דף הבית חינוך ולימודים חינוך ולימודים - אחר לימודים לתואר ראשון בתחום טכנולוגיות למידה
לימודים לתואר ראשון בתחום טכנולוגיות למידה
אירה פינסקר 25/02/13 |  צפיות: 1517

אנו חיים בעידן של מידע: אם בעבר האתגר העיקרי היה למצוא מקורות מידע, הרי שכיום האתגר הוא לסנן את המידע המיותר המעמיס עלינו מכל הכיוונים. טכנולוגיות למידה הופכות לקריטיות בעולם בו יש יותר מדי תשובות לכל שאלה, וחלקן הגדול שגויות או מטעות. שימוש במגוון הכלים בהם אנו נעזרים בעידן האינטרנט, כגון שיתוף מידע אונליין, טלפונים חכמים, מציאות וירטואלית וכדומה מחייב כישורים מיוחדים או אנשי מקצוע שיפתחו ויעצבו מערכות הדרכה חדשניים על בסיס כלים אלה.

כיום ניתן ללמוד טכנולוגיות למידה לתואר אקדמי ראשון BA. בוגרי התואר יוכלו להשתלב במגזר הציבורי או העסקי, ולהיות אחראיים על תחום המידע והלמידה בעידן הגאדג'טים. במסגרת תפקידם יעסקו בפיתוח הדרכה מתוקשבת, ניהול, שימור ושיתוף של ידע בארגון, איפיון ופיתוח אפליקציות בסלולרי, ניהול של אתרי אינטרנט, פיתוח משחקי מחשב ועוד.

במסגרת הלימודים לתואר בטכנולוגיות למידה יקבלו הסטודנטים מידע מקיף ומעמיק אודות האופן בו לומדים בני אדם בעבר וכיום, יכירו את ההיבטים הייחודיים של ההדרכה הארגונית, ירכשו כלים שיאפשרו להם להפיק חומרי הדרכה אינטראקטיביים, ויתנסו בפיתוח של יישומים ברשת (אתרים, וידאו, אפליקציות וכדומה).

בנוסף לכך, הסטודנטים הלומדים טכנולוגיות למידה ייחשפו לנושאים כגון התנהגות ארגונים וניהול ידע בארגון, שיטות הוראה משולבות מחשב (כגון הוראה מתוקשת או הוראה מרחוק), שיטות להדרכה בארגונים, הדרכת בכירים, פסיכולוגיה של למידה, שיטות להערכה של הישגים, סביבות לימוד אינטראקטיביות, שימוש בתקשורת חזותית, ארגון והצגה של מידע, סוציולוגיה של מידע, וכדומה.

תואר בטכנולוגיות למידה מקנה לבוגרים ידע ומיומנויות בפיתוח מערכי הדרכה, בליווי ארגונים בתחום של ניהול ידע, בסינון המידע המוצג ובהצגתו הבהירה. הסטודנטים ירכשו מקצוע של ממש, מקצוע חדש יחסית אך מבוקש מאוד במיוחד בתחום ההיי טק, המאופיין בעומס של מידע ובשימוש בטכנולוגיות חדשניות.

לסיכום, תואר בטכנולוגיות למידה צפוי להיות אחד התארים המבוקשים יותר בשנים הקרובות. נכון להיום, מספר הבוגרים שכבר סיימו את לימודיהם נמוך יחסית כי עברו רק שנים בודדות מאז נפתחו הלימודים. יחד עם זאת, צפוי ביקוש גבוה ביותר ללימודים בסוג זה, המכשירים אנשי מקצוע באחד התחומים המרתקים והמשמעותיים כיום – תחום המידע והתקשורת.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI