סנט קיטס ונוויס משדרגת את תוכנית האזרחות שלה על ידי השקעה כדי להגביר את תעשיית האירוח שלה
נכתב על ידי: חיים נוי
תאריך: 07/12/22

סנט קיטס ונוויס משדרגת את תוכנית האזרחות שלה על ידי השקעה כדי להגביר את תעשיית האירוח שלה

באסטר, 7 בדצמבר 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

סנט קיטס ונוויס (St Kitts and Nevis) מחזקת את מגזר האירוח והתיירות המקומי שלה עם השקעות המתקבלות באמצעות תוכנית האזרחות על ידי השקעה.

כך על פי ראש הממשלה של פדרציית האיים התאומים שנבחר לאחרונה, שסיים ביקור בן ארבעה ימים בדובאי, בין ה-29 בנובמבר ל-3 בדצמבר 2022.

ראש הממשלה טרנס דרו היה בדובאי כדי ליצור קשר עם בעלי עניין חשובים, כולל פקידי ממשל בכירים, משקיעים בינלאומיים, סוכנים ומקדמים שאושרו על ידי הממשלה, הממלאים תפקיד חיוני בקידום ותמיכה בתוכנית האזרחות על ידי השקעה של המדינה ששודרגה לאחרונה.

כאשר תוכנית האזרחות על ידי השקעה במדינה עוברת מתיחת פנים, ראש הממשלה דרו אמר שהשינויים בתוכנית לא יהיו רק שטחיים אלא יבטיחו שהתוכנית תשיג את מה שהיא נועדה לו - חיזוק כלכלת סנט קיטס ונוויס.

באופן מסורתי, כלכלת מדינת שני האיים הייתה תלויה בגידול ועיבוד של קני סוכר, אך ההשפעה של ירידת המחירים בעולם על סחורה זו בעשורים האחרונים העבירה את תשומת הלב של הממשלה לתיירות, ייצור מוכוון יצוא ובנקאות ימית.

התיירות היא עמוד התווך של כלכלת סנט קיטס ונוויס, כאשר ארצות הברית, קנדה וטרינידד וטובגו הן חלק משותפות הסחר שלה. מגזר הנסיעות והתיירות היווה עשירית מהתוצר המקומי הגולמי (GPD) בסנט קיטס ונוויס בשנת 2021, וההערכה היא כי כ-200,000 תיירים ביקרו באיים בשנת 2009.

עם תוכנית אזרחות מחודשת, שבבסיסה פיקוח חקיקתי ומנהלי טוב יותר, אמר ראש הממשלה דרו כי הוא בטוח שלתוכנית תהיה השפעה רבה עוד יותר על מגזר התיירות במדינה.

הקבינט החדש נועד להבטיח שהיעד ימשיך להתקדם לקראת חידוש מלא של פעילות התיירות, כולל החזרת הרכבת האווירית והנחיתות של ספינות תענוגות, במטרה הסופית לשפר את איכות החיים של תושבי הפדרציה.

סנט קיטס ונוויס מחויבת להגביר את נוכחותה התיירותית ולחזק את ההשפעה הכלכלית של מגזר התיירות.

לאחרונה, במהלך נובמבר השנה, Wonder of the Seas, ספינת התענוגות הגדולה בעולם, עשתה את קריאת הפתיחה שלה לפורט זנטה בסנט קיטס ונוויס.  הספינה מקבוצת רויאל קריביאן הביאה עמה כמעט 6,500 אורחים ויותר מ-2,000 אנשי צוות.  שייט זה היהגם ההפלגה החמישית לסנט קיטס ונוויס מאז אוקטובר 2022.

השנה, ב-26 בנובמבר, יאכטת-על בשם Evrimaערכה את ביקורה הראשון באי עם מיטב השירותים והאורחים האמידים. Evrima יכולה לאכלס 298 אורחים והיא הראשונה מבין היאכטות שהוצגה עבור קו קולקציית היאכטות החדש של ריץ-קרלטון. אירוע זה שמר על המוניטין של סנט קיטס ונוויס כיעד בלעדי.

על פי ספר העובדות העולמי של ה-CIA, תיירים, בעיקר אמריקנים, מגיעים לאי באמצעות ספינות תענוגות דרך פורט זאנטה בבאסטר, טיסות דרך נמל התעופה הבינלאומי רוברט ל. ברדשו, ושדה התעופה הפרטי והרציף הפרטי ליאכטות פרטיות. סנט קיטס ונוויס היא גם ביתו של מבצר ברימסטון היל, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

תוכנית האזרחות על ידי השקעות של המדינה סייעה בהבאת מותגים בעלי שם עולמי כמו מלון פארק הייאט שהושק לאחרונה בנמל כריסטוף בבננה ביי. המדינה תחפש להשתמש בתוכנית האזרחות המחודשת שלה על ידי השקעה כדי לפתח את מגזר האירוח שלה עוד יותר, המהווה מוקד משיכה מרכזי לא רק לתיירים, אלא למשקיעים המחפשים מוצרי נדל"ן לגיטימיים בחו"ל לקנות בהם.

חלק מתהליך השינוי ראה התייעצויות עם בעלי עניין שונים ביחידת ה- CBI של סנט קיטס ונוויס אשר יפקחו כעת מקרוב ויבטיחו כי פרויקטי נדל"ן הממומנים על ידי תוכנית CBI יושלמו.  לשם כך, הממשלה מחפשת גם מפתחים אמינים ואמינים שמוכנים לשים הון מאחורי פרויקטים יצירתיים וחזקים שישפרו עוד יותר את אזרחות סנט קיטס ונוויס על ידי הצעת השקעה.

תוכנית האזרחות על ידי השקעה של סנט קיטס ונוויס היא הוותיקה ביותר ואחת התוכניות המהימנות ביותר מסוגה. מאז 1984, היא אפשרה למשקיעים ולמשפחותיהם לקבל אזרחות באופן חוקי באחד המקומות האידיליים ביותר בקריביים.

תוכנית האזרחות על ידי השקעה של סנט קיטס ונוויס הייתה מרכזית בפיתוח מגזרים חשובים אחרים כגון בריאות, עסקים וחינוך במדינה. בעזרת תעשיית התיירות ותוכנית האזרחות על ידי השקעה, המדינה הייתה עדה להתפתחות חברתית-כלכלית בקצב משמעותי. כספים שנוצרו על ידי תוכנית אזרחות על ידי השקעה ימשיכו לסייע למדינה בסלילת נתיב הפיתוח ביעילות. ההוצאה על תשתיות הפכה את המדינה לבלתי מוכרת רק לפני 20 שנה - למשל יש מתחם נמל משגשג של ספינות תענוגות, וכבישים חדשים נסללו כדי להוריד את הלחץ מהתנועה בבאסטר.


את ראש הממשלה דרו ליוותה משלחת שכללה את מרשה הנדרסון, שרת התיירות, התובע הכללי, גארת' וילקין; מזכיר הממשלה ד"ר מרקוס נאטה; סילבסטר אנתוני וויירה גאלווי.

קשרי מדיה

PR St Kitts and Nevis

Government of St. Kitts and Nevis

[email protected]

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE


 
אודות המחבר

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article63221.aspx