דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים שווי יהלומים – חשוב לדעת
שווי יהלומים – חשוב לדעת
הדס כהן 22/08/22 |  צפיות: 198

הערכת שווי יהלומים מחייבת ידע מקדים ונרחב, ניסיון והיכרות עם מגוון סוגי ואיכויות יהלומים. לצד אלה כדאי לא פחות לעשות הכרות עמוקה ונרחבת עם יהלומים מזויפים. אתם יודעים... כדי שלא יעבדו עליכם..

החלטתם לרכוש יהלום אם לצרכים אישיים ואם למתנה. רכישה שכזו לא כדאי לעשות לבד. חשוב מאוד לגשת לאנשי מקצוע בעלי שם וניסיון ולהגיע עם ידע בסיסי שיאפשר לבחון את היהלומים המוצעים לכם.

מהם הפרמטרים הנבדקים בתהליך שווי יהלומים:

משקל – יהלום במשקל 0.2 גרם שווה ערך לקראט אחד.

פגם – חשבתם שיהלום חייב להיות מושלם? אז זהו, שאולי זה מה שהרגילו אותנו לחשוב, אבל במציאות הוא לא. בכל יהלום קיים פגם כלשהו אם במעטפת החיצונית ואם בחלקו הפנימי. מלטש מקצועי צריך ויכול ללטש את היהלום באופן מדויק ומיטבי, מה שמעביר את היהלום תהליך שבסופו ערכו יעלה.

צבע היהלום – שווי יהלומים נמדד גם לפי צבעו של יהלום. ליהלומים בטבע צבע חום-צהוב ועד צבע שקוף. מלטש מקצועי עובד על ליטוש יהלום על מנת להביא אותו לשקיפות מרבית המעלה את ערכו.

חיתוך – חיתוך היהלום קובע את שטח הפנים שלו. חיתוך עגול ויצירת שטח פנים רחב משווים ליהלום ערך גבוה. החיתוך משפיע גם על צלילותו ושקיפותו של היהלום, יחד כל הפעולות הללו יוצרים את התוצאה הטובה ביותר ליהלום ומעלים את שווי ערכו.

שווי יהלומים משתנה ממקום למקום. הגיוני הדבר שערכו בחנות יעלה לעומת מחירו בסוכנות גדולה. עד שמגיע יהלום לחלון הראווה הוא עובר ידיים ותהליכי רכישה, עיצוב ומיתוג. כל אלה מעלים את שוויו ולכן, את מחירו ללקוח האחרון.

פרמטרים אלה יסייעו לכם להבין במעט מה כדאי לדעת לפני שתיגשו לרכישת יהלום. מומלץ לקבל המלצות על אנשי מקצוע ולקבל חוות דעת על עבודתם. ברכישת יהלומים אין דבר כזה יותר מדי שאלות. תשאלו, תלמדו ותרכשו חכם ונכון.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים – לא קונים בלי לבדוק
על מנת להעריך שווי יהלומים אנו זקוקים לביצוע של כמה שלבים. אך בטרם נתחיל בתהליך, מומלץ ונכון יהיה לבדוק שהיהלום שבידינו איננו מזויף.

הערכת יהלומים, כי המקור שווה השקעה
יהלום, יהלום, יהלום. יש אדם שלא יהיה שמח אם יהיה ברשותו יהלום? כמובן שלא.. אז אם כבר הגיע לרשותכם יהלום או אם אתם בדרך לרכוש יהלומים או תכשיט משובץ יהלומים לא תירצו לדעת בוודאות שאתם רוכשים יהלום מקורי משובח ולא יהלום מזויף? המלצתנו היא לבצע הערכת יהלומים, לוודא שאכן ברשותכם יהלום אמיתי ובעל ערך

הערכת תכשיטים – חשוב לדעת
שימו לב. חשקה נפשכם ברכישת תכשיט או לחילופין קיבלתם תכשיט בירושה, חשוב לדעת ביצוע הערכת תכשיטים הינה צעד חשוב בהערכת שוויו וערכו של תכשיט. היום תוכלו למצוא את מיטב העיצובים היוקרתיים עשויים משלל חומרים: זהב, כסף, פלטינה.. תכשיטים יכולים להסתובב בשוק המכירות כשהם מוצעים במחיר גבוה אך בפועל עשויים חומרים זולים ופשוטים. לכן חשוב לדעת לבצע הערכת תכשיטים טרם רכישה של תכשיט בעל ערך או רגע לפני מכירה.

שווי יהלומים – ידע שווה כסף. פה אפילו יותר
על מנת לבצע הערכת שווי יהלומים חייב המעריך להיות בעל ידע רחב ומעמיק בעולם היהלומים. סטיות שגויות בהערכת שווי יהלומים עשויות להוביל את הרוכש להפסדים גדולים. קיים צורך בהכרת סוגי יהלומים וטיבם. הכרות עם גזרת היהלומים המזויפים ועם איכויות יהלומים בכלל.

שווי יהלומים – שווה בדיקה
בדיקת שווי יהלומים נעשית במספר שלבים. אך תחילה נבדוק את הפרמטר הבסיסי והמהותי ביותר, שהיהלום אמיתי ושאינו מזויף.

הערכת תכשיטים, חובה לדעת
שוק התכשיטים העולמי הפך עם השנים למורכב למדי. אם בעבר היינו רוכשים תכשיט ויודעים בוודאות שנמכר לנו תכשיט מחומר מסוים הרי שהיום חובה על אדם המעוניין לרכוש תכשיט איכותי והעל ערך לבצע הערכת תכשיטים. ומדוע זה? מכיוון שהיום ניתן למצוא בשוק עיצובים יוקרתיים שזויפו ומוצעים למכירה במגוון חומרי גלם: זהב, כסף, פלטינה ועוד, לעיתים חומרי גלם בעלי ערך נמוך.

הערכת אומנות. ידע והבנה
אם תירצו שיצירת אומנות תקבל הערכת אומנות ראוי הדבר שתיפנו לאיש מקצוע בעל ידע וניסיון עשיר בעולם האומנות, בעל הכרות עם היסטוריית האומנות, חומרי הגלם וסוגי האומנות השונים

הערכת יהלומים, כדי שלא תיפלו בפח
יהלום. מי לא רוצה שיהיה לו יהלום אמיתי, משובץ בתכשיט או בקופסא, אבל יהלום. לא הייתם רוצים לדעת לו היה ברשותכם "יהלום" מזויף? כמובן שכן. אז למה לא לבצע מראש הערכת יהלומים?

הערכת אומנות. יש (הרבה) מה לדעת
כשלוקחים יצירת אומנות ומבקשים לבצע הערכת אומנות חשוב להבין ולדעת שאיש המקצוע האמון על ביצוע ההערכה מחויב להיות איש מקצוע בעל ידע רב והיכרות רבת שנים עם יצירות אומנות.

הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
02/10/22 | צרכנות
יהלומים. כולנו רוצים שיהיו ברשותנו יהלומים. חלקנו הגדול גם בטוח שכל רכישת יהלום מבטיחה שבידיו יהלום אמיתי. האומנם?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI