דף הבית עסקים עסקים בינלאומיים שערי המרת מטבעות וחשיבותם לכלכלה
שערי המרת מטבעות וחשיבותם לכלכלה
אריאל 06/03/12 |  צפיות: 3640


שערי המרת המטבעות הם הבסיס לתהליכים רבים בכלכלה. בעת ביצוע מסחר במטבע חוץ, על ידי בנקים, בורסות ואפילו אנשים פרטיים, שערי מטבעות החוץ הם אחד מאבני היסוד של הכלכלה בשלמותה. נסקור מדוע מדובר בנושא חשוב כל כך.

למה שער ההמרה חשוב?

בעולם של היום, מאוד חשוב לדעת מדי יום את שערי ההמרה הרלוונטיים לאותו יום. ברמה הגלובלית, כלכלות של מדינות מונעות על ידי שערי ההמרה, שכן סחורות מיובאות ומיוצאות משולמות תוך התחשבות בשער הרלוונטי. תשלום שכר לעובדים, היבטים תיירותיים ותשלום עבור השקעות בין מדינות מושפעים מכך. במישור האישי, רבים היום מבצעים קניות דרך האינטרנט מאתרים בינלאומיים, ולכן רצוי לדעת מהו שער הדולר של אותו יום כדי לדעת כמה משלמים בפועל על המוצר או השירות שקונים. מי שיש לו עניין בשוק ההון, לא יכול לפעול בלי לבדוק את השערים היציגים.

מהם שערי ההמרה החשובים ביותר בארץ?

מדינת ישראל כבר מזמן אינה מבודדת כלכלית, והטכנולוגיה הביאה איתה יכולת לסחור עם מדינות אחרות. רוב הסיכויים שמי שקורא שורות אלו הינו משתמש אינטרנט לכל הפחות בסיסי – ולכן הגיוני להניח שביצע רכישה דרך האינטרנט מימיו. השערים שחשוב לישראלי להכיר הם הדולר מן הסתם, אך לאחרונה ראינו שגם שער היורו (מוכר גם בתור אירו) רלוונטי לקונים ישראלים המזמינים מוצרים מאירופה. ניתן לראות שאתרי מכירה רבים מפעילים אזור ספציפי המיועד לקהל אירופאי, אשר באופן טבעי משלם במטבעות של יורו ולכן המחירים המוצגים הם ביורו.
מטבעות נוספים שמעניינים ישראלים הם ין, רובל, לירה שטרלינג ועוד.

איפה מתעדכנים בשערי המטבעות?

מי שמעוניין לדעת מה השער היציג עבור המטבע שמעניין אותו, רשת האינטרנט יכולה לעזור. אתרי בנקים מספקים מידע זה לרוב, יחד עם אתרי כלכלה ושוק ההון. ניתן למצוא את המידע גם באתרי בורסות ופורטלים המוקדשים לכספים. אם, נניח, מישהו מעוניין לשלוח כסף לבריטניה, ביכולתו לברר תוך רגע מהו שער הפאונד היום ולבצע חישוב פשוט. לא רק באינטרנט ניתן למצוא את המידע – מוספי הכלכלה בעיתונים כוללים בדרך כלל בעמוד הראשון מידע אודות שערי המרה. המידע זמין ונגיש, כך שכל אחד שצריך לדעת את השער של מטבע מסויים עבור יום מסויים – לא נתקל בקשיים במציאת המידע. מסחר נעים!


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אריאל


 


מאמרים נוספים מאת אריאל
 
תמונות מצחיקות - כל הצחוקים כל הזמן
מרגישים מעט מדוכדכים או משועממים? בא לכם להרים קצת את מצב הרוח, לחייך או אפילו ליפול מצחוק? לא סתם הפך המשפט "תמונה אחת שווה אלף מילים" כה שגור. לא תאמינו מה תמונה אחת מקורית ומצחיקה יכולה לעשות.

משלוחי פרחים - מתנה נהדרת ליולדת
משלוחי פרחים הם מתנה נהדרת ליולדות, לנשים ביום האישה ולחוגגים ימי הולדת. השירות הנפוץ ביותר הוא שמתקשרים לחנויות שעושות משלוחי פרחים, מבררים לגבי עלויות וגדלים של הזרים, ומזמינים טלפונית.

לימודים אקדמאיים- לא לכל אחד
התואר ראשון מוענק לאלו שסיימו את תקופת הלימודים שלהם בהצלחה (בציון הנדרש), התואר מוענק בדרך כלל במסגרת לימודים שנמשכת לאורך שלוש שנים. יחד עם זאת- ישנם לימודים לתואר ראשון שנמשכים גם ארבע שנים ואף חמש שנים כמו במקרה של לימודי עיצוב ואדריכלות.

תואר שני- כל המידע המעודכן על לימודים מתקדמים
לימודים לתואר שני הם לימודי התמחות והעמקה בכל מיני נושאי לימוד, עליכם להכיר כי לימודי התואר הראשון לא חייבים להיות מקבילים לתואר השני ולמעשה מותר ללמוד תחום התמחות שונה לחלוטין מהלימודים בתואר הראשון.

תואר שני- כל המידע המעודכן על לימודים מתקדמים
לימודים לתואר שני הם לימודי התמחות והעמקה בכל מיני נושאי לימוד, עליכם להכיר כי לימודי התואר הראשון לא חייבים להיות מקבילים לתואר השני ולמעשה מותר ללמוד תחום התמחות שונה לחלוטין מהלימודים בתואר הראשון.

כל מה שרצית לדעת על לימודי שוק ההון
במהלך לימודי שוק ההון התלמידים בקורס זה רוכשים ידע עצום במקצוע הכלכלה, מנה"ע, החוק והמשפט והשיווק. ההתמחות בלימודים מגוונים בתחום הזה מתפקדת כנקודת מפתח לאנשים ששואפים להתקדם בעולם הזה והיות שכך הם מומלצים אף לאלו שכבר עובדים בתחום.

ההרשמה לפסיכומטרי דורשת בדיקה מעמיקה ויעילה
המודעות לציוני פסיכומטרי גבוהה מאוד כיום, משום כך, בכל עיר כמעט יהיה באפשרותכם למצוא כמה בתי ספר ללימוד פסיכומטרי, אך כיצד יש לבחור בניהם? ראשית לבחון את סגל המורים והאם יש להם ניסיון בלימודים מסוג זה.

הסמכה בלימודי משפטים לאקדמאיים
בעלי תואר אקדמי במקצועות שונים שמעניין אותם להגדיל את ידיעותיהם באופן שיהיה בו דברים גם מהעולם החוקי מסוגלים להתעניין במסלול אקדמי זה, שנועד לאנשים שכבר מחזיקים תואר אקדמי.

לעשות שיחות מארה"ב לישראל ולא לשלם בהגזמה
השתדרגות מעניינת וזריזה של התשתית ותחרות בין חברות טובה לצרכן בין הרבה ספקיות אמצעי תקשורת, אין יותר סינדיקט של ספקית סלולר יחידה. בימינו אפשר לעשות שיחות לארץ בכל מקום בעולם כולו, בכל שעה בלי פחד ממחירי ביצוע שיחה רמים באופן קיצוני ואינם הגיוניים.

שירות ענן מחשוב - רלוונטי עבור כל עסק
כדי שהלקוח לא יציב בבית העסק שלו שרת מחשב ממשי, בעל העסק קונה מוצרי שרתים ומשאבים של שרתים, כמו שמזמינים שירות מספקית אחרת, היא למעשה הספקית של מחשוב הענן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI