כיצד גם אתם תוכלו לצאת נקיים מחובות גדולים?
נכתב על ידי: עידן שלומן
תאריך: 19/08/20

החיים במדינת ישראל אינם קלים ורף ההוצאות נחשב בין הגבוהים בעולם המערבי. המצב הזה מביא רבים "למעוד" במהלך מרוץ החיים, לא לעמוד בתשלומים, מיסים או התחייבויות שלקחו על עצמם ובדרך זו לצבור חובות גדולים שרק הולכים ותופחים מחודש אחד לבא אחריו.

במידה וסך החובות שלכם עבר את רף 150,000 השקלים וצברתם את החובות הללו בתום לב ולא בשל מעשה הונאה או נוכלות כלשהו, הרי שאתם זכאים לבקש צו חדלות פירעון ושיקום כלכלי כדי להתחיל בתהליך של הסדרי חוב עם הנושים שיש לכם, הקפאת תהליכים שננקטים או עלולים להינקט נגדכם על ידי אותם הנושים וגם לצאת לדרך חדשה מנקודת האפס בסיום התהליך עם קבלת הפטר חוב מבית המשפט.

מהו צו חדלות פירעון ושיקום כלכלי?

צו חדלות פירעון ושיקום כלכלי הוא התחליף החדש (פחות משנה אחת...) להגדרה של פשיטת רגל בעבר. מדובר בפתיחת תיק של חייב אשר איננו יכול עוד לעמוד בחובותיו כלפי הנושים והוא מבקש את הגנת בית המשפט מתהליכים שעלולים להתנהל מולו כגון הוצאה לפועל, עיקולים, הגבלת תנועה וכן הלאה.

מרגע פתיחת התיק בבית המשפט על ידי עורך דין חדלות פירעון בחיפה, בתל אביב או בכל מקום אחר, ממונה נאמן מטעם בית המשפט לבחון את מצבו של החייב, לרכז את כל חובותיו יחדיו וגם לאתר את כל המקורות האפשריים שיש לאותו החייב כדי להחזיר חלק מהחובות שצבר.

בתום ריכוז כל המידע הזה ואישור כי החובות נצברו בתום לב מוצא לחייב לנהל הסדרי חוב עם הנושים השונים בסך כספי שקובע בית המשפט ובפריסה לתקופה של מספר שנים כדי שיוכל לעמוד בהם.

במידה והחייב מקבל את התנאים של בית המשפט לפריסת החוב אנו נכנסים לתהליך עצמו של התשלומים לטובת הנושים. מדובר לרוב בחלק מהחוב הכולל ואפילו נדגיש שבמרבית המקרים מדובר על מחצית החוב או פחות מכך, אבל זו הדרך המהירה והיעילה ביותר להחזיר לנושים נתח מהחוב שצבר החייב.

כיצד מסתיים התהליך והחייב איננו חייב עוד?

בתום תקופת התשלומים שנגזרו על החייב עבור הנושים, במידה ועמד בכל התשלומים כפי שהתחייב וללא איחורים או פיגורים כלשהם, הרי שהחייב מגיש בקשה לקבלת צו הפטר חוב מבית המשפט שפירושו שהוא אדם נקי מהחובות שהיו לו והוא מתחיל פחות או יותר מהתחלה מבחינה פיננסית.

הפטר חוב הוא משאת הנפש של החייב ולכן במרבית המקרים נעשה כל מאמץ שלהם לעמוד בתשלומים ובהסדרי החוב שנכפו עליהם. מי שלא עומד בכך עלול להיפגע על ידי בית המשפט בעונשים שונים והדבר יעלה לו ביוקר ולא רק מבחינה פיננסית.


 
אודות המחבר

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article57473.aspx