דף הבית קניות וצרכנות צרכנות טויוטה פריוס דור 3 : המשפחתית ההיברידית
טויוטה פריוס דור 3 : המשפחתית ההיברידית
אירה פינסקר 04/03/13 |  צפיות: 1378

חברת טויוטה היא אחת מהחברות הגדולות בעולם בתחום ייצור מכוניות. תחכום טכנולוגי וחתירה לאיכות הסביבה הם שני המאפיינים הבולטים של המותג, הנחשב למוביל בתחום החסכון בדלק והפחתת הזיהום. טויוטה פריוס דור שלוש היא המכונית ההיברידית המשפחתית המשוכללת והמובילות בעולם, ןעליה נפרט.

טויוטה פריוס הושקה לראשונה בשנת 1997, והדגם החדש הוא השלישי בשרשרת. אם בעבר המכוניות ההיברידיות היו חידוש מהפכני וזן מוזר למדי בשוק המכוניות, אזי כיום הן הופכות להיות ליותר ויותר שכיחות ופופולריות. המכוניות ההיברידית מבוססת על הפעלתם שני מנועים: מנוע בנזין רגיל ומנוע חשמלי, כאשר מערכת מתוחכמת יודעת לבחור איזה מהם יופעל בכל רגע נתון.

מנוע הבנזין אינו מופעל לאורך כל הדרך אלא רק בקטעים מסוימים, וכתוצאה מכך פליטת הפחמן הדו חמצני ורעלים אחרים אל הסביבה יורדת משמעותית, ואיתה גם צריכת הדלק. במילים אחרות, לא רק שהמכונית ההיברידית ידידותית יותר לסביבה ביחס למכוניות הרגילות, אלא גם שהיא מאפשרת חסכון משמעותי בהוצאות הדלק.

טויוטה פריוס החדשה מופעלת על ידי מנוע בנזין בנפח של 1800 סמ"ק הפועל בעוצמה של 99 כ"ס, ובנוסף על ידי מנוע חשמלי בעוצמה של 82 כ"ס. צריכת הדלק בנסיעה משולבת על פי נתוני היצרן היא 25.6 ק"מ לליטר, נתון יוצא דופן וגבוה מאוד ביחס למכוניות הרגילות מאותה הקטגוריה.

פתיחה והנעה של רכב טויוטה פריוס מתבצעת על ידי מערכת זיהוי מתוחכמת בשם SMART ENTRY, ללא צורך בשימוש במפתחות. ההגה עצמו מאובזר בלחצני בקרה על מערכת אודיו ועל מערכת מיזוג האוויר: כתוצאה מכך אין צורך בעזיבת ההגה בזמן הנהיגה, מה שמגביר את בטיחות הנסיעה. חידוש נוסף הוא בתצוגת צריכת הדלק ומכוון המהירות על גבי שדה מיוחד בשמשה הקדמית: תצוגה כזאת מאפשרת לנהג להביט כל העת על הכביש.

לסיכום, טויוטה פריוס היא מכונית חסכונית, נוחה ובטוחה. מחירה הגבוה יחסית בעת הרכישה מתקזז עד מהרה על ידי החסכון בצריכת הדלק. יש לציין שרשויות מקומיות מסוימות בארץ מעודדות את השימוש במכוניות היברידיות כמו טויוטה פריוס על ידי מתן הקלות והנחות משמעותיות בדמי החנייה. נראה שמכוניות מסוג זה עשויות להחליף בעתיד הקרוב את המכוניות הרגילות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI