ביקורת: נדל"ן – המחזה הראשון של רוני קובן על החלום הישראלי לדיור – דרמה מרגשת – בית צבי
נכתב על ידי: חיים נוי
תאריך: 07/06/23

ביקורת: נדל"ן – המחזה הראשון של רוני קובן על החלום הישראלי לדיור – דרמה מרגשת – בית צבי

מאת חיים נוי

נדל"ן הוא מחזה העוסק בחלום הישראלי לדיור ובמרכזו מאבק משפחתי בין דורות אודות עתידו של פרויקט עתידי של בית מגורים בנווה צדק בתל אביב. זהו המחזה הראשון של המחזאי והעיתונאי רוני קובן המשרטט תמונה ישראלית על חלום הנדל"ן בהשראת אירועים משפחתיים. ההצגה העולה בבית צבי ברמת גן היא דרמה משפחתית מרגשת ומותחת. הבמאי ארתור קוגן, המנהל האמנותי והפדגוגי של בית צבי, להטט עם להקת שחקנים מוכשרת והתוצאה היא הצגה נוקבת ומעניינת שאין בה רגע דל.

העלילה עוסקת בבטי , אלמנה מבוגרת , הנמצאת על ערש דווי וכל בני משפחתה עסוקים בתקווה לרשת את חלקת הקרקע בנווה צדק כדי להקים שם בנין מגורים. אבי וירדנה , בנה וכלתה של בטי, מתכננים את הפרויקט ואפילו מזייפים את חתימתה על המסמכים, כדי להיחלץ ממשבר חובות גדול המעיק עליהם. יונתן מגיע מארה"ב ומתכנן לקחת איתו את אימו הקשישה לטיפול רפואי ואילו מאיה הבת הצעירה של ירדנה ואבי שרויה במתח מתמיד ואפילו לוקה באנורקסיה בעוד אחיה רוני מנסה להלך בין הטיפות. ברקע אנו צופים בבטי הצעירה ובחלומותיה ונישואיה לאהרון שהולך לעולמו בגיל צעיר. עוד אנו פוגשים ברופא הצמוד סעיד המטפל בבטי זה חמש שנים וקונה את ידידותה ורגשותיה אליו.

מי יזכה בירושת הנדל"ן ומה יעלה בגורלה של המשפחה המפולגת?

יובל רהב מגלמת נהדר את בטי המבוגרת ומשחקה הוא ללא דופי, מרגש ומשכנע. אלון קורן הוא סעיד הרופא הנמרץ ומשחקו ראוי לשבח. שיר מורג המוצלחת היא בטי הצעירה והנמרצת ודור כמוס מגלם יפה מאוד את אהרון בעלה נעים ההליכות. נוי דרור מגלמת מצוין את ירדנה הנמרצת והשתלטנית. לירז מויאל מעולה כבת הסוררת מאיה. שמר לריה נפלא כאבי, בנה הבכור של בטי, המנסה להיחלץ מחובותיו ולרשת את הנחלה. איתי גולדשטיין טוב מאוד כיונתן ועמית מוריס משובח כרוני הבן הצעיר של ירדנה.

סשה ליסנסקי עצבה תפאורה מינימלית וראויה. לנה רומננקו עצבה תלבושות יפות. אורי מורג עצב תאורה נאותה.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום – שמחה ברבירו


 
אודות המחבר

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article65020.aspx