דף הבית פיננסים וכספים מט"ח אופציות מטח
אופציות מטח
דנקו 11/03/12 |  צפיות: 1917

במרוצת השנים מאז התפתחותה של רשת האינטרנט, חל גידול עצום בכניסתם של יחידים להשקעה באופציות בכלל ובתחום אופציות מטח בפרט. אופציות מטח מהוות כיום אחוז מסחר נכבד מהמסחר שחל מידי יום במט"ח ברחבי העולם הגדול. כיום באמצעות רשת האינטרנט המפותחת ניתן לסחור בתחום אופציות מטח בקלות בפשטות ומכל מקום בעולם.

למחסר אופציות מטח יש השפעה מכרעת על שער החליפין של אותו מטבע, ככל שיפתחו יותר פוזיציות כנגד שערו של המטבע המדובר, כך הלחץ שנוצר עקב הספקולציה שבירידת ערך המטבע, תגרור אותו לשחיקה ולירידה. אך מנגד יפתחו פוזיציות callכנגד שער המטבע. כך שערו יעלה, כל זאת כיוון שלספקולנטים רבים יש את הכוח להזיז, לשנות ולהשפיע בצורה מסוימת את שער החליפין של אותו מטבע. ניתן להסביר תופעה מעניינת זו כיוון שהדבר נובע ממנוף, אשר נוצר בעקבות שימוש של אופציות מטח.

איך מומלץ לסחור באופציות מטח?

קיימות שלוש נקודות עיקריות עליהן יש לתת את הדעת, עוד לפני כניסה והשקעה לתחום אופציות מטח. הראשונה שבהן היא בחירת אחד מהסוגים של האופציה המתאימה לרמת הסיכון אותה הסוחר מוכן לקחת- כיוון שסוגי אופציות מטח מפותחים מאוד בעולם כולו, קל יותר למצוא אופציה שתתאים לרמת הסיכון וליחס השחיקה הרצוי עבור לקוח פוטנציאלי. ניתן לאמוד מספר סוגים של אופציות מטח כגון: אופציות דיגיטליות, אופציות בינאריות, אופציות אקזוטיות, אופציות ונילה ועוד, כאשר לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות, כך שפשוט מאוד לסוחר המתחיל והמומחה לבחור באופציית המט"ח המתאימה לו ביותר.

הנקודה השנייה בה נדון ברצוננו לענות על השאלה היא, קביעת מנגנוני הגנה כמו: stop lossו-stop limitוכן קביעת נקודת כניסה ויציאה מהאופציה- כאשר כבר בחרנו את האופציה האידיאלית ביותר בעבורנו, אנו יכולים לחשוב ולחשב את נקודת הכניסה והיציאה הטובה ביותר בעבורנו. הכי נכון במקרה זה, כמו במקרים נוספים אחרים, לקבוע את נקודת הכניסה והיציאה מראש, בכך נוכל לדעת בדיוק מהי רמת הרווח המקסימאלית אליה אנו מצפים ואיזה סכום עומד בפני סיכון. כדי להגן על רמות שנקבעו מראש ניתן להשתמש במכשירים ובעזרים המוכרים כגון stop lossאו stop limit, שמבצעים את פעולת המכירה או הקניה בעבורנו, גם אם לא ביצענו בעצמנו את הפעולה בזמן אמת.

הנקודה השלישית עליה ניתן את הדעת בהקשר לשאלה היא, נטרול הסיכונים הקיימים במסחר באופציות מטח באמצעות שימוש באסטרטגיות השקעה מוכרות ויצירתיות- גם כאן בדומה להשקעה או למסחר באופציות רגילות ניתן לבצע אסטרטגיות השקעה מוכרות או יצירתיות, זאת כדי להגן על תיק ההשקעות מפני אובדן ההשקעה הכולל.

ללא כל ספק, אופציית מטח מהווה אפשרות מעניינת עבור רבים ברצונם להשקיע באופציות, אך גם כאן בדומה למסחר באופציות אחרות, רצוי לבצע ולבחון את כל הכללים עוד לפני שמעוניינים לגשת למסחר אמיתי. 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דנקו


 


מאמרים נוספים מאת דנקו
 
יבוא אישי של רכבים אירופאים בתקינה אמריקאית
23/06/12 | רכב
מאז פרסום מסקנות ועדת זליכה אשר דנה בפתיחת בשוק יבוא הרכב בכלל וביבוא הרכב האישי בפרט, החלו להישמע מושגים כגון תקינה אמריקאית, תקינה אירופאית ופנסים סימטריים ואסימטריים, כאשר את ההבדלים ביניהם רבים מאיתנו לא מבינים ואף לא מכירים. במאמר זה ננסה להסביר את המושגים ואף לעמוד על ההבדלים בין רכבים ביבוא אישי מתקינה אמריקאית לבין רכבים מיבוא אישי בתקינה אירופאית.

אופציה דיגיטלית
16/04/12 | השקעות
אם בעבר הרצון לסחור בבורסה ולהרוויח כסף רב היה שייך לברוקרים מקצועיים בלבד, המבינים בתחום ואף למדו אותו לעומק, מעניין לראות כי כיום המסחר בבורסה התפתח והתרחב לכלל האוכלוסייה. כיום, כל אדם יכול לסחור בבורסה בסכומים שונים כשכמובן יש חשיבות לעשות זאת בשיקול דעת ובתשומת לב.

אופציות מטח
11/03/12 | מט"ח
במרוצת השנים מאז התפתחותה של רשת האינטרנט, חל גידול עצום בכניסתם של יחידים להשקעה באופציות בכלל ובתחום אופציות מטח בפרט. אופציות מטח מהוות כיום אחוז מסחר נכבד מהמסחר שחל מידי יום במט"ח ברחבי העולם הגדול. כיום באמצעות רשת האינטרנט המפותחת ניתן לסחור בתחום אופציות מטח בקלות בפשטות ומכל מקום בעולם.

מסחר באופציות דרך האינטרנט - חסרונות ויתרונות:
19/02/12 | מעו"ף
בעידן המודרני קל יותר, נגיש יותר ופשוט יותר לסחור בניירות ערך בכלל ובאופציות בפרט. בלעדיי הרשת הגדולה בעולם, לא היינו יכולים לקבל אפשרות נוחה זו ובעקבות כך היא הייתה נחסמת בפני סוחרים רבים. אין ספק כי האפשרות להשתמש במכשיר כה מתקדם וחשוב, שלעיתים קרובות עוזר לרבים לגדר את השקעותינו ולהרכיב את תיק ההשקעות האישי בצורה הטובה ביותר וכן גם לשמור על רמת סיכון רצויה וקבועה מסייע לשמור על מסחר גלובלי תקין.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI