דף הבית חינוך ולימודים ליקויי למידה מהי מטרתו של אבחון ליקויי למידה?
מהי מטרתו של אבחון ליקויי למידה?
הדס כהן 15/11/10 |  צפיות: 2157

אבחון ליקויי למידה כשמו כן הוא: ניסיון לאתר לקות למידה בשלוש מיומנויות לימודיות מרכזיות: קריאה, כתיבה וחשבון. אבחון זה מתקיים במסגרת אבחון פסיכו דידקטי שבו מנסים לאתר הן ליקויי למידה והן בעיות קשב ריכוז כאשר הפן הלימודי מוערך במסגרת אבחונים דידקטיים שבהם מנסים לברר מהו הפער בין ההישגים הלימודיים שמשיגים הלומד או הלומדת בפועל לבין ההישגים שמצופים מהם, בהתחשב בשכבת גילם.

אבחון ליקויי למידה המאתר לקות למידה מתמקד גם בקשיים בתפיסה החזותית והשמיעתית, בזיכרון, בתהליכים שפתיים מורכבים. למרות העובדה שדווקא מושם דגש על בעיות קשב וריכוז – חשוב להדגיש שהבעיות גם עלולות להתבטא בקושי בדיבור, בהקשבה, בחשיבה, בהמשגה וברכישת מיומנויות חברתיות. במסגרת אבחון פסיכו דידקטי נבדקות גם הפרעות בקואורדינציה וקשיים בוויסות עצמי, בתפיסה חברתית ובפעילות גומלין חברתית. אבחונים דידקטיים מבקשת לאתר ולטפל בלקות הלמידה. היא עצמה עלולה להתמיד לאורך כל החיים ויכולה להופיע בשלבי חיים שונים.

לפני שנכנסים ללחץ מקיומו של אבחון ליקויי למידה יש להפנים כי הדבר איננו מעיד דבר על האדם עצמו. אבחון פסיכו דידקטי איננו עוסק בבריאותו הנפשית של האדם. אבחונים דידקטיים מבקשים לעלות על לקויות הכרוכות שנובעות מבעיות במבנה המוח, מחוסר תקשורת בין חלקים שונים של המוח, מכמויות לא מתאימות של מוליך עצבי או מקושי של המוח להשתמש בהם כראוי. לצד אבחונים דידקטיים יש צורך לבדוק בעיות נפשיות וחברתיות. לעתים, בעיות קשב וריכוז נובעות מחוסר התאמה של שיטת ההוראה ליכולות התלמיד.

הדרך הטובה ביותר לאבחן בעיות קשב וריכוז היא באמצעות אבחון ליקויי למידה הכרוך בקיום אבחון פסיכו דידקטי וכן אבחונים דידקטיים כאשר המטרה הינה לעמוד על הסיבות לקשיים, להמליץ על דרכי טיפול לקבוע זכאות להיבחן בבחינות מותאמות במסגרות השונות כגון בחינה פסיכומטרית, בחינות בגרות, לימודים אקדמיים וכיו"ב.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI