דף הבית חוק ומשפט נדל"ן ומקרקעין רישום קבלנים למיגור תופעת הקבלנים החאפרים
רישום קבלנים למיגור תופעת הקבלנים החאפרים
עידן שלומן 12/04/15 |  צפיות: 9442

ענף הבניה הישראלי יודע בעלי מקצוע רבים וטובים אך גם כאלו שאינם מקצועיים מספיק או אינם אמינים מספיק. על מנת לנסות למגר תופעות שכאלו הוקם הצורך ברישום קבלנים כמורשים להיקרא כאלו. עוד על כך במאמר הבא.

ניתן לאמר בודאות כי אין מקצוע בו אין שרלטנים, נוכלים או בעלי מקצוע שאינם... מקצועיים. אך ללא ספק אחד מאלו שסובל מיתר פעילות של כאלו הוא זה של ענף הבניה. מדובר בסף כניסה נמוך יחסית ולמעשה פועלים בניה רבים אשר עבדו אצל קבלן כלשהו במשך מספר חודשים או שנים מרגישים כי הם בשלים מספיק לנהל עסק עצמאי שכזה ואז מתחייבים למחירים שגורמים להפסדים או מתחייבים לביצוע עבודה שגדולה מיכולתם בפועל.

אחת הדרכים להיאבק בתופעה היא באמצעות חקיקה שמחייבת רישום קבלנים בצור המוסדרת ברשם הקבלנים על מנת שמי שהוא קבלן רשום, עם תעודות מקצועיות ורקורד נקי של אמינות בעבודה, יוכלו לבלוט מעל כל השאר ולהינות מעבודות, במטרה שכל השאר ישאפו גם כן להירשם כך או פשוט להיעלם מהמקצוע ולא לפגוע בלקוחות ובבעלי מקצוע אחרים כאחד.

מהו הליך רישום קבלנים?

רישום קבלנים מחייב כל מי שרוצה להיות קבלן רשום ומוסמך לעמוד במספר קריטריונים מחייבים שיבדלו אותו ממי שאינם עומדים בקריטריונים אלו. בין השאר:

רישום על בסיס מנהל עבודה

בעלי תעודת מנהל עבודה רשאים להציג הוכחה חתומה כי הם רשומים במשרד התמ"ת כמנהלי עבודה מוסמכים ובעלי תעודה שכזאת המגובה על ידי חתימה של המפקח האזורי. לתעודה זו יש להוסיף ניירת המוכיחה כי עסקתם במקצוע זה ב 6 מ 12 השנים האחרונות אם כעצמאים או שכירים ובמיקרה כזה להוסיף תצהיר באישור עו"ד של הקבלן שהעסיק אתכם.

רישום על בסיס תעודת קבלן 100

כל מי שסיימו לימודי תעודת "קבלן 100" במכללה המלמדת זאת והם בעלי הסמכה חתומה ומוכרת רשאים לצרף זאת לניירת המגבה אותם כעוסקים בתחום זה ב 6 מבין 12 השנים האחרונות (תלושים, חשבוניות וכו') ולבקש הכרה כקבלן רשום.

רישום על בסיס מהנדס אזרחי

כמו בסעיף הקודם, אך עם הקלה משמעותית בשנות הניסיון – יש להביא הוכחות לעבודה של שנתיים לפחות מבין 4 השנים האחרונות בצירוף כל הניירת הרלוונטית והתעודות כמובן.

אין כל ספק כי רישום קבלנים בצורה מוסדרת פותר את הבעיה בבחירת קבלן אחראי או מבצע לפרוייקטים שונים עבור גופים גדולים וחברות ממשלתיות אך כדאי לעשות בו שימוש גם בתחום הפרטי והאזרחי בכל הזמנה לעבודת שיפוץ או בניה רצינית.

במידה ואתה מחפש לבצע רישום קבלנים או סיווג קבלנים, ניתן לעשות זאת על ידי איתור עורך דין  אשר יבצע זאת עבורך!


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
מיתוג עסקי למשרד שלכם בראש העין
עצמאיים רבים אשר פותחים עסק חדש מתלבטים כיצד למתג את עצמם. אנו לא מדברים על מיתוג באמצעות רשתות חברתיות או הזמנת לוגו מעוצב, אלא יותר על מיתוג המשרד שלהם באופן כזה שישדר מיד במה הם עוסקים ולמה הם טובים בזה. על מיתוג המשרד שלכם – במאמר הבא.

איך לבחור מנעולן בחיפה והקריות?
בזמן שאתרי אינטרנט מציעים לנו מגוון רחב של מנעולנים בכל הארץ, על פי אזורים, תחומי התמחות, ניסיון, זמינות לעבודה ועל פי פרמטרים נוספים, אנחנו צריכים להכריע כיצד אנחנו בוחרים מנעולנים לעבוד איתם.

כיצד גם אתם תוכלו לצאת נקיים מחובות גדולים?
החיים במדינת ישראל אינם קלים ורף ההוצאות נחשב בין הגבוהים בעולם המערבי. המצב הזה מביא רבים "למעוד" במהלך מרוץ החיים, לא לעמוד בתשלומים, מיסים או התחייבויות שלקחו על עצמם ובדרך זו לצבור חובות גדולים שרק הולכים ותופחים מחודש אחד לבא אחריו.

נקלעתם לחובות? הכל על הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי!
פתחתם עסק, לקחתם הלוואות, השקעתם בפרסום, הגיעו לקוחות אבל... העסק לא התרומם, לא הצליח להחזיר את ההשקעה והמינוס הלך וגדל. לקחתם עוד הלוואה, דחיתם עוד ועוד תשלומים לספקים אבל זה עדיין לא עובד וכעת אין כבר כסף לסגור את המינוס, להחזיר הלוואות או לכסות את הצ'קים. הפתרון הוא הכרזה על פשיטת רגל, שברון לב, משבר משפחתי, חנק כלכלי לשנים רבות ותחושה של אין מוצא.

מוניות בקרית גת לכל מטרה
24/05/20 | רכב
מחפשים מוניות בקרית גת לנסיעה בתוך העיר, לאחת הערים השכנות או מונית לנתב"ג מקרית גת? אתם ללא ספק בוחרים בדרך היותר נוחה להגעה מנקודה לנקודה.

תיקון תקלות נפוצות במזגנים ישראליים
בישראל קשה לחשוב על חיים ללא מזגן בבית או בעבודה ולכן כמעט בכל מבנה נמצא מזגן של אחת החברות המובילות (טורנאדו, תדיראן, אמקור וכן הלאה). המזגנים הללו מבוססים על חיבור לחשמל וכוללים מערכת מחשוב לתפעול יעיל ואפקטיבי של המזגן בהתאם לצרכים שלנו.

מדוע הדפסה על קנבס כל כך פופולרית לאחרונה?
28/01/20 | צרכנות
בטח שמתם לב בשנה האחרונה שעוד ועוד בתים שאתם מבקרים בהם מציגים על קירות הסלון ו\או החדרים תמונת קנבס משפחתית כזו או אחרת. אין מה להיות מופתעים שכן מדובר על טרנד עיצובי חם שרק צובר תאוצה.

קבלן שיפוצים בחיפה לעבודות צבע וגבס
28/01/20 | שיפוצים
רכשתם דירה יד שניה בחיפה למטרת מגורים או השקעה ואתם זקוקים כעת לקבלן שיפוצים?

רישום קבלנים והעלאת סיווג קבלני
במידה ואתם עוסקים בתחום הבניה ו\או השיפוצים בתור קבלנים, חשוב מאוד שתבינו כמה חשוב שתהיו קבלן רשום ותעבדו עם כל האישורים הנכונים, כיוון שזו דרישת חובה בפרויקטים רבים, כאשר נוספים לכך תועלות רבות גם אם אינן מוגדרות "חובה".

איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
29/04/19 | נזיקין
חוק שירותי תעופה נועד להפחית את כמות האיחורים בטיסות מכל סוג שהוא במטרה להטיב עם הצרכן הישראלי, בין אם הוא טס מישראל לחו"ל, בתוך ישראל או מחו"ל לישראל. בכל המקרים הללו מטפל החוק שמחייב את חברות התעופה בפיצויים שונים על מקרים שכאלו וקובע להם רף סטנדרט שיש לעמוד בו כדי שלא ישלמו על כך מכיסן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI