דף הבית חוק ומשפט הוצאה לפועל כיצד גם אתם תוכלו לצאת נקיים מחובות גדולים?
כיצד גם אתם תוכלו לצאת נקיים מחובות גדולים?
עידן שלומן 19/08/20 |  צפיות: 5982

החיים במדינת ישראל אינם קלים ורף ההוצאות נחשב בין הגבוהים בעולם המערבי. המצב הזה מביא רבים "למעוד" במהלך מרוץ החיים, לא לעמוד בתשלומים, מיסים או התחייבויות שלקחו על עצמם ובדרך זו לצבור חובות גדולים שרק הולכים ותופחים מחודש אחד לבא אחריו.

במידה וסך החובות שלכם עבר את רף 150,000 השקלים וצברתם את החובות הללו בתום לב ולא בשל מעשה הונאה או נוכלות כלשהו, הרי שאתם זכאים לבקש צו חדלות פירעון ושיקום כלכלי כדי להתחיל בתהליך של הסדרי חוב עם הנושים שיש לכם, הקפאת תהליכים שננקטים או עלולים להינקט נגדכם על ידי אותם הנושים וגם לצאת לדרך חדשה מנקודת האפס בסיום התהליך עם קבלת הפטר חוב מבית המשפט.

מהו צו חדלות פירעון ושיקום כלכלי?

צו חדלות פירעון ושיקום כלכלי הוא התחליף החדש (פחות משנה אחת...) להגדרה של פשיטת רגל בעבר. מדובר בפתיחת תיק של חייב אשר איננו יכול עוד לעמוד בחובותיו כלפי הנושים והוא מבקש את הגנת בית המשפט מתהליכים שעלולים להתנהל מולו כגון הוצאה לפועל, עיקולים, הגבלת תנועה וכן הלאה.

מרגע פתיחת התיק בבית המשפט על ידי עורך דין חדלות פירעון בחיפה, בתל אביב או בכל מקום אחר, ממונה נאמן מטעם בית המשפט לבחון את מצבו של החייב, לרכז את כל חובותיו יחדיו וגם לאתר את כל המקורות האפשריים שיש לאותו החייב כדי להחזיר חלק מהחובות שצבר.

בתום ריכוז כל המידע הזה ואישור כי החובות נצברו בתום לב מוצא לחייב לנהל הסדרי חוב עם הנושים השונים בסך כספי שקובע בית המשפט ובפריסה לתקופה של מספר שנים כדי שיוכל לעמוד בהם.

במידה והחייב מקבל את התנאים של בית המשפט לפריסת החוב אנו נכנסים לתהליך עצמו של התשלומים לטובת הנושים. מדובר לרוב בחלק מהחוב הכולל ואפילו נדגיש שבמרבית המקרים מדובר על מחצית החוב או פחות מכך, אבל זו הדרך המהירה והיעילה ביותר להחזיר לנושים נתח מהחוב שצבר החייב.

כיצד מסתיים התהליך והחייב איננו חייב עוד?

בתום תקופת התשלומים שנגזרו על החייב עבור הנושים, במידה ועמד בכל התשלומים כפי שהתחייב וללא איחורים או פיגורים כלשהם, הרי שהחייב מגיש בקשה לקבלת צו הפטר חוב מבית המשפט שפירושו שהוא אדם נקי מהחובות שהיו לו והוא מתחיל פחות או יותר מהתחלה מבחינה פיננסית.

הפטר חוב הוא משאת הנפש של החייב ולכן במרבית המקרים נעשה כל מאמץ שלהם לעמוד בתשלומים ובהסדרי החוב שנכפו עליהם. מי שלא עומד בכך עלול להיפגע על ידי בית המשפט בעונשים שונים והדבר יעלה לו ביוקר ולא רק מבחינה פיננסית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
פרחים לבנים: אלגנטיות ויוקרה בזר שלך
29/01/23 | צרכנות
זרי פרחים לבנים נחשבים יוקרתיים ואלגנטיים במיוחד. אין זה אומר שזרי פרחים בצבעים אחרים לא יכולים לשדר משהו דומה, אך הצבע הלבן תמיד נחשב ליותר נקי, טהור ויוקרתי ביחס לצבעים אחרים. זאת הסיבה מדוע זרי פרחים לבנים נחשבים מבוקשים מאוד לאירועים חשובים או יוקרתיים.

איך להתמודד עם ביקורת שלילית בפייסבוק?
אחד המצבים הכי קשים לכל בעל עסק היא ביקורת שלילית בפייסבוק. כולנו אוהבים לקוחות ממליצים או ביקורות חיוביות אך לעתים יש לקוחות שאינם מרוצים, מתחרים שמחפשים כיצד להכפיש או סתם גולשים עם יד קלה על המקלדת שיוצרים שיימינג ללא סיבה מוצדקת. התנהלות נכונה שלכם תוכל לנטרל את הביקורת השלילית ואפילו לחזק אתכם בעיניי הגולשים שנחשפו אליה.

מיתוג עסקי למשרד שלכם בראש העין
עצמאיים רבים אשר פותחים עסק חדש מתלבטים כיצד למתג את עצמם. אנו לא מדברים על מיתוג באמצעות רשתות חברתיות או הזמנת לוגו מעוצב, אלא יותר על מיתוג המשרד שלהם באופן כזה שישדר מיד במה הם עוסקים ולמה הם טובים בזה. על מיתוג המשרד שלכם – במאמר הבא.

איך לבחור מנעולן בחיפה והקריות?
בזמן שאתרי אינטרנט מציעים לנו מגוון רחב של מנעולנים בכל הארץ, על פי אזורים, תחומי התמחות, ניסיון, זמינות לעבודה ועל פי פרמטרים נוספים, אנחנו צריכים להכריע כיצד אנחנו בוחרים מנעולנים לעבוד איתם.

כיצד גם אתם תוכלו לצאת נקיים מחובות גדולים?
החיים במדינת ישראל אינם קלים ורף ההוצאות נחשב בין הגבוהים בעולם המערבי. המצב הזה מביא רבים "למעוד" במהלך מרוץ החיים, לא לעמוד בתשלומים, מיסים או התחייבויות שלקחו על עצמם ובדרך זו לצבור חובות גדולים שרק הולכים ותופחים מחודש אחד לבא אחריו.

נקלעתם לחובות? הכל על הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי!
פתחתם עסק, לקחתם הלוואות, השקעתם בפרסום, הגיעו לקוחות אבל... העסק לא התרומם, לא הצליח להחזיר את ההשקעה והמינוס הלך וגדל. לקחתם עוד הלוואה, דחיתם עוד ועוד תשלומים לספקים אבל זה עדיין לא עובד וכעת אין כבר כסף לסגור את המינוס, להחזיר הלוואות או לכסות את הצ'קים. הפתרון הוא הכרזה על פשיטת רגל, שברון לב, משבר משפחתי, חנק כלכלי לשנים רבות ותחושה של אין מוצא.

מוניות בקרית גת לכל מטרה
24/05/20 | רכב
מחפשים מוניות בקרית גת לנסיעה בתוך העיר, לאחת הערים השכנות או מונית לנתב"ג מקרית גת? אתם ללא ספק בוחרים בדרך היותר נוחה להגעה מנקודה לנקודה.

תיקון תקלות נפוצות במזגנים ישראליים
בישראל קשה לחשוב על חיים ללא מזגן בבית או בעבודה ולכן כמעט בכל מבנה נמצא מזגן של אחת החברות המובילות (טורנאדו, תדיראן, אמקור וכן הלאה). המזגנים הללו מבוססים על חיבור לחשמל וכוללים מערכת מחשוב לתפעול יעיל ואפקטיבי של המזגן בהתאם לצרכים שלנו.

מדוע הדפסה על קנבס כל כך פופולרית לאחרונה?
28/01/20 | צרכנות
בטח שמתם לב בשנה האחרונה שעוד ועוד בתים שאתם מבקרים בהם מציגים על קירות הסלון ו\או החדרים תמונת קנבס משפחתית כזו או אחרת. אין מה להיות מופתעים שכן מדובר על טרנד עיצובי חם שרק צובר תאוצה.

קבלן שיפוצים בחיפה לעבודות צבע וגבס
28/01/20 | שיפוצים
רכשתם דירה יד שניה בחיפה למטרת מגורים או השקעה ואתם זקוקים כעת לקבלן שיפוצים?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI