דף הבית הודעות לעיתונות צרכנות וקניות שווי יהלומים – פשוט לבדוק
שווי יהלומים – פשוט לבדוק
הדס כהן 23/07/23 |  צפיות: 512

על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

שוויו של יהלום נמדד באמצעות מספר פרמטרים. הבדיקה תעשה על ידי איש מקצוע הבקיא בענף היהלומים. שוק היהלומים העולמי מוצף יהלומים אך האם תוכלו להבחין בין יהלום טבעי ליהלום מעבדה לדוגמא? ככל הנראה לא תדעו להבחין ולכן כדאי ונכון להיוועץ באיש מקצוע.

כחלק מהתהליך בידקו תחילה רשמים על מספר מקומות בהם ניתן לבצע רכישת יהלומים. בהמשך עם הגיעכם למקום וודאו שבחנות ישנו בודק מקצועי העוסק בהערכת שווי יהלומים. לבדיקה מקצועית יש ערך ומשמעות. בדיקה יכולה לזהות פגמים קלים וגדולים שיכולים להשפיע על שוויו של היהלום.

בדיקת שווי יהלומים:

משקל היהלום: משקלו של יהלום 0.2 גרם שווה ערך לקראט אחד.

פגמים ביהלום: פגמים ביהלום יכולים להיות קטנים אך לצד זאת הם יכולים להיות גם פגמים גדולים. הפגמים יכולים להופיע במעטפת החיצונית של היהלום אך יכולים להיות גם במעטפת הפנימית. איש מקצוע יידע לבצע ליטוש שיביא לעליית ערכו של היהלום.

צבע: צבעם של יהלומים בטבע נע בין כמה צבעים. צבעם יכול להיות חום צהוב ומגיע עד לצבע שקוף. צבע היהלום הוא גם בין המשפיעים על שווים של יהלומים. מלטש מקצועי מבצע ליטוש שמביא את היהלום לשקיפות מרבית וזו כמובן מעלה את שוויו של היהלום.

חיתוך: שטח הפנים של יהלום נקבע לפי החיתוך שלו. יש לזה משמעות גדולה בהערכת שווי יהלומים. לחיתוך השפעה ישירה על צבעו של היהלום, צלילותו ושקיפותו ולכן יש לזה משמעות רבה. חיתוך עגול ויצירת שטח פנים יעלו את ערך היהלום.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI