דף הבית רוחניות יהדות תיקון רוחני לחולה
תיקון רוחני לחולה
בתיה כץ 08/01/19 |  צפיות: 4402

תיקון לחולה

אם יצא לכם לבקר פעם בבית רפואה, בודאי יצא לכם להיתקל באנשים שאינם מרגישים טוב אשר מחוברים למכשירים, שאינם יכולים להתנייד לבד בכוחות עצמם או שאין באפשרותם לבצע פעולות אלמנטריות שאנו עושים ביום יום כמו לאכול, להתלבש. אנשים שמרוב סבל וייסורים צועקים וגונחים מרוב כאב, יהי רצון שבורא עולם ישלח להם רפואה שלימה ובריאות איתנה במהרה בימינו אמן.

רבותינו הקדושים הזכירו שיקדים אדם רפואה למכה - צריך להתפלל על בריאות מידי יום ביומו גם כאשר אנו חשים בטוב ומתפקדים מצויין, נודה לאלוקים על הבריאות שנתן לנו ונבקש על העתיד שיתמיד בריאותינו, בריאות ילדינו, הורינו ושל כל היקרים לנו.

חובת ההשתדלות

כאשר בן אדם חולה לא עלינו, הוא עושה הכל בשביל שהוא ירגיש טוב ויחלים במהרה, הוא לא חוסך בזמן ובכסף פונה לרופאים הכי מומחים על מנת לקבל מזור ומרפא למחלתו, השתדלות זו היא חשובה מאד וזו היא השתדלות גשמית.

יש גם את ההשתדלות הרוחנית לפעול ולעשות, להתפלל ולבקש מבורא עולם שישלח רפואה שלימה במהרה.

הרבה אנשים גם הולכים לרבנים צדיקים על מנת לקבל ברכה ולבקש שיתפללו בעבורם לרפואה.

ישנם מחלות חשוכות מרפא לא עלינו ולא על אף אחד מעם ישראל שאפילו רופאים הכי מומחים מרימים ידיים ואין להם פתרון או מענה רפואי.

אנו כיהודים מאמינים בני מאמינים נושאים עיניים לבורא עולם שהוא רופא כל בשר ומפליא לעשות ומבקשים ממנו "רפאינו ה' ונרפא הושיענו וניוושעה"

תיקון רוחני לחולה

הגאון הגדול הרב עובדיה יוסף זצ''ל בספרו חזון עובדיה מביא שמי שיש לו חולה בתוך ביתו, ילך אצל חכם שבעירו, ויבקש עליו רחמים.  ויש ללכת לראש ישיבה או למלמד תורה לרבים שיתפלל בעדו. ולא לאנשים שאינם לומדים תורה, וסתם מכריזים על עצמם כפועלי ישועות כביכול.

מובא בספר תפילות וסגולות לבן איש חי: "טוב לעשות תיקון כרת לחולה ע''י לימוד תורה של עשרה בני תורה במשך לילה שלם עד עלות השחר ובתום הלימוד יאמרו ל''ז פרקי תהילים ואת התפילה הכוללת י''ג מידות של רחמים"

מה זה תיקון לחולה

תיקון לחולה הוא תיקון מיוחד לחולה על מיטתו בבית חולים או בבית החולה  ע"י רב מוסמך שמבין ועוסק בעניינים אלה כמו הרב שלום פרץ שליט"א

תיקון רוחני לחולה הוא תיקון חשוב שנערך ע"י רבנים העוסקים בתורת הנסתר לבריאות ורפואה שלימה.

כדאי ונכון לפנות לרבנים העורכים את התיקון המיוחד לרפואה כיון שלעיתים, יש בכוחו של תיקון זה להפוך גזר הדין ממוות לחיים!!!

יהי רצון שהתיקון לרפואה יחול על כל חולי עם ישראל, אמן ואמן!


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 בתיה כץ


 


מאמרים נוספים מאת בתיה כץ
 
הכפירה בקיומו של אלוקים
13/11/19 | יהדות
מהן ההוכחות לקיומו של האלוקים? ההוכחות לקיומו של האלוקים נמצאות בעולם אותו ברא האלוקים, שהרי הבריאה מעידה יותר מאלף עדים על יוצרה. דווקא הללו שאינם מאמינים שיש אלוקים, לוקחים סיכון בל יתואר במילים. אנו נרחיב בפרק הבא את ההוכחות למציאות האלוקים לפי המדע, הפילוסופיה והלוגיקה, אך בינתיים ננסה לתהות על ההגיון המנחה את הללו השוללים את מציאות האלוקים:

כיצד ניתן להגדיר את האמונה באלוקים?
13/11/19 | יהדות
מהו ההבדל בין האלוקים לכל מיני יצורי אגדות שאנשים המציאו? שאלה זו מופנית פעמים רבות לדתיים, והיא לרוב נועדה להכעיס. מעטים שואלים את השאלה הזאת בכוונה אמיתית לעמוד על ההבדל בין יצורי אגדות מכל מיני מיתולוגיות, שאנשים המציאו, לבין האלוקים יוצר שמיים וארץ, כפי שהיהדות מלמדת עליו כבר אלפי שנים.

חוקי הטבע
13/11/19 | יהדות
למה התפוח נופל לאדמה? במציאות שאנו מכירים, הצרכים של החיים והחיים עצמם מתואמים בהרמוניה שאינה מלמדת על מקרה אלא על יד מכוונת. זהו המפליא באמת! זוהי העובדה המכריחה אותנו לקבל את מציאותו של בורא - חוקי טבע ביקום שהיה אמור להיות באנטרופיה מוחלטת!

האמת על חוקי הטבע
13/11/19 | יהדות
מה עומד מאחורי כל זה? המלומדים יכולים להסביר לנו שכל דבר הנצפה בטבע, נקבע על סמך התנאים הסובבים אותו ועל סמך חוקים פיזיקליים כלשהם. "אך מיהו אשר קובע את התנאים הבסיסיים המאפשרים את כל זה? מי קובע את החוקים הפיזיקליים אשר קובעים טבעים אחרים?" ויותר מכל "מדוע דווקא מה שצריכים החיים לקיומם הוא מה שקיים?"

הידעת שאבות המדע הסיקו שיש בורא לעולם?
13/11/19 | יהדות
שנאתם של אתאיסטים רבים עיוורה אותם באופן כזה, שהם מגנים כל אמונה ואפילו מושכלת במציאות בורא. בין אם חוזר בתשובה עשה זאת משכל, מהתבוננות בעולם ובקוסמוס ובין אם עשה זאת מרגש, ההכרה במהותו הפנימית, אתאיסטים יגנו אותו ויקטלגו אותו מיד בתור "טיפש". אותם שונאים חשים עצמם מורמים מעם, "מדעיים", "מביני עניין", ואת המאמינים כ-"פאנטים", "עיוורים" וכדו'.

גיל העולם - כל השיטות לישוב הסתירה
13/11/19 | יהדות
מהן השיטות השונות לישוב גיל העולם כפי שמציעים אותו האתאיסטים, לבין גיל העולם על פי האמור בתורה? כאן תמצאו את כל התשובות בקצרה, בתוך 5 גישות שונות!

גיל העולם והבריאה - סתירה או טעות בהבנה?
13/11/19 | יהדות
מדוע לנסות להציג את העולם כצעיר יותר, או כמתיישב עם דברי התורה? כאן תמצאו תשובה אובייקטיבית, לוגית ובלתי מתחמקת לשאלה, מדוע בכלל לנסות ליישב בין דברי התורה למדע התיאורטי בדבר גיל העולם, מהי בעצם השאלה, ומהי האמת שמאחורי הקושיה?

אולי כולנו בחלום?
12/11/19 | יהדות
שאלה ששואלים מתפלספים רבים, היא "מדוע שנסמוך על המציאות הנגלית לעינינו?" התשובה לכך די פשוטה למעשה: זאת מכיון שזאת המציאות היחידה אותה אנו מכירים!

מצוות לימוד תורה
26/05/19 | יהדות
לימוד תורה היא מצוות עשה מהתורה, לפי המקורות, מצווה זו עומדת נגד כל יתר המצוות כמו שנאמר תלמוד תורה נגד כולם, הערך של לימוד התורה, מלבד היותו מצווה, הוא ידוע בהשפעה העצומה שיש לו על נפש האדם, הלימוד נוטע בנפש האדם יושר, מידות טובות, ערכים של יושר אהבת ישראל, חסד ורחמים.

בחירה מוצלחת של תיק לספר תורה
30/04/19 | יהדות
ישנם תיקים לספר תורה העשויים מאיכות ירודה וחומרים שמתכלים ומתבלים לאחר זמן קצר, אצלנו לדוגמא התיקים עשויים עץ בוק משובח והדוגמאות העיטורים נעשים בעבודת יד, על ידי אנשי מקצוע המובילים בתחום זה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI