דף הבית בידור ופנאי תיאטרון ביקורת:כימים אחדים-על פי ספרו של מאיר שלו – אהבה חלוצית - מרגש, קסום וקולח– תיאטרון הקאמרי
ביקורת:כימים אחדים-על פי ספרו של מאיר שלו – אהבה חלוצית - מרגש, קסום וקולח– תיאטרון הקאמרי
חיים נוי 11/05/23 |  צפיות: 774

ביקורת:כימים אחדים-על פי ספרו של מאיר שלו – אהבה חלוצית - מרגש, קסום וקולח– תיאטרון הקאמרי

מאת חיים נוי

ההצגה הקסומה כימים אחדים בתיאטרון הקאמרי על פי ספרו של מאיר שלו המנוח, עוסקת באהבה בתקופת החלוצים ומתמודדת בשאלת "מי האבא" בקרב נער רגיש הגדל עם אימו ויודע כי יש לו 3 אבות והוא שואף לדעת מי מהם אביו האמיתי. חנן שניר כתב את המחזה עם נועה ידליןוביים את ההצגה על פי ספרו של שלו והמתמקדת במספר חלוצים בשנות העשרים ועל שלושה גברים ואהבתם לאשה אחת.

זהו סיפורה של יהודית ושלושה גברים – משה רבינוביץ איכר אלמן שברפת שלו היא מתגוררת. גלוברמן – סוחר בקר גס רוח ויעקב שיינפלד – בשלן, רקדן וחייט. במוקד ניצב בנה של יהודית – זיידה, נער רגיש שיודע שיש לו שלושה אבות ואולם הוא שואף לדעת מי מהם הוא אביו האמיתי. אימו אינה מספקת לו את התשובה. זיידה הוא סבא ביידיש והשם הוענק לו כסגולה לאריכות ימים.

העלילה מתפרסת על פני כשלושים שנה ומתרחשת בכפר בעמק יזרעאל. יהודית מחוזרת על ידי שלושת הגברים והיא דווקא מצילה משחיטה ובוחרת לגדל כחיית מחמד, עגלה קטנה ושמה רחל.

רמי ברוך מגלם את שיינפלד והוא מגיש לנו משחק רב עצמה ושובה לב. זהו בית ספר למשחק.

יואב לוי מגלם נפלא את גלוברמן סוחר הבקר ואין ספק כי משחקו מעוצב להפליא ומדובר בשחקן נהדר בעל שעור קומה.

מיכה סלקטר הוא רבינוביץ ומשחקו מרשים ביותר ומוצלח.

אולה שור סלקטר מגלמת נפלא את יהודית, המגדלת את בנה ומתמודדת עם מחזריה שלא בוחלים באמצעים מגוונים להשיג את ליבה.

דנה מיינרט מגלמת יפה מאוד את נעמי בתו של רבינוביץ ומשחקה ענוג ומוצלח.

נעמה שטרית מוצלחת כעגלה רחל ומשחק הגוף שלה הוא יפה מאוד.

נדב אסולין מעולה כחייל האיטלקי סלווטורה השוהה בביתו של שיינפלד והקטע של ריקוד הטנגו הוא נפלא.

אסנת בן יהודה נהדרת בתפקידה כאשת הכפרי והיא מסובבת את כל ההצגה בקטעים הקצרים שבהם היא מופיעה וכובשת את הבמה.

אבי טרמין מצויין כפפיש ודן שפירא טוב מאוד כבעל הבוחר להגר לאמריקה וחוזר כדי לקחת עמו את בתו ששואפת דווקא להיות עם אימה. הוא גם משובח כרב.

מי שגונב את ההצגה וסביב דמותו מתנהלת כל ההצגה הוא ניר שטראוס המגלם ברגישות רבה וברוב כישרון את הילד זיידה, הרוצה לדעת מי אביו. ניר הוא שחקן בכל רמ"ח אבריו וראוי למחיאות כפיים מיוחדות על הצלחתו בגילום דמותו של הנער ועד לבגרותו.

ויטלי פודולסקי מנגן באקורדיון ומלווה את השירים היפים והתקופתיים.

חנן שניר עיצב כהלכה את ההצגה שכתב עם דנה ידלין וביים אותה בכישרון ובזכות הלהקה המוכשרת ,הצופים זוכים לחוויה תיאטרלית קטנה ומקסימה.

רוני תורן עיצב תפאורה פרקטית ונאה. פולינה אדמוב עצבה תלבושות ראויות ותקופתיות. הפאה על ראשו של שיינפלד היא מצוינת. נדב ברנע עיצב תאורה נאותה. יוסי בן נון אחראי למוזיקה הנעימה. אלה רוטשילד אחראית לתנועה ובמיוחד לטנגו.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום – יוסי צבקר


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
חדשנות כדי להשפיע: Dentsu חושפת מיתוג גלובלי חדש המתבסס על מורשת של 120 שנה
Dentsu, עם הפנים אל הלקוחות, הודיעה על השקת המיתוג הגלובלי החדש שלה, "חדשנות כדי להשפיע" (Innovating to Impact) שמהווה ציון דרך משמעותי בהיסטוריה בת ה-120 שנים פלוס של החברה. מיתוג השיווק והחדירה לשוק החדש עוטף את המחויבות של Dentsu להניע צמיחה באמצעות חדשנות, תוך מינוף כלל החוזקות היצירתיות ממירות השוק - יצירתיות, מדיה, נתונים וטכנולוגיה.

Tealium חושפת אינטגרציה של CDP עם ה-API של Snowpipe Streaming מבית Snowflake
אינטגרציה זו משלבת את העוצמות של Snowflake Data Cloud ו-Tealium CDP כדי להאיץ את חוויית הלקוח לאורך כל המסע שלו

הודעה על הצעת הסדר ותוכנית הקצאה הכוללת רוכשי מניות רגילות של Perrigo מ-21 באפריל 2015 עד 2 במאי 2017 ובעלי מניות רגילות של Perrigo מיום 12 בנובמבר 2015
הודעה מסכמת על (I) הסדר מוצע ותכנית הקצאה; (2) דיון בפשרה; ו- (3) בקשה לשכר טרחת עורך דין והוצאות התדיינות משפטית

איתיחאד מודיעה על תוצאותיה הכספיות לשנת 2023 כולה
שנת טרנספורמציה - ערוכה היטב לצמיחה עתידית

תרו תפרסם את תוצאות השנה המלאה ב-20 במאי 2024
‎ Taro Pharmaceutical Industries Ltd. תרו תעשיות פרמצבטיות (NYSE:TARO) הודיעה היום שהיא מתכננת לפרסם את התוצאות הפיננסיות השנתיות שלה לשנה שהסתיימה ב-31 במרץ 2024, בתום סגירת השוק ביום שני, 20 במאי 2024.

אנדרסן גלובל משיקה פירמת חברים בבלגיה
אנדרסן גלובל Andersen Global משיקה את Andersen בבלגיה עם הפיכתה של Seeds of Law, חברה שמשתפת איתה פעולה משנת 2022, לחברה הראשונה במדינה שמאמצת את מותג Andersen.

ACT Abu Dhabi פתוח כעת לעסקים
Arabian Chemical Terminals LLC באבו דאבי (ACTAD) גאה להכריז על תחילת הפעילות בטרמינל אחסון מיכלי הכימיקליים החדש בנמל ח'ליפה, אבו דאבי, איחוד האמירויות הערביות. הטרמינל הוא חוות מיכלי כימיקלים מסחרית ראשונה מסוגה באמירויות.

Workvivo של Zoom נבחרה לשותפת ההגירה הנבחרת עבור Workplace from Meta
Workvivo של Zoom נבחרה לשותפת ההגירה המועדפת היחידה של Meta עבור לקוחותיה לאורך תהליך הפסקת השירות Workplace from Meta.

MidOcean Energy של EIG ממנה את ארמנד לומנס למנהל כספים ראשי
MidOcean Energy ("MidOcean"), חברה שממוקדת בגז טבעי נוזלי (LNG), שהוקמה ומנוהלת על ידי EIG, משקיעה מוסדית מובילה במגזרי האנרגיה והתשתיות העולמיים, הודיעה היום על מינוי של ארמנד לומנס למנהל כספים ראשי (CFO).

שפתונים ורודים ואגודלים ירוקים: .Mary Kay Inc חוגגת 60 שנה של יופי בר-קיימא באירוע מיוחד של נטיעת עץ בלואיסוויל
מרי קיי .Mary Kay Inc, חברה מובילה בתחום הקיימות הגלובלית, מחזקת את השורשים שלה בלואיסוויל. ב-10 במאי הצטרפה החברה ל-Arbor Day Foundation ול-Keep Lewisville Beautiful כמארחת של אירוע נטיעה ב-Railroad Park לציון יום "אימא טבע" ויום האם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI