דף הבית חוק ומשפט גישור ובוררות אישורי נוטריון
אישורי נוטריון
הדס כהן 01/08/16 |  צפיות: 8799

מתי אנחנו זקוקים לשירותים של נוטריון? מהי החשיבות של אישורי נוטריון? ואל מי צריך לפנות? לפניכם כל המידע החשוב על האישורים אותם מספק נוטריון ועל הצורך של אותו אישור הנוטריון בעל תוקף משפטי.

מהו אישור נוטריוני?

אישור נוטריון הינו אישור של מסמך בעל תוקף משפטי, כמו תעודת זהות, תעודת לידה ואפילו תעודת תואר ראשון מאוניברסיטה או חוזה עסקי. האישור הניתן על ידי הנוטריון למעשה נותן לאותה תעודה מדוברת את האסמכתא כי מדובר בתעודה מקורית או חוזה מקורי במקרים בהם תידרשו להציג אותם בפני מדינות מעבר לים.

מתי צריך אישור של נוטריון?

אישור של נוטריון נדרש בפעמים בהם יהיה עליכם להציג מסמך במדינה אחרת. מאחר והשפה היא שונה, ובכל מקום התעודות אינן אחידות, הרי שהנוטריון, החתום על האמנה הבינלאומית מטעם משרד המשפטים של מדינת ישראל, הינו הגוף המוסמך לאשר את אמיתותו של המסמך או התעודה. במקרים בהם תידרשו, לדוגמא, להציג מסמכים לצורך קבלת אזרחות במדינה אחרת, אישור עבודה במדינה מעבר לים או אפילו להמשיך ללימודים מתקדמים באוניברסיטה בינלאומית, יהיה עליכם להציג מסמכים להם אישור של נוטריון.

למי פונים?

על מנת להוציא אישור נוטריון יהיה עליכם לפנות אל עורך דיו בעל הסמכה של נוטריון. את ההסמכה, מקבל עורך הדין מטעם משרד המשפטים של מדינת ישראל. חשוב לדעת, כי לא כל עורך דין משמש גם כנוטריון, ומדובר בהתמחות ספציפית המצריכה אישור ייחודי של נוטריון.

אישורי נוטריון מאפשרים לכם לאמת את המסמך או את התעודה שברשותכם, בבואכם להציגה במדינה מעבר לים. חשוב לזכור, כי יש לפנות רק אל נוטריון מוסמך אשר ביכולתו לספק לכם את האישור המבוקש.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI