דף הבית אינטרנט והחיים ברשת תרבות דיגיטלית עולם האינטרנט והפתרונות לחובבי המוזיקה שהוא מציע
עולם האינטרנט והפתרונות לחובבי המוזיקה שהוא מציע
אריאל 08/04/12 |  צפיות: 2693


עולם המוזיקה באינטרנט פורח – כולם היום כבר מודעים לעובדה הזאת. נכון שיש צדדים שליליים לדבר בדמות הורדות של מוזיקה ללא רישיון, אבל בכל מקרה, צמיחת האינטרנט הובילה לפריחה מקבילה בעולם המוזיקה. הרבה יותר קל כעת להגיע לקהל, להיחשף בפני מפיקים, למכור, לשדר ולצבור מעריצים.
עבור מעריצי המוזיקה – גם יש יתרונות מהותיים. האינטרנט לקח את המידע המעניין על המוזיקאים ותהליך היצירה וגרם לו להיות נגיש לכל אחד, במידה והאומן מעוניין כמובן. במסגרת מאמר זה, נבחן חלק מהדברים אותם האינטרנט הפך לזמין יותר עבור קהל מעריצי המוזיקה, ונראה כיצד הם מסייעים בהפיכת תחביב לפעילות ממשית.

למי שאוהב לשיר – מילים לשירים

לפעמים אנחנו שומעים שיר שמאוד אוהבים, אבל לא מצליחים לקלוט מהפעם הראשונה את המילים לשיר. במקום לשמוע את השיר פעמים רבות כדי לנסות לקלוט הכל, או לרוץ לקנות את הדיסק המקורי (שבחוברת שלו לרוב ניתן למצוא את מילות השירים), הכי קל לחפש מילים לשירים דווקא באינטרנט. יש אתרים שלמים שמוקדשים לכך, ובהם ניתן למצוא מילים לשירים פופולריים ואפילו שירים שמעטים מכירים. אם אהבתם שיר ששמעתם ואתם רוצים לדעת בדיוק מהי אותה מילה בפזמון אשר לא הצלחתם לזהות, או על מה בדיוק האומן שר, יש לכם הזדמנות מצויינת לכך!

בשביל המוזיקאים שבינינו - אקורדים

לשיר כל אחד יכול (לפחות להנאתו, אי אפשר להעיד על הנאת הסובבים... )#) אבל למי שיודע לנגן הדבר אינו פשוט בהכרח. אם ניקח לדוגמא כלי נפוץ – גיטרה – הרי שאת התווים עצמם מאוד קשה לקלוט משמיעה והדבר מחייב הבנה מוזיקלית גבוהה. בשביל אלו מכם שלא ניחנו בשמיעה מוזיקלית מוחלטת, האינטרנט מציע פתרון גם לזה: באתרים רבים שמוקדשים למוזיקה ניתן למצוא מחלקה של אקורדים לשירים ובה הוראות הנגינה המעשיות לשירים מפורסמים. חשוב לציין ולשים לב – בדרך כלל אמנים לא מפרסמים תווים, ולכן רוב האקורדים שתמצאו יהיו כאלה שנערכו על ידי מעריצים על סמך שמיעה.

עבור המעריצים הפעילים יותר – כרטיסים להופעות

לא חסרים אנשים שיגידו שעבורם החוויה האולטימטיבית של שמיעת מוזיקה היא דווקא בהופעה חיה. אפילו שיש דיסקים ומוזיקה באינטרנט, בשביל רבים, להיות נוכח בהופעה חיה היא הדרך לשמוע מוזיקה. עם אנשים נוספים וישירות מול האמן, עם אלתור בין שירים וזיופים בלתי נמנעים של הופעה חיה, וריאציות ופרשנויות מעט שונות לשירים ולשיר עם עוד אנשים – יש קסם מיוחד בהופעות. גם פה האינטרנט מסייע: כרטיסים להופעות נמכרים באתרי מוזיקה לכלל הציבור ומאפשרים לפעמים גם לבחור מקום ישיבה מועדף, להשלמת החוויה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אריאל


 


מאמרים נוספים מאת אריאל
 
תמונות מצחיקות - כל הצחוקים כל הזמן
מרגישים מעט מדוכדכים או משועממים? בא לכם להרים קצת את מצב הרוח, לחייך או אפילו ליפול מצחוק? לא סתם הפך המשפט "תמונה אחת שווה אלף מילים" כה שגור. לא תאמינו מה תמונה אחת מקורית ומצחיקה יכולה לעשות.

