דף הבית בניין ואחזקה בית חכם בית חכם: נוחות מירבית לקשישים או למוגבלים בתנועה
בית חכם: נוחות מירבית לקשישים או למוגבלים בתנועה
אירה פינסקר 06/10/12 |  צפיות: 3389

אנחנו חיים בעידן בו עצמאות אישית נחשבת לאחד הערכים החשובים ביותר. הודות למדע ולרפואה המתקדמת שלנו, אורך החיים גדל משנה לשנה. יחד עם זאת, קשישים רבים עדיין זקוקים לעזרה ולתמיכה. מערכות בית חכם יכולות לאפשר לאנשים מבוגרים או לאנשים מוגבלים בתנועה להנות מעצמאות מוחלטת ללא צורך בליווי אנושי צמוד.

אנשים מבוגרים רבים מעריכים מאוד את החופש האישי ואת העצמאות, ואינם מעוניינים לעבור למוסדות ייעודיים בהם יקבלו סעד וליווי על בסיס יומיומי. יחד עם זאת, המאמץ הדרוש מהם לביצוע פעולות היומיום ולתחזוקת הבית עולה לעתים קרובות על היכולות שלהם. בנוסף לכך, יש להתחשב במצבי חירום, בהם הקשיש יזדקק לעזרה מיידית ולא יקבל אותה אם אף אחד אחר לא יהיה בבית על מנת לעזור לו. ילדים של מבוגרים עקשניים שאינם מוכנים להכניס אדם זר שיחיה בבית מוצאים את עצמם בדילמה קשה: האם ללחוץ על ההורים ולגרום להם לוותר על עצמאותם, או להפקיר אותם במצב שיש בו סיכון ממשי.

מערכות בית חכם עשויות לספק את המענה לצרכים של אנשים מבוגרים ולאפשר להם לשמור על העצמאות שלהם. בין הפתרונות הפשוטים ביותר ניתן לציין את לחצני המצוקה. מדובר במכשיר זעיר, שניתן לענוד אותו על היד כמו שעון, או לשים בכיס. במצב מצוקה לחיצה אחת על כפתור תעביר הודעה מיידית אל מוקד החירום. בנוסף, לחצני מצוקה מאובזרים גם בגלאי עשן.

מערכות השליטה והבקרה של הבית החכם מאפשרות לשלוט בכל המכשירים בבית באופן מרכזי ומבלי שיהיה צורך לעבור בכל החדרים. ניתן להזמין מערכת בית חכם המופעלת על ידי לוח בקרה המותקן בקיר במיקום מרכזי בבית. אם מדובר בבית גדול ומרווח, ניתן להזמין בנוסף שלט רחוק הדומה לשלט של טלויזיה. בצורה כזאת ייחסך מהדייר הקשיש הצורך לסייר בכל החדרים על מנת להפעיל או לכבות מכשירים. תכנון תרחישים במערכת בית חכם יאפשר לתזמן את הפעלתם של המכשירים השונים לכל נקודת זמן רצויה.

לסיכום, מערכות הבית החכם נותנות מענה לצרכים של כל אותם אנשים אשר מתקשים לגשת לכל מכשיר ומכשיר בבית ולזכור מתי צריך להדליק מה. מערכות בית חכם הופכות את הבית של אנשים מבוגרים לנוח ולבטוח יותר, ומאפשרות להם לא להיות תלויים בעזרת הזולת.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI