיש לו חולה בתוך ביתו, ילך אצל חכם שבעירו, ויבקש עליו רחמים.  ויש ללכת לראש ישיבה או למלמד תורה לרבים שיתפלל בעדו. ולא לאנשים שאינם לומדים תורה, וסתם מכריזים על עצמם כפועלי ישועות כביכול.

מובא בספר תפילות וסגולות לבן איש חי: "טוב לעשות תיקון כרת לחולה ע''י לימוד תורה של עשרה בני תורה במשך לילה שלם עד עלות השחר ובתום הלימוד יאמרו ל''ז פרקי תהילים ואת התפילה הכוללת י''ג מידות של רחמים"

מה זה תיקון לחולה

תיקון לחולה הוא תיקון מיוחד לחולה על מיטתו בבית חולים או בבית החולה  ע"י רב מוסמך שמבין ועוסק בעניינים אלה כמו הרב שלום פרץ שליט"א

תיקון רוחני לחולה הוא תיקון חשוב שנערך ע"י רבנים העוסקים בתורת הנסתר לבריאות ורפואה שלימה.

כדאי ונכון לפנות לרבנים העורכים את התיקון המיוחד לרפואה כיון שלעיתים, יש בכוחו של תיקון זה להפוך גזר הדין ממוות לחיים!!!

יהי רצון שהתיקון לרפואה יחול על כל חולי עם ישראל, אמן ואמן!


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article55130.aspx