שווי יהלומים – פשוט לבדוק
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 23/07/23

על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

שוויו של יהלום נמדד באמצעות מספר פרמטרים. הבדיקה תעשה על ידי איש מקצוע הבקיא בענף היהלומים. שוק היהלומים העולמי מוצף יהלומים אך האם תוכלו להבחין בין יהלום טבעי ליהלום מעבדה לדוגמא? ככל הנראה לא תדעו להבחין ולכן כדאי ונכון להיוועץ באיש מקצוע.

כחלק מהתהליך בידקו תחילה רשמים על מספר מקומות בהם ניתן לבצע רכישת יהלומים. בהמשך עם הגיעכם למקום וודאו שבחנות ישנו בודק מקצועי העוסק בהערכת שווי יהלומים. לבדיקה מקצועית יש ערך ומשמעות. בדיקה יכולה לזהות פגמים קלים וגדולים שיכולים להשפיע על שוויו של היהלום.

בדיקת שווי יהלומים:

משקל היהלום: משקלו של יהלום 0.2 גרם שווה ערך לקראט אחד.

פגמים ביהלום: פגמים ביהלום יכולים להיות קטנים אך לצד זאת הם יכולים להיות גם פגמים גדולים. הפגמים יכולים להופיע במעטפת החיצונית של היהלום אך יכולים להיות גם במעטפת הפנימית. איש מקצוע יידע לבצע ליטוש שיביא לעליית ערכו של היהלום.

צבע: צבעם של יהלומים בטבע נע בין כמה צבעים. צבעם יכול להיות חום צהוב ומגיע עד לצבע שקוף. צבע היהלום הוא גם בין המשפיעים על שווים של יהלומים. מלטש מקצועי מבצע ליטוש שמביא את היהלום לשקיפות מרבית וזו כמובן מעלה את שוויו של היהלום.

חיתוך: שטח הפנים של יהלום נקבע לפי החיתוך שלו. יש לזה משמעות גדולה בהערכת שווי יהלומים. לחיתוך השפעה ישירה על צבעו של היהלום, צלילותו ושקיפותו ולכן יש לזה משמעות רבה. חיתוך עגול ויצירת שטח פנים יעלו את ערך היהלום.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article66250.aspx