שווי יהלומים – חשוב לדעת
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 22/08/22

הערכת שווי יהלומים מחייבת ידע מקדים ונרחב, ניסיון והיכרות עם מגוון סוגי ואיכויות יהלומים. לצד אלה כדאי לא פחות לעשות הכרות עמוקה ונרחבת עם יהלומים מזויפים. אתם יודעים... כדי שלא יעבדו עליכם..

החלטתם לרכוש יהלום אם לצרכים אישיים ואם למתנה. רכישה שכזו לא כדאי לעשות לבד. חשוב מאוד לגשת לאנשי מקצוע בעלי שם וניסיון ולהגיע עם ידע בסיסי שיאפשר לבחון את היהלומים המוצעים לכם.

מהם הפרמטרים הנבדקים בתהליך שווי יהלומים:

משקל – יהלום במשקל 0.2 גרם שווה ערך לקראט אחד.

פגם – חשבתם שיהלום חייב להיות מושלם? אז זהו, שאולי זה מה שהרגילו אותנו לחשוב, אבל במציאות הוא לא. בכל יהלום קיים פגם כלשהו אם במעטפת החיצונית ואם בחלקו הפנימי. מלטש מקצועי צריך ויכול ללטש את היהלום באופן מדויק ומיטבי, מה שמעביר את היהלום תהליך שבסופו ערכו יעלה.

צבע היהלום – שווי יהלומים נמדד גם לפי צבעו של יהלום. ליהלומים בטבע צבע חום-צהוב ועד צבע שקוף. מלטש מקצועי עובד על ליטוש יהלום על מנת להביא אותו לשקיפות מרבית המעלה את ערכו.

חיתוך – חיתוך היהלום קובע את שטח הפנים שלו. חיתוך עגול ויצירת שטח פנים רחב משווים ליהלום ערך גבוה. החיתוך משפיע גם על צלילותו ושקיפותו של היהלום, יחד כל הפעולות הללו יוצרים את התוצאה הטובה ביותר ליהלום ומעלים את שווי ערכו.

שווי יהלומים משתנה ממקום למקום. הגיוני הדבר שערכו בחנות יעלה לעומת מחירו בסוכנות גדולה. עד שמגיע יהלום לחלון הראווה הוא עובר ידיים ותהליכי רכישה, עיצוב ומיתוג. כל אלה מעלים את שוויו ולכן, את מחירו ללקוח האחרון.

פרמטרים אלה יסייעו לכם להבין במעט מה כדאי לדעת לפני שתיגשו לרכישת יהלום. מומלץ לקבל המלצות על אנשי מקצוע ולקבל חוות דעת על עבודתם. ברכישת יהלומים אין דבר כזה יותר מדי שאלות. תשאלו, תלמדו ותרכשו חכם ונכון.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article62586.aspx