משלוחי פרחים - מתנה נהדרת ליולדת
משלוחי פרחים הם מתנה נהדרת ליולדות, לנשים ביום האישה ולחוגגים ימי הולדת. השירות הנפוץ ביותר הוא שמתקשרים לחנויות שעושות משלוחי פרחים, מבררים לגבי עלויות וגדלים של הזרים, ומזמינים טלפונית.

לימודים אקדמאיים- לא לכל אחד
התואר ראשון מוענק לאלו שסיימו את תקופת הלימודים שלהם בהצלחה (בציון הנדרש), התואר מוענק בדרך כלל במסגרת לימודים שנמשכת לאורך שלוש שנים. יחד עם זאת- ישנם לימודים לתואר ראשון שנמשכים גם ארבע שנים ואף חמש שנים כמו במקרה של לימודי עיצוב ואדריכלות.

תואר שני- כל המידע המעודכן על לימודים מתקדמים
לימודים לתואר שני הם לימודי התמחות והעמקה בכל מיני נושאי לימוד, עליכם להכיר כי לימודי התואר הראשון לא חייבים להיות מקבילים לתואר השני ולמעשה מותר ללמוד תחום התמחות שונה לחלוטין מהלימודים בתואר הראשון.

תואר שני- כל המידע המעודכן על לימודים מתקדמים
לימודים לתואר שני הם לימודי התמחות והעמקה בכל מיני נושאי לימוד, עליכם להכיר כי לימודי התואר הראשון לא חייבים להיות מקבילים לתואר השני ולמעשה מותר ללמוד תחום התמחות שונה לחלוטין מהלימודים בתואר הראשון.

כל מה שרצית לדעת על לימודי שוק ההון
במהלך לימודי שוק ההון התלמידים בקורס זה רוכשים ידע עצום במקצוע הכלכלה, מנה"ע, החוק והמשפט והשיווק. ההתמחות בלימודים מגוונים בתחום הזה מתפקדת כנקודת מפתח לאנשים ששואפים להתקדם בעולם הזה והיות שכך הם מומלצים אף לאלו שכבר עובדים בתחום.

ההרשמה לפסיכומטרי דורשת בדיקה מעמיקה ויעילה
המודעות לציוני פסיכומטרי גבוהה מאוד כיום, משום כך, בכל עיר כמעט יהיה באפשרותכם למצוא כמה בתי ספר ללימוד פסיכומטרי, אך כיצד יש לבחור בניהם? ראשית לבחון את סגל המורים והאם יש להם ניסיון בלימודים מסוג זה.

הסמכה בלימודי משפטים לאקדמאיים
בעלי תואר אקדמי במקצועות שונים שמעניין אותם להגדיל את ידיעותיהם באופן שיהיה בו דברים גם מהעולם החוקי מסוגלים להתעניין במסלול אקדמי זה, שנועד לאנשים שכבר מחזיקים תואר אקדמי.

לעשות שיחות מארה"ב לישראל ולא לשלם בהגזמה
השתדרגות מעניינת וזריזה של התשתית ותחרות בין חברות טובה לצרכן בין הרבה ספקיות אמצעי תקשורת, אין יותר סינדיקט של ספקית סלולר יחידה. בימינו אפשר לעשות שיחות לארץ בכל מקום בעולם כולו, בכל שעה בלי פחד ממחירי ביצוע שיחה רמים באופן קיצוני ואינם הגיוניים.

שירות ענן מחשוב - רלוונטי עבור כל עסק
כדי שהלקוח לא יציב בבית העסק שלו שרת מחשב ממשי, בעל העסק קונה מוצרי שרתים ומשאבים של שרתים, כמו שמזמינים שירות מספקית אחרת, היא למעשה הספקית של מחשוב הענן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI