ביקורת:כימים אחדים-על פי ספרו של מאיר שלו – אהבה חלוצית - מרגש, קסום וקולח– תיאטרון הקאמרי
נכתב על ידי: חיים נוי
תאריך: 11/05/23

ביקורת:כימים אחדים-על פי ספרו של מאיר שלו – אהבה חלוצית - מרגש, קסום וקולח– תיאטרון הקאמרי

מאת חיים נוי

ההצגה הקסומה כימים אחדים בתיאטרון הקאמרי על פי ספרו של מאיר שלו המנוח, עוסקת באהבה בתקופת החלוצים ומתמודדת בשאלת "מי האבא" בקרב נער רגיש הגדל עם אימו ויודע כי יש לו 3 אבות והוא שואף לדעת מי מהם אביו האמיתי. חנן שניר כתב את המחזה עם נועה ידליןוביים את ההצגה על פי ספרו של שלו והמתמקדת במספר חלוצים בשנות העשרים ועל שלושה גברים ואהבתם לאשה אחת.

זהו סיפורה של יהודית ושלושה גברים – משה רבינוביץ איכר אלמן שברפת שלו היא מתגוררת. גלוברמן – סוחר בקר גס רוח ויעקב שיינפלד – בשלן, רקדן וחייט. במוקד ניצב בנה של יהודית – זיידה, נער רגיש שיודע שיש לו שלושה אבות ואולם הוא שואף לדעת מי מהם הוא אביו האמיתי. אימו אינה מספקת לו את התשובה. זיידה הוא סבא ביידיש והשם הוענק לו כסגולה לאריכות ימים.

העלילה מתפרסת על פני כשלושים שנה ומתרחשת בכפר בעמק יזרעאל. יהודית מחוזרת על ידי שלושת הגברים והיא דווקא מצילה משחיטה ובוחרת לגדל כחיית מחמד, עגלה קטנה ושמה רחל.

רמי ברוך מגלם את שיינפלד והוא מגיש לנו משחק רב עצמה ושובה לב. זהו בית ספר למשחק.

יואב לוי מגלם נפלא את גלוברמן סוחר הבקר ואין ספק כי משחקו מעוצב להפליא ומדובר בשחקן נהדר בעל שעור קומה.

מיכה סלקטר הוא רבינוביץ ומשחקו מרשים ביותר ומוצלח.

אולה שור סלקטר מגלמת נפלא את יהודית, המגדלת את בנה ומתמודדת עם מחזריה שלא בוחלים באמצעים מגוונים להשיג את ליבה.

דנה מיינרט מגלמת יפה מאוד את נעמי בתו של רבינוביץ ומשחקה ענוג ומוצלח.

נעמה שטרית מוצלחת כעגלה רחל ומשחק הגוף שלה הוא יפה מאוד.

נדב אסולין מעולה כחייל האיטלקי סלווטורה השוהה בביתו של שיינפלד והקטע של ריקוד הטנגו הוא נפלא.

אסנת בן יהודה נהדרת בתפקידה כאשת הכפרי והיא מסובבת את כל ההצגה בקטעים הקצרים שבהם היא מופיעה וכובשת את הבמה.

אבי טרמין מצויין כפפיש ודן שפירא טוב מאוד כבעל הבוחר להגר לאמריקה וחוזר כדי לקחת עמו את בתו ששואפת דווקא להיות עם אימה. הוא גם משובח כרב.

מי שגונב את ההצגה וסביב דמותו מתנהלת כל ההצגה הוא ניר שטראוס המגלם ברגישות רבה וברוב כישרון את הילד זיידה, הרוצה לדעת מי אביו. ניר הוא שחקן בכל רמ"ח אבריו וראוי למחיאות כפיים מיוחדות על הצלחתו בגילום דמותו של הנער ועד לבגרותו.

ויטלי פודולסקי מנגן באקורדיון ומלווה את השירים היפים והתקופתיים.

חנן שניר עיצב כהלכה את ההצגה שכתב עם דנה ידלין וביים אותה בכישרון ובזכות הלהקה המוכשרת ,הצופים זוכים לחוויה תיאטרלית קטנה ומקסימה.

רוני תורן עיצב תפאורה פרקטית ונאה. פולינה אדמוב עצבה תלבושות ראויות ותקופתיות. הפאה על ראשו של שיינפלד היא מצוינת. נדב ברנע עיצב תאורה נאותה. יוסי בן נון אחראי למוזיקה הנעימה. אלה רוטשילד אחראית לתנועה ובמיוחד לטנגו.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום – יוסי צבקר


 
אודות המחבר

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article64499.aspx