דף הבית חוק ומשפט כללי מה זה תרגום נוטריון?
מה זה תרגום נוטריון?
הדס כהן 01/09/14 |  צפיות: 2873

מה זה תרגום נוטריון?

מקצוע הנוטריון קיים כבר שנים רבות בארץ ובעולם, והמקצוע הזה הוא בעצם הסבה ממקצוע עריכת הדין למקצוע הנוטריון. הנוטריון הינו עורך דין בהכשרתו שהוסמך לחתום על מסמכים, מסמכים שנכתבו ונחתמו על ידי אנשי מקצוע שונים וכל מה שהם צריכים הוא תוקף בבית המשפט. בית המשפט יוצא מנקודת הנחה שהנוטריון עבר על המסמכים הללו ובדק שהם אותנטיים, כמו גם ווידוא עם איש המקצוע שחתם עליהם שהוא מוסמך בתפקידו ושאכן הוא זה שחתם עליהם. לאחר שהנוטריון חותם על המסמכים הם הופכים לקבילים בבית המשפט.

למה צריך תרגום של נוטריון?

לעיתים, מסמכים משפטיים עוברים ממדינה למדינה ומסמכים מקצועיים כאלו שיוצגו בבית משפט בכל מקום בעולם צריכים תרגום נוטריון. התרגום על ידי הנוטריון מאשר את העובדה שכל מה שנכתב במסמכים הללו נכון ובית המשפט יכול להסתמך עליהם ככאלו שעורך דין במקצועו עבר עליהם ואישר אותם. תרגום נוטריוני לא חייב להתבצע על ידי הנוטריון עצמו אלא גם אם הוא חותם על המסמכים הללו בידיעה שמישהו שהוא סומך עליו תרגם אותם יהיה קביל. עדיף כמובן שהנוטריון יידע את שתי השפות לפני שהוא חותם על מסמך כזה שתורגם.

דוגמא

דוגמא אחת של תרגום נוטריוני ניתן למצוא בעולם הרפואה. נניח שאזרח ישראלי טייל בחו"ל ונפצע בתאונת דרכים ולאחר תאונת הדרכים חזר לארץ. לאחר זמן מה החלו להיות לו בעיות רפואיות בעקבות התאונה והוא רוצה לתבוע את חברת הביטוח שהשכירה לו את הרכב בחו"ל ובשביל זה הוא צריך מסמכים רפואיים שיעידו על מצבו הרפואי שהתדרדר ועל המסמכים הללו יהיה חתימה של נוטריון לאחר תרגום נוטריון. המקצוע ידוע בכל העולם ומוכר, ולכן ברוב המקרים חתימה כזו תתפוס בבית המשפט שם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים – לא קונים בלי לבדוק
על מנת להעריך שווי יהלומים אנו זקוקים לביצוע של כמה שלבים. אך בטרם נתחיל בתהליך, מומלץ ונכון יהיה לבדוק שהיהלום שבידינו איננו מזויף.

הערכת יהלומים, כי המקור שווה השקעה
יהלום, יהלום, יהלום. יש אדם שלא יהיה שמח אם יהיה ברשותו יהלום? כמובן שלא.. אז אם כבר הגיע לרשותכם יהלום או אם אתם בדרך לרכוש יהלומים או תכשיט משובץ יהלומים לא תירצו לדעת בוודאות שאתם רוכשים יהלום מקורי משובח ולא יהלום מזויף? המלצתנו היא לבצע הערכת יהלומים, לוודא שאכן ברשותכם יהלום אמיתי ובעל ערך

הערכת תכשיטים – חשוב לדעת
שימו לב. חשקה נפשכם ברכישת תכשיט או לחילופין קיבלתם תכשיט בירושה, חשוב לדעת ביצוע הערכת תכשיטים הינה צעד חשוב בהערכת שוויו וערכו של תכשיט. היום תוכלו למצוא את מיטב העיצובים היוקרתיים עשויים משלל חומרים: זהב, כסף, פלטינה.. תכשיטים יכולים להסתובב בשוק המכירות כשהם מוצעים במחיר גבוה אך בפועל עשויים חומרים זולים ופשוטים. לכן חשוב לדעת לבצע הערכת תכשיטים טרם רכישה של תכשיט בעל ערך או רגע לפני מכירה.

שווי יהלומים – ידע שווה כסף. פה אפילו יותר
על מנת לבצע הערכת שווי יהלומים חייב המעריך להיות בעל ידע רחב ומעמיק בעולם היהלומים. סטיות שגויות בהערכת שווי יהלומים עשויות להוביל את הרוכש להפסדים גדולים. קיים צורך בהכרת סוגי יהלומים וטיבם. הכרות עם גזרת היהלומים המזויפים ועם איכויות יהלומים בכלל.

שווי יהלומים – שווה בדיקה
בדיקת שווי יהלומים נעשית במספר שלבים. אך תחילה נבדוק את הפרמטר הבסיסי והמהותי ביותר, שהיהלום אמיתי ושאינו מזויף.

הערכת תכשיטים, חובה לדעת
שוק התכשיטים העולמי הפך עם השנים למורכב למדי. אם בעבר היינו רוכשים תכשיט ויודעים בוודאות שנמכר לנו תכשיט מחומר מסוים הרי שהיום חובה על אדם המעוניין לרכוש תכשיט איכותי והעל ערך לבצע הערכת תכשיטים. ומדוע זה? מכיוון שהיום ניתן למצוא בשוק עיצובים יוקרתיים שזויפו ומוצעים למכירה במגוון חומרי גלם: זהב, כסף, פלטינה ועוד, לעיתים חומרי גלם בעלי ערך נמוך.

הערכת אומנות. ידע והבנה
אם תירצו שיצירת אומנות תקבל הערכת אומנות ראוי הדבר שתיפנו לאיש מקצוע בעל ידע וניסיון עשיר בעולם האומנות, בעל הכרות עם היסטוריית האומנות, חומרי הגלם וסוגי האומנות השונים

הערכת יהלומים, כדי שלא תיפלו בפח
יהלום. מי לא רוצה שיהיה לו יהלום אמיתי, משובץ בתכשיט או בקופסא, אבל יהלום. לא הייתם רוצים לדעת לו היה ברשותכם "יהלום" מזויף? כמובן שכן. אז למה לא לבצע מראש הערכת יהלומים?

הערכת אומנות. יש (הרבה) מה לדעת
כשלוקחים יצירת אומנות ומבקשים לבצע הערכת אומנות חשוב להבין ולדעת שאיש המקצוע האמון על ביצוע ההערכה מחויב להיות איש מקצוע בעל ידע רב והיכרות רבת שנים עם יצירות אומנות.

הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
02/10/22 | צרכנות
יהלומים. כולנו רוצים שיהיו ברשותנו יהלומים. חלקנו הגדול גם בטוח שכל רכישת יהלום מבטיחה שבידיו יהלום אמיתי. האומנם?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI