דף הבית פיננסים וכספים מט"ח איפה לרכוש מט"ח
איפה לרכוש מט"ח
יוסי בוזגלו 12/06/12 |  צפיות: 2912

במידה ואתם עומדים לפני טיסה לחו"ל לצורך חופשה, בילוי, ביקור משפחתי או נסיעת עסקים, קרוב לוודאי שהינכם צריכים לרכוש מט"ח ולבצע המרת מטבע. אם בעבר היינו יכולים לקנות מט"ח רק בבנקים הרי עם פתיחת הענף לתחרות ניתן כיום לרכוש כסף זר בבנק הדואר וליהנות משירות ללא עמלות ומשערי המרה משופרים לעומת הבנקים, לרכוש מטבע זר בדוכני החלפת הכספים (צ'יינג), להוציא מטבע זר בכספומט המיועד לכך או לרכוש כסף זר באמצעות כרטיס האשראי מחברות המציעות רכישה דרך כרטיס האשראי וחלוקת תשלומי ההחזר לתשלומים.

לפני שרוכשים מט"ח חשוב לבצע סקר שוק מקיף ולבדוק את שערי ההמרה שכל מוסד פיננסי נותן כמו גם לבדוק ולהשוות את גובה העמלות שכל מקום דורש. בנקים ידועים בגובה העמלות שלהם ובשערי המרה מטבע פחות טובים אך מצד שני השירות נוח ומתבצע בבנק וכך אין צורך להסתובב עם סכום כסף גדול. במידה ומחליטים להמיר כסף בבנק כדאי לעשות זאת באמצעות כספומט ייעוד וכך לחסוך עמלות הגבוהות של הבנק. ישראלים רבים פונים לסניפי הדואר המציעם שירות מהיר, יעיל ולרוב ללא עמלות. שערי ההמרה של הדור מוצגים בחזית וכך ניתן לעקוב מי מציע שערי המרה טובים. הדואר מציע הטבות ברכישת מט"ח בסכומים העולים על 800 דולר וכך גם במכירה. כדאי לבדוק גם מספר דוכנים להחלפת מטבעות (צ'יינג) מכיוון שהם לא לוקחים עמלות ובסכומים גדולים ניתן לקבל שערי המרה טובים.

לרכוש בכרטיס אשראי

שירות חדש יחסית ניתן למצוא בבתי השקעות או צ'יינגים שונים דרכם אפשר להזמין בשיחת טלפון או באינטרנט מט"ח תמורת חיוב בכרטיס האשראי. כך חוסכים את הצורך לקחת הלוואה למימון הטיול או שהדבר מקל על ההוצאות החודשיות השוטפות. לרוב ניתן להחזיר את הסכום ב 2- 12 תשלומים.

להמנע מהמרה בנתב"ג

יש לנסות ולהמיר כסף עוד לפני הטיסה ולא לחכות לרגע האחרון בו מפאת לחץ שוכחים לפרוט כסף ומגיעים לנתב"ג ורק אז רוכשים כסף זר. העמלות הנהוגות בנתב"ג כמו גם שערי ההמרה נחשבים לרעים יחסית לדואר ולצ'יינגים לכן יש לנסות ולהימנע להגיע לנתב"ג ללא כסף לחו"ל.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI