דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה צבא וביטחון שירותי הדברה בבסיסי צה"ל - בריאות הצבא שומרת עלינו
שירותי הדברה בבסיסי צה"ל - בריאות הצבא שומרת עלינו
dodel mogel 26/12/10 |  צפיות: 3017

לפני מספר שנים כותרות העיתונים ברחבי הארץ דיווחו על פינוי של מבני מגורי הצוערות בבה"ד 12 בגלל מכת עכברים בבסיס. בעקבות עבודות בנייה, שכללו חפירות לצורך חידוש התשתיות, עכברים רבים יצאו ממחילותיהם והחלו לתקוף את הצוערות: לטפס עליהן בלילות, להפחיד אותן במקלחות, לזהם את חדרי האוכל ודוכני המזון בבסיס ועוד. רק לאחר שאחת הצוערות ננשכה על ידי עכבר באוזנה והוכנסה להסגר בחשד לכלבת, רק אז הואיל בטובו מפקד הבה"ד להזמין הדברה מקצועית לבסיס.

על חיוניותם של שירותי הדברה בכלל

שירותי הדברת מזיקים הם חלק בלתי נפרד מהשמירה על תנאים תברואתיים והיגייניים. הימצאותם של מזיקים לא רק שמעוררת בנו תחושות גועל וחלחלה, היא מסכנת את בריאותנו באופן ממשי. מזיקים למיניהם מזהמים את המזון וכלי האוכל שלנו. מכרסמים למיניהם, כמו עכברים וחולדות, נושאים על גבי פרוותם חיידקים וטפילים, ואף מפיצים אותם דרך גללי הצואה שהם מפזרים ברחבי המקום. אנשים מסוימים (ובמיוחד ילדים אסתמטיים) יכולים אף לפתח תגובה אלרגית לתיקנים.

כשמדובר במכרסמים, בהיעדר מזון זמין הם עלולים אף לכרסם ברהיטים שלנו או בכבלי חשמל ותקשורת, וכך לגרום לקריסת המערכות. גם עש פוגע בבגדים ובמוצרי הטקסטיל שלנו, טרמיטים מאכלים בכל מוצר עץ שנמצא בדרכם, ופרעושים מטרידים את מנוחתנו ושנתנו.

בשל כך, שירותי הדברה הם שירותים חיוניים מאין כמוהם. הקפדה על ביצוע הדברה תקופתית יכולה למנוע את הופעתם של המזיקים השונים, וכפועל יוצא גם את שלל הצרות שהמזיקים מביאים עימם.

על חיוניותם של שירותי הדברה בבסיסי צה"ל

בסיסי צה"ל הם דוגמה טובה למקומות הזקוקים לשירותי הדברה באופן שוטף. בין אם מדובר בבסיסים הממוקמים בשטחים עירוניים (כמו בסיס הקריה בתל אביב), ובין אם מדובר בבסיסים הממוקמים בשטחים פתוחים (כמו בסיס שבטה בנגב), כל בסיס צה"לי זקוק להדברה אחת לתקופה.

בסיסי צה"ל ידועים בעובדת היותם מועדים לפורענויות תברואתיות, בגלל העובדה שהם מאכלסים אנשים רבים, שיש בהם מטבחים ואוכל בכמויות גדולות, שיש בהם מחסני אפסנאות לאחסון בגדים, שמיכות ומזרנים ישנים, ושהם חשופים לאיתני הטבע. לכן, בבסיסי צה"ל יש חשיבות עליונה לשמירה על תנאי היגיינה נאותים.

ביצוע הדברה כנגד מזיקים יכול למנוע את הופעתם של מזיקים בבסיסים השונים, ובכך להבטיח את בריאותם ושלומם של החיילים השוהים בהם.

דגשים לקראת הדברה בבסיסי צה"ל

כידוע, כשמבצעים הדברה באמצעות חומרי הדברה כימיים, מומלץ שבני אדם לא ישהו בחלל שאותו מדבירים. משימה זו יכולה להיות קשה במיוחד בבסיסי צה"ל, שצריכים להיות מאוישים 24 שעות ביממה. לכן, כשמבצעים הדברה בבסיס צה"לי יש לבצע אותה בשלבים, תוך דאגה לפינוי החיילים מהחלל המודבר. כך למשל, ניתן להתחיל בביצוע הדברה רק במגורי הסגל בבסיס (ואת הסגל להעביר למגורים חלופיים). לאחר כמה ימים לעבור למגורי החיילים, וכן הלאה.


 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 dodel mogel


 


מאמרים נוספים מאת dodel mogel
 
ניקיון בתים בחורף
ניקיון בתים בחורף הוא תמיד דבר בעייתי, כיצד ניתן לעשות זאת? כל זאת ועוד במאמר הבא.

שירותי הדברה בבסיסי צה"ל - בריאות הצבא שומרת עלינו
בסיסי צה"ל הם דוגמה טובה למקומות הזקוקים לשירותי הדברה באופן שוטף. בין אם מדובר בבסיסים הממוקמים בשטחים עירוניים (כמו בסיס הקריה בתל אביב), ובין אם מדובר בבסיסים הממוקמים בשטחים פתוחים (כמו בסיס שבטה בנגב), כל בסיס צה"לי זקוק להדברה אחת לתקופה. מאמר על שירותי הדברה ועל החיוניות שלהם.

החשיבות שבהדפסת הזמנות לאירועים
שמדובר על אירוע חשוב וחד פעמי כמו חתונה או בר מצווה, לרוב יופק בבית דפוס דיגיטלי אלבום המתעד את האירוע, ומה יפה יותר מלפתוח אותו בעמוד בו מודבקת ההזמנה המעוצבת ששלחתם, בהדפסה מקצועית על נייר איכותי כפי שרק בית דפוס דיגיטלי יכול להפיק עבורכם. ומה לגבי הזמנות לאירועים?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI