דף הבית ביטוח ביטוח בריאות מימוש ביטוח נסיעות לחו''ל לפני יציאה מהארץ
מימוש ביטוח נסיעות לחו''ל לפני יציאה מהארץ
wobi 24/09/12 |  צפיות: 2004

כאשר אנו חושבים על ביטוח נסיעות לחו''ל, באופן טבעי מופיעים לנגד עינינו שלל תרחישי זוועה רפואיים, אשר כולם מתרחשים מעבר לים. זה טבעי: בדרך כלל, הביטוח ייעשה ימים ספורים לפני היציאה לחו''ל, ויכסה כל נזק אשר ייגרם במדינה הזרה. מה שרבים לא יודעים הוא שבמקרים רבים, ניתן לממש את הפוליסה עוד לפני היציאה מהארץ.

על התפר שבין עריכת הביטוח לנסיעה לחו''ל

הנקודה החשובה שיש להבהיר היא שלא פעם ביטוח נסיעות לחו''ל תקף מרגע עריכתו, כלומר, עוד לפני שעוזבים את הארץ. למעשה, במצבים אלה הרי שהביטוח, על שלל סעיפיו, יאפשר את קבלת הפיצויים במלואם אפילו על אדמת מדינת ישראל- וזאת במידה שנסיבות המקרה אכן מצריכות זאת.

לרוב, מקרים אלה יתייחסו לאשפוז של המבוטח טרם הטיסה, ואף למקרים קיצוניים יותר דוגמת מוות (בהם יינתן הפיצוי לשאיריו של המנוח). כמו כן, יאפשרו פוליסות רבות גם קבלת פיצויים עבור תאונה אשר מביאה לביטולה של הטיסה כלל.

גם כבודה נכנסת לתמונה

כל מי שערך בעברו ביטוח נסיעות לחו''ל יוכל להעיד כי הוא אף פעם אינו שלם ללא סעיף המתייחס לחפציו של המבוטח. ביטוח כבודה מסוג זה יאפשר קבלת פיצויים בשיעור גבוה עבור המזוודה, מוצרי חשמל, התכשיטים, החפצים האישיים או שאר פריטים יקרי ערך. רשימה זו תוגדר, כמובן, בהסכם עצמו.

המשמעות של מימוש הביטוח טרם הנסיעה לחו''ל היא שכל נזק אשר נגרם לאלה, אפילו אם בשלב אריזת המזוודות, אכן יעניק את הפיצוי עליהם. למעשה, מה שחשוב יותר הוא אופן גרימת הנזק, מאשר המקום בו האחרון התרחש. ואגב, חלק מהפוליסות אף מכסות נזקים אשר נגרמים לביתו של המבוטח, לא פחות.

הכול קשור לימים

כאשר באים לערוך ביטוח נסיעות לחו''ל, חשוב מאד לוודא את כל הסעיפים שלו. יש לדעת לא רק מה הביטוח כולל או מהו גובה הפיצוי המקסימלי, אלא גם את התאריכים בהם הוא בכלל תקף. מכיוון שכל יום ביטוחי כרוך בתוספת תשלום, מרבית האנשים בוחרים טווח של מספר ימים לפני או אחרי הטיסה, על כל צרה שלא תבוא.

כל חברת ביטוח מחויבת לפרט בדיוק את פרק הזמן בו תקף הביטוח. "קו התפר" שבין הארץ לחו''ל מאפיין יותר פוליסות ביטוח מקיף יותר, אשר מתייחסות לתקופה של מספר שבועות או חודשים, ופחות ביטוח חופשה בסיסי. באחרון, מעוניינים לחסוך כמה שיותר, ולכן התשלום ניתן עבור כל יום בנפרד.

כאן המקום גם להבהיר כי מן העבר השני, הרי שבמסגרת חוק הבריאות ניתן למצוא כיסוי נכבד של טיפולים ואשפוזים שונים הנערכים עוד בישראל. לכן, כמובן, מומלץ שלא להסתמך על ביטוח הנסיעות, ולבחור בקפידה את הימים שרוצים שהוא יהיה תקף בהם.

ההמלצה: לבדוק את כל האפשרויות

ביטוח נסיעות לחו''ל ניתן כיום על ידי מספר רב של חברות וגופים הפועלים בתחום. כל אחד מהגופים הללו קובע את תמהיל הביטוח באופן שונה. לכן, כשבאים לרכוש את הפוליסה החשובה הזו, חשוב לדעת בדיוק מהן האופציות שעומדות מולנו. יכול להיות שחברה אחת תציע מחיר נוח יותר עבור פוליסה לשבועיים, המכסה גם פרק זמן לפני או אחרי הטיסה, מאשר חברה אחרת.

על כל פנים, רצוי מאד, כפי שכבר רמזנו, שכן לאפשר כמה ימי "מרווח", לפני או אחרי הטיסה. הדבר מומלץ במיוחד לאנשים אשר סובלים ממחלה קיימת או מבעיה גופנית כלשהי, אשר בגינם יכולים להתאשפז בכל רגע נתון. כמו כן, הוספת מספר ימי ברכישת ביטוח נסיעות לחו''ל מומלצת גם לאנשים שברשותם כבודה יקרה ביותר, אשר יכולה להינזק, באותה מידה, בישראל או מחוצה לה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 wobi


 


מאמרים נוספים מאת wobi
 
מהו כיסוי חדש תמורת ישן בביטוח הרכב?
11/11/13 | ביטוח רכב
סעיף זה מעניק כיסוי חדש תמורת ישן, והוא נכנס לתמונה, פעמים רבות, במקרים של טוטאל לוס לרכב. הנה כל מה שחשוב לדעת עליו.

כיצד תצמצם את הסיכון לגניבת רכבך?
10/11/13 | רכב
קשה למנוע לחלוטין את הסבירות של גניבת רכב, אך ניתן לצמצמם אותה באופן משמעותי. מה ניתן לעשות על מנת למנוע את גניבת רכבך?

ביטוח רכב מחוץ לשטח מדינת ישראל
06/11/13 | ביטוח רכב
רכשת ביטוח רכב בארץ? בדוק האם הביטוח תקף גם בחו"ל או מעבר לקו הירוק. כל המידע במאמר הבא.

תביעת פיצויים בגין גניבת פריטים מהרכב
23/09/13 | ביטוח רכב
חברות ביטוח רבות להציע את ביטוח "כל הסיכונים", שנועד להתייחס למצבים שונים – ובין השאר ביטוח תכולתה של הדירה גם מחוצה לה. אולם, מה קורה כאשר פריטים נגנבים מתוך רכבו של המבוטח? האם הביטוח תקף אז?

הפחתת תגמולי הביטוח בגין השארת המפתחות במתנע
17/09/13 | ביטוח רכב
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

שרות טיפול משפטי בתביעות צד ג'
16/09/13 | ביטוח רכב
מה כולל שרות הטיפול המשפטי במסגרת תביעות צד ג'? ואיך משיגים את הפוליסה המשתלמת ביותר, מהבחינה הזו? כל המידע במאמר הבא.

מסלולי ביטוח לרכב שני
15/09/13 | ביטוח רכב
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

ביטוח רכב - השתתפות עצמית בהגנה משפטית
15/09/13 | ביטוח רכב
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

רכישת ביטוח משכנתא באינטרנט - כיצד לעשות זאת נכון
האפשרות של רכישת דירה ללא משכנתא נראית כמו חלום רטוב, שספק אם יושג אי פעם. לא רבים יודעים, אבל בעת ההלוואה החשובה הזו נדרש גם לרכוש ביטוח משכנתא. איך האינטרנט יכול לסייע לעשות זאת בצורה הטובה ביותר?

טיפול בנזקים למבנה במסגרת ביטוח המשכנתא
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI