דף הבית פיננסים וכספים פיננסים וכספים - אחר מהי חשיבותו של שער הדולר?
מהי חשיבותו של שער הדולר?
אריאל 10/11/11 |  צפיות: 15136

העולם המודרני שלנו עובד היום על הכלכלה הגלובאלית יותר מאי פעם. לא סתם אנו נתקלים מדי פעם במונח "כפר גלובאלי", וזאת משום שכל מדינות העולם מקיימות קשרים כלכליים כאלה ואחרים, לאור התפתחותטכנולוגית שמקרינה על מרבית מאורחות החיים שלנו כאזרחים במדינות השונות. אי אפשר לדבר על כלכלה מבלי להזכיר את המטבעות ואת השווקים שמניעים את הכלכלות השונות. יש מספר שווקים חשובים בעולםומספר מטבעות שעליהם מתבססת הכלכלה באשר היא. אחד המטבעות המשמעותיים ביותר הוא הדולר. הדולר האמריקאי מזה שנים נחשב לאחד המטבעות העיקריים ומדי יום עיניים רבות נשואות לעיתונים ולמדוריהכלכלה בשביל לראות מהו שער הדולר היום.

השפעתו הרבה של שער הדולר
הכלכלה האמריקאית מזה מספר עשורים נחשבת לכלכלה הגדולה ביותר בעולם, והמטבע שלה הפך להיות מטבע סחיר כמעט בכל מדינה בעולם, ללא קשר ישיר למדיניות דיפלומטית עם מדינות אויב וכיוצא בזה,משום שהכלכלה מתייחסת לנתונים אחרים מאשר לדיפלומטיה ומדיניות חוץ. לאורך השנים אנו רגילים לסחור בדולר האמריקאי כמעט בכל תחום בחיים ולא אחת אנו מחשבים את ההון שיש לנו גם בדולרים בשביללראות מהו המצב של ההשקעה הכלכלית שלנו, כאשר היא מתבצעת, אם מדובר בנדל"ן או ברכישת נכסים אחרים כמו רכב, מוצרי חשמל ועוד. מדינות רבות מתייחסות לדולר כמטבע העיקרי, למרות שבשניםהאחרונות גם ניכנס שער היורו שהוצג לפני מספר שנים, וגם מדד הין היפני ואף הלירה שטרלינג האנגלית נחשבים כמטבעות חזקים, אך במונחים של מסחרוהערכות כלכלית בהתחשב בתנאי השוק על גוניהם השונים, אנו עדיין מתחשבים במדד הדולר, יותר מאשר במדדים האחרים. הכלכלה האמריקאית הוכיחה את עצמה ככלכלה חזקה ויציבה, למרות המשבר הכלכליהעמוק שעוד מנסים להיחלץ ממנו מדינות רבות שכלכלתן ניזוקה בעקבות קריסת הבנקים האמריקאים והקריסה בשוק האמריקאי, שתמיד יכולה להשפיע על שאר העולם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אריאל


 


מאמרים נוספים מאת אריאל
 
תמונות מצחיקות - כל הצחוקים כל הזמן
מרגישים מעט מדוכדכים או משועממים? בא לכם להרים קצת את מצב הרוח, לחייך או אפילו ליפול מצחוק? לא סתם הפך המשפט "תמונה אחת שווה אלף מילים" כה שגור. לא תאמינו מה תמונה אחת מקורית ומצחיקה יכולה לעשות.

משלוחי פרחים - מתנה נהדרת ליולדת
משלוחי פרחים הם מתנה נהדרת ליולדות, לנשים ביום האישה ולחוגגים ימי הולדת. השירות הנפוץ ביותר הוא שמתקשרים לחנויות שעושות משלוחי פרחים, מבררים לגבי עלויות וגדלים של הזרים, ומזמינים טלפונית.

לימודים אקדמאיים- לא לכל אחד
התואר ראשון מוענק לאלו שסיימו את תקופת הלימודים שלהם בהצלחה (בציון הנדרש), התואר מוענק בדרך כלל במסגרת לימודים שנמשכת לאורך שלוש שנים. יחד עם זאת- ישנם לימודים לתואר ראשון שנמשכים גם ארבע שנים ואף חמש שנים כמו במקרה של לימודי עיצוב ואדריכלות.

תואר שני- כל המידע המעודכן על לימודים מתקדמים
לימודים לתואר שני הם לימודי התמחות והעמקה בכל מיני נושאי לימוד, עליכם להכיר כי לימודי התואר הראשון לא חייבים להיות מקבילים לתואר השני ולמעשה מותר ללמוד תחום התמחות שונה לחלוטין מהלימודים בתואר הראשון.

תואר שני- כל המידע המעודכן על לימודים מתקדמים
לימודים לתואר שני הם לימודי התמחות והעמקה בכל מיני נושאי לימוד, עליכם להכיר כי לימודי התואר הראשון לא חייבים להיות מקבילים לתואר השני ולמעשה מותר ללמוד תחום התמחות שונה לחלוטין מהלימודים בתואר הראשון.

כל מה שרצית לדעת על לימודי שוק ההון
במהלך לימודי שוק ההון התלמידים בקורס זה רוכשים ידע עצום במקצוע הכלכלה, מנה"ע, החוק והמשפט והשיווק. ההתמחות בלימודים מגוונים בתחום הזה מתפקדת כנקודת מפתח לאנשים ששואפים להתקדם בעולם הזה והיות שכך הם מומלצים אף לאלו שכבר עובדים בתחום.

ההרשמה לפסיכומטרי דורשת בדיקה מעמיקה ויעילה
המודעות לציוני פסיכומטרי גבוהה מאוד כיום, משום כך, בכל עיר כמעט יהיה באפשרותכם למצוא כמה בתי ספר ללימוד פסיכומטרי, אך כיצד יש לבחור בניהם? ראשית לבחון את סגל המורים והאם יש להם ניסיון בלימודים מסוג זה.

הסמכה בלימודי משפטים לאקדמאיים
בעלי תואר אקדמי במקצועות שונים שמעניין אותם להגדיל את ידיעותיהם באופן שיהיה בו דברים גם מהעולם החוקי מסוגלים להתעניין במסלול אקדמי זה, שנועד לאנשים שכבר מחזיקים תואר אקדמי.

לעשות שיחות מארה"ב לישראל ולא לשלם בהגזמה
השתדרגות מעניינת וזריזה של התשתית ותחרות בין חברות טובה לצרכן בין הרבה ספקיות אמצעי תקשורת, אין יותר סינדיקט של ספקית סלולר יחידה. בימינו אפשר לעשות שיחות לארץ בכל מקום בעולם כולו, בכל שעה בלי פחד ממחירי ביצוע שיחה רמים באופן קיצוני ואינם הגיוניים.

שירות ענן מחשוב - רלוונטי עבור כל עסק
כדי שהלקוח לא יציב בבית העסק שלו שרת מחשב ממשי, בעל העסק קונה מוצרי שרתים ומשאבים של שרתים, כמו שמזמינים שירות מספקית אחרת, היא למעשה הספקית של מחשוב הענן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI