דף הבית עסקים עסקים - אחר מיומנויות העבודה בחנות פרחים
מיומנויות העבודה בחנות פרחים
דיווה 19/09/16 |  צפיות: 1994

אם את אוהבת להיות בסביבת פרחים, את נהנית לעבוד עם לקוחות ויש לך תפיסה אומנותית וזריזות ידיים, תוכלי לשקול לעבוד בחנות פרחים. עבודה בחנות פרחים דורשת מיומנויות רבות ומגוונות שכוללות לימוד סוגי פרחים והמשמעויות והמוסכמות המקובלות לגביהם, ראיה אומנותית ויכולת עיצובית, יכולת מוטורית גבוהה של הידיים, יכולת מכירה ושכנוע, יכולת עמידה במשך שעות עבודה ארוכות ויכולת עבודה תחת לחץ. ההסבר ליכולות אלה מובא להלן:

תפיסה אומנותית - עיצוב זרי פרחים ובמיוחד סידורי פרחים זו מלאכת אומנות. כאשר מגיע לקוח לחנות פרחים ומפרט לאיזה אירוע או מאורע הוא מזמין זר או משלוח פרחים, המעצבת צריכה לראות בעיני רוחה כיצד זר הפרחים יראה וזאת בהתאם לסוגי הפרחים שיש באותו זמן בשוק.

יכולת הערכה של עלות זר פרחים - בדרך כלל הלקוחות מגבילים את ההוצאה לפי תקציב שעומד לרשותם. לכן נדרש לתכנן זר פרחים כך שסכום עלות הפרחים והירק לא יעלה על התקציב הנתון. במידה ונכנסת הזמנת משלוחי פרחים, יש לשקלל את עלות המשלוח בסך עלות הזר.

יכולת מוטורית גבוהה של הידיים - שזירת זר פרחים דורשת גם כוח בידיים וגם יכולת עבודה מהירה. על פי רוב, חנות פרחים לא תמשיך להעסיק שוזרת שעובדת לאט שתפוקת נמוכה.

יכולת מכירה ושכנוע - כמו כל איש מכירות, מי שעובדת בחנות פרחים נדרשת לדעת כיצד להפוך לקוח פוטנציאלי ללקוח בפועל. תהליך זה כולל שכנוע הלקוח שהעובדת יודעת את מלאכתה ושהלקוח נמצא בידיים טובות.

יכולת עמידה במשך שעות -  עבודה בחנות פרחים מחייבת יכולת עמידה במשך כל שעות העבודה. נדרשת עמידה אל מול הלקוח בתהליך המכירה, הליכה למקרר על מנת להוציא את הפרחים הנחוצים לשזירת זר הפרחים, השזירה והאריזה נעשות תוך כדי עמידה ולבסוף, מסירת הזר ללקוח.

יכולת עמידה בלחץ - תחום הפרחים מאופיין במספר ימים בשנה בהם יש לחץ מטורף. בעיקר לפני ראש השנה, פסח, יום האהבה, יום המשפחה וולנטיין דיי. בימים אלה נדרשת יכולת עמידה בתנאי לחץ קשים עם שעות עבודה ארוכות ומתישות.

לסיכום, עבודה בחנות פרחים אינה עבודה קלה והיא מתאימה רק למי שבאמת אוהבת פרחים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דיווה


 


מאמרים נוספים מאת דיווה
 
שיקולי פרופורציה בעיצוב זרי פרחים
21/09/16 | צרכנות
עיצוב זרי פרחים הוא אמנות של ארגון אלמנטים עיצובים הגלומים בפרחים ובאבזרים על פי העקרונות של אמנות העיצוב. מעצבי זרי פרחים וסידורי פרחים בדרך כלל משתמשים בטכניקות ועקרונות במטרה ליצור קומפוזיציות יפות ונעימות למראה. מאמר זה מסביר את נושא הפרופורציה המומלצת בעיצוב זרי פרחים.

הזמנת משלוחי פרחים לחוץ לארץ עם מסירה מידית
21/09/16 | צרכנות
הזמנת משלוחי פרחים לחו"ל עם מסירה מידית יכולה להתבצע באחת משתי דרכים. אפשרות ראשונה, הזמנת המשלוח מאתר ישראלי שמקושר ברשת בינלאומית של חנויות פרחים. האפשרות השנייה, הזמנת משלוח פרחים ישירות מחנות פרחים בקרבת כתובת היעד למשלוח.

משלוח פרחים לאחר לידה
אישה לאחר לידה מעדיפה להישאר בשקט בבית עם התינוק, מבלי שיטרידו אותה כל הזמן עם ביקורים שדורשים ממנה לארח את האורחים. מצד שני, היא רוצה ושמחה לקבל מתנות שעושות לה מצב רוח טוב. הפתרון הוא משלוח פרחים שמובא על ידי שליח כך שמקבלים מתנה "נטו".

משלוח פרחים תל אביב בתוך עשר דקות אינו מומלץ
19/09/16 | קניות
חברת מוניות אינטרנטית משווקת שירות חדש של משלוח פרחים תל אביב בתוך עשר דקות. מתבקשת השאלה האם השירות מקצועי ומומלץ או שרק נכנס שחקן חדש לשוק משלוחי פרחים שמנצל את תמימות הציבור.

מיומנויות העבודה בחנות פרחים
עבודה בחנות פרחים אינה עבודה קלה והיא דורשת מיומנויות מיוחדות. המאמר מפרט אילו מיומנויות נדרשות ולמי מתאים לעבוד בחנות פרחים.

טיפים להארכת תוחלת חיי סוגי פרחים נפוצים
19/09/16 | גינון
ברגע שפרח נקטף מתחיל לפעול שעון שקובע את תוחלת חייו. צרכן שמזמין משלוח פרחים יכול להאריך את תוחלת חיי הזר וליפות את מראהו אם ינהג לפי הטיפים שמפורטים במאמר.

שתילים ופרחים בעיצוב הבית
יש אין ספור אפשרויות לשילוב פרחים ועציצים בעיצוב הבית. חנות פרחים מקצועית תציע לכם פתרון יצירתיים כמו גם שירות של משלוח פרחים ועציצים.

תוחלת חיי ציפור גן עדן בבית הלקוח
31/12/14 | צרכנות
לציפור גן עדן יש תוחלת חיים ארוכה יחסית, הוא אוהב חום, זקוק למים רבים ולאור. במאמר מוסבר כיצד חנויות פרחים והצרכנים צריכים לטפל בפרח זה על מנת להפיק מהפרח את מלוא פוטנציאל היופי שלו.

עלות משלוחי פרחים
31/12/14 | צרכנות
משלוחי פרחים כרוכים ב-3 הוצאות: זמן עבודת השליח, דלק ועלות הרכב. לכן מוצדק לגבות דמי משלוח. מצד שני, יש חנויות פרחים שגובות מחירים מופרזים. צרכן חכם צריך לבחור חנות פרחים שמציע שירות אמין במחיר סביר.

כללי אמון הציבור לתחום משלוחי פרחים
31/12/14 | צרכנות
תחום משלוחי פרחים והזמנת זרי פרחים באמצעות אתרי אינטרנט של חנויות פרחים אינו מתנהל בצורה שקופה והגונה. ולאור חוק הגנת הצרכן שלא מאפשר ביטול עסקאות בתחום זה, נדרש לאמץ ולהנחיל את כללי אמון הציבור לענף הפרחים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI