דף הבית חינוך ולימודים מכינות, בגרות ופסיכומטרי כדאי להשקיע בלימודים על מנת לשגשג בחיים המקצועיים
כדאי להשקיע בלימודים על מנת לשגשג בחיים המקצועיים
אריאל 11/06/12 |  צפיות: 2338

זה לא משמעותי אםהרגע סיימתם ללמוד בתיכון או שהפכת עכשיו לאזרחים – כנראה שתחליטו להתחיל לרכוש השכלה במוסד לימודים אקדמי ולהתחיל את המסלול לכיווון עתידכם כבעלי מקצוע מבלי להחמיץ הרב מאד זמן. אבל מה מתאים לי ללמוד? איפה כדאי להשקיע הכי הרבה זמן? במידה ואתם לפי שעה תלמידים בבית ספר – על איזה תחומים ראוי לשים פוקוס?
רצינו לחקור כמה תנאי סף בשביל התקבלות ללימודים גבוהים ולפרט עליהן מעט יותר – בשביל שיהיה פשוט יותר לבחור היכן משקיעים.

באילו תחומים רצוי להשקיע?

נכונה היא האמירה – מי שמשקיע בזמן התיכון ועובר את מבחני הבגרויותכמו שצריך בציון מוצלח יש לו את רוב הפרמטרים שצריך בעבור להשתלב במסדרונות האקדמיה. מתאים להניח שישנן תחומי לימוד יותר מרכזיים ממקצועות כאלה ואחרים – ואם ישנם תחומים שאפשר ללמוד בכל החומרה והמוטיבציה – מובן מאליו שיהיו גם תחומי לימוד שיש אפשרות ללמוד מעט יותר ולהתקדם הלאה.
בין תחומי הלימוד החשובים נדרש לציין מסלולי לימוד של מתמטיקה, לימודי אנגלית ושפות שונות, לשון עברית ולימודי השפה כבסיס, וחוץ מזה כל סטודנט והעדפותיו הלימודיות. מי שמעוניין להיכנס למקצועות הלימוד בתחום של המדעים, מומלץ שישקיע במקצועות כמו לדוגמא כימיה ויגביר את כישוריו במתמטיקה והשפה האנגלית. מי שמעוניין לימוד ממקצוע מהתחום ההומני האנושי, יחפוץ לנסות מקצועות לימוד כמו פסיכולוגיה ומדעי החברה. ראוי לחפש מבעוד מועד מה הן תנאי הקבלה בכל מחלקה בעבור כל תחום ולאחר מכן להבין באיזה תחום כדי להשקיע.

כיצד צריך להתכונן לקראת הבגרויות בצורה טובה?

כפי שכבר נאמר, גם סוגי הבגרויות שונים אחד מהשני במידת החשיבות שלהן. מלבד למה שנלמד במוסדות הלימודים העל יסודיים, תלמידים רבים מעדיפים לצלוח את הבגרויות בצורה המצויינת ביותר עוד בפעם הראשונה או לשפץ נושאים נקודתיים בדיעבד, רק בתום השירות בצה"ל למשל. רק לאחר שקלטו מה משמעותי ומה להשקיע בו על מנת להתקבל לאיזה מוסד לימודים שמעוניינים – ועוד מחפשים עזרה, אפשרי ללבדוק ברשת האינטרנט מוסדות שמשווקות תגבור למבחני הבגרויות בצורה אלטרנטיבית.
מוסדות לימוד כמו איי קיו בגרויות לדוגמא משווקות סדנאות להכנה למבחן הבגרות במגוון נרחב של נושאי לימוד, חשובים יותר או פחות. כל פרט מוזמן להתקשר עם אחת התעשיות שמתגברות למבחן הבגרות ולהפיק תועלת מגישה מעט שונה שמשלימה את החומר הנלמד בבית הספר התיכון (לפרקים רמת הלימוד לגמרי אינה מספקת).

עבור מה מיועד מבחן פסיכומטרי?

בזמן שיש חילופי דברים רבים בנוגע להזדקקות של המבחן הפסיכומטרי, עדיין מדובר בשיטה הפופולרית יותר מכל. גם כאן המשמעות היא שהסטודנט יחרוש לבד, אולם זה לא תמיד מתאים ופשוט. מסגרות לימוד כמו לדוגמא היי קיו פסיכומטרי ואחרים מעבירים קורס לימוד שלם שמכיל חזרה על שאלות וחומרי הלימוד – בשביל שמי שמחויב לציון פסיכומטרי טוב על מנת להתקבל לתוכנית לימודים לא יהיה חסום בשום דרך.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אריאל


 


מאמרים נוספים מאת אריאל
 
תמונות מצחיקות - כל הצחוקים כל הזמן
מרגישים מעט מדוכדכים או משועממים? בא לכם להרים קצת את מצב הרוח, לחייך או אפילו ליפול מצחוק? לא סתם הפך המשפט "תמונה אחת שווה אלף מילים" כה שגור. לא תאמינו מה תמונה אחת מקורית ומצחיקה יכולה לעשות.

משלוחי פרחים - מתנה נהדרת ליולדת
משלוחי פרחים הם מתנה נהדרת ליולדות, לנשים ביום האישה ולחוגגים ימי הולדת. השירות הנפוץ ביותר הוא שמתקשרים לחנויות שעושות משלוחי פרחים, מבררים לגבי עלויות וגדלים של הזרים, ומזמינים טלפונית.

לימודים אקדמאיים- לא לכל אחד
התואר ראשון מוענק לאלו שסיימו את תקופת הלימודים שלהם בהצלחה (בציון הנדרש), התואר מוענק בדרך כלל במסגרת לימודים שנמשכת לאורך שלוש שנים. יחד עם זאת- ישנם לימודים לתואר ראשון שנמשכים גם ארבע שנים ואף חמש שנים כמו במקרה של לימודי עיצוב ואדריכלות.

תואר שני- כל המידע המעודכן על לימודים מתקדמים
לימודים לתואר שני הם לימודי התמחות והעמקה בכל מיני נושאי לימוד, עליכם להכיר כי לימודי התואר הראשון לא חייבים להיות מקבילים לתואר השני ולמעשה מותר ללמוד תחום התמחות שונה לחלוטין מהלימודים בתואר הראשון.

תואר שני- כל המידע המעודכן על לימודים מתקדמים
לימודים לתואר שני הם לימודי התמחות והעמקה בכל מיני נושאי לימוד, עליכם להכיר כי לימודי התואר הראשון לא חייבים להיות מקבילים לתואר השני ולמעשה מותר ללמוד תחום התמחות שונה לחלוטין מהלימודים בתואר הראשון.

כל מה שרצית לדעת על לימודי שוק ההון
במהלך לימודי שוק ההון התלמידים בקורס זה רוכשים ידע עצום במקצוע הכלכלה, מנה"ע, החוק והמשפט והשיווק. ההתמחות בלימודים מגוונים בתחום הזה מתפקדת כנקודת מפתח לאנשים ששואפים להתקדם בעולם הזה והיות שכך הם מומלצים אף לאלו שכבר עובדים בתחום.

ההרשמה לפסיכומטרי דורשת בדיקה מעמיקה ויעילה
המודעות לציוני פסיכומטרי גבוהה מאוד כיום, משום כך, בכל עיר כמעט יהיה באפשרותכם למצוא כמה בתי ספר ללימוד פסיכומטרי, אך כיצד יש לבחור בניהם? ראשית לבחון את סגל המורים והאם יש להם ניסיון בלימודים מסוג זה.

הסמכה בלימודי משפטים לאקדמאיים
בעלי תואר אקדמי במקצועות שונים שמעניין אותם להגדיל את ידיעותיהם באופן שיהיה בו דברים גם מהעולם החוקי מסוגלים להתעניין במסלול אקדמי זה, שנועד לאנשים שכבר מחזיקים תואר אקדמי.

לעשות שיחות מארה"ב לישראל ולא לשלם בהגזמה
השתדרגות מעניינת וזריזה של התשתית ותחרות בין חברות טובה לצרכן בין הרבה ספקיות אמצעי תקשורת, אין יותר סינדיקט של ספקית סלולר יחידה. בימינו אפשר לעשות שיחות לארץ בכל מקום בעולם כולו, בכל שעה בלי פחד ממחירי ביצוע שיחה רמים באופן קיצוני ואינם הגיוניים.

שירות ענן מחשוב - רלוונטי עבור כל עסק
כדי שהלקוח לא יציב בבית העסק שלו שרת מחשב ממשי, בעל העסק קונה מוצרי שרתים ומשאבים של שרתים, כמו שמזמינים שירות מספקית אחרת, היא למעשה הספקית של מחשוב הענן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI