דף הבית חוק ומשפט נדל"ן ומקרקעין רישום קבלנים למיגור תופעת הקבלנים החאפרים
רישום קבלנים למיגור תופעת הקבלנים החאפרים
עידן שלומן 12/04/15 |  צפיות: 5561

ענף הבניה הישראלי יודע בעלי מקצוע רבים וטובים אך גם כאלו שאינם מקצועיים מספיק או אינם אמינים מספיק. על מנת לנסות למגר תופעות שכאלו הוקם הצורך ברישום קבלנים כמורשים להיקרא כאלו. עוד על כך במאמר הבא.

ניתן לאמר בודאות כי אין מקצוע בו אין שרלטנים, נוכלים או בעלי מקצוע שאינם... מקצועיים. אך ללא ספק אחד מאלו שסובל מיתר פעילות של כאלו הוא זה של ענף הבניה. מדובר בסף כניסה נמוך יחסית ולמעשה פועלים בניה רבים אשר עבדו אצל קבלן כלשהו במשך מספר חודשים או שנים מרגישים כי הם בשלים מספיק לנהל עסק עצמאי שכזה ואז מתחייבים למחירים שגורמים להפסדים או מתחייבים לביצוע עבודה שגדולה מיכולתם בפועל.

אחת הדרכים להיאבק בתופעה היא באמצעות חקיקה שמחייבת רישום קבלנים בצור המוסדרת ברשם הקבלנים על מנת שמי שהוא קבלן רשום, עם תעודות מקצועיות ורקורד נקי של אמינות בעבודה, יוכלו לבלוט מעל כל השאר ולהינות מעבודות, במטרה שכל השאר ישאפו גם כן להירשם כך או פשוט להיעלם מהמקצוע ולא לפגוע בלקוחות ובבעלי מקצוע אחרים כאחד.

מהו הליך רישום קבלנים?

רישום קבלנים מחייב כל מי שרוצה להיות קבלן רשום ומוסמך לעמוד במספר קריטריונים מחייבים שיבדלו אותו ממי שאינם עומדים בקריטריונים אלו. בין השאר:

רישום על בסיס מנהל עבודה

בעלי תעודת מנהל עבודה רשאים להציג הוכחה חתומה כי הם רשומים במשרד התמ"ת כמנהלי עבודה מוסמכים ובעלי תעודה שכזאת המגובה על ידי חתימה של המפקח האזורי. לתעודה זו יש להוסיף ניירת המוכיחה כי עסקתם במקצוע זה ב 6 מ 12 השנים האחרונות אם כעצמאים או שכירים ובמיקרה כזה להוסיף תצהיר באישור עו"ד של הקבלן שהעסיק אתכם.

רישום על בסיס תעודת קבלן 100

כל מי שסיימו לימודי תעודת "קבלן 100" במכללה המלמדת זאת והם בעלי הסמכה חתומה ומוכרת רשאים לצרף זאת לניירת המגבה אותם כעוסקים בתחום זה ב 6 מבין 12 השנים האחרונות (תלושים, חשבוניות וכו') ולבקש הכרה כקבלן רשום.

רישום על בסיס מהנדס אזרחי

כמו בסעיף הקודם, אך עם הקלה משמעותית בשנות הניסיון – יש להביא הוכחות לעבודה של שנתיים לפחות מבין 4 השנים האחרונות בצירוף כל הניירת הרלוונטית והתעודות כמובן.

אין כל ספק כי רישום קבלנים בצורה מוסדרת פותר את הבעיה בבחירת קבלן אחראי או מבצע לפרוייקטים שונים עבור גופים גדולים וחברות ממשלתיות אך כדאי לעשות בו שימוש גם בתחום הפרטי והאזרחי בכל הזמנה לעבודת שיפוץ או בניה רצינית.

במידה ואתה מחפש לבצע רישום קבלנים באיזור חיפה והקריות, ניתן לעשות זאת על ידי איתור עורך דין בקריות או עורך דין בחיפה אשר יבצע זאת עבורך!


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
29/04/19 | נזיקין
חוק שירותי תעופה נועד להפחית את כמות האיחורים בטיסות מכל סוג שהוא במטרה להטיב עם הצרכן הישראלי, בין אם הוא טס מישראל לחו"ל, בתוך ישראל או מחו"ל לישראל. בכל המקרים הללו מטפל החוק שמחייב את חברות התעופה בפיצויים שונים על מקרים שכאלו וקובע להם רף סטנדרט שיש לעמוד בו כדי שלא ישלמו על כך מכיסן.

התנהלות נכונה במצב של מחלת מקצוע
22/04/19 | נזיקין
הביטוח הלאומי חשוף לתביעות רבות מדי יום, בעיקר תביעות של עובדים שונים על תאונות עבודה וזכויות שונות שיש להם, ואחד התחומים שהופכים ליותר נפוצים בתביעות ביטוח לאומי הוא תביעות של מחלת מקצוע.

סלון פאות קאסטם בירושלים
08/04/19 | אופנה
פאות הולכות וכובשות נתח שוק גדל מיום ליום, וכבר מזמן מדובר בתופעה בה נשים רבות נוהגות להחליף פאות אחת לכמה ימים או שבועות, ובדרך זו משנות בצורה משמעותית את המראה החיצוני שלהן.

כיצד עורך דין לשון הרע יכול לעזור לך?
18/02/19 | נזיקין
חוק לשון הרע מאפשר לכל מי שנפגעו מתמונה, טקסט או אמירה כלשהי שפורסמה ברבים ופגעה בשמם, לתבוע פיצוי גם ללא הוכחת נזק בשל כך.

חוק טיבי לפיצוי במקרים של איחורים וביטולים בטיסה
18/02/19 | נזיקין
ניתן לומר די בוודאות שאחמד טיבי איננו מחברי הכנסת הפופולאריים בישראל אבל ניתן לומר גם באופן ודאי שמרבית הישראלים מברכים בעת האחרונה על חוק טיבי שחוקק בעניין ביטולי או איחור של טיסה.

איך עורך דין מנהלי יכול להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט?
21/01/19 | חוק ומנהל
האם אתם מרגישים שנפגעתם, קופחתם או נדרשתם לתשלום שאינו הוגן על ידי רשות ציבורית כלשהי (משרד ממשלתי, עירייה, מוסד ציבורי...) ואתם לא יודעים כיצד להתמודד מולם?

ייפוי כוח מתמשך על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות
19/01/19 | חוזים
כולנו מתבגרים עם השנים ומגיעים לגיל מתקדם בו יש סיכוי הולך וגובר למחלות קשות יותר מאשר בעבר, וחובה עלינו לחשוב על מצב בו נהיה (חס ושלום) במצב קוגניטיבי ירוד או בעלי מוגבלות נפשית / גופנית לטפל בעניינינו בצורה עצמאית. במידה וכך יהיו פני הדברים – מי תרצו שיטפל בכם וידאג לכם?

איך לתבוע פיצויים מקסימליים מול חברות הביטוח השונות?
24/12/18 | נזיקין
אתם צעירים ונמרצים ודואגים לעתיד. לכן אתם משלמים מדי חודש לאורך עשרות שנים עבור ביטוח סיעודי לחברת הביטוח שלכם באופן פרטי או לקופות החולים. ואז מגיע הרגע הקשה בו אתם הופכים סיעודיים, בין אם עכב הגיל שלכם (זקנה) או עכב אירוע שעברתם (תאונה, מחלה וכו').

חברת הדמיות אדריכליות לעיצוב הבית שלך
22/12/18 | אדריכלות
יזמים וקבלנים בענף הבנייה לא יכולים כיום אפילו לדמיין כיצד בעבר הרחוק לא נעשה שימוש בהדמיות תלת מימד לפני תחילת הבנייה, במהלכה ובעיקר בסיום תהליך הבנייה והמעבר לתהליך מכירת הדירות.

איזה פיצוי ניתן לקבל מחברת התעופה?
22/12/18 | כללי
ענף התעופה בישראל עבר שינויים רבים בשנים האחרונות ואין מדובר רק על עשרות חברות תעופה חדשות שהוסיפו קווי תעופה רבים מישראל לעולם בכלל ולאירופה בפרט. מדובר גם על חוק שירותי תעופה שגרם לשינוי משמעותי ביחס שבין חברות התעופה לנוסעים וחיזק את הכוח של כל נוסע מול חברות התעופה הגדולות במקרה של שירות לקוי מצדן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI