דף הבית חוק ומשפט ירושה אלו טעויות עושים בעת עריכת צוואה?
אלו טעויות עושים בעת עריכת צוואה?
עידן שלומן 04/06/17 |  צפיות: 6376

אחד מהתרחישים המצערים הינו פטירה של אדם יקר לליבנו. במעמד כזה או אחר הוא כותב צוואה ולאחר פטירתו מתגלים לא מעט טעויות המאיימות על היחסים במשפחה ועל אמינותה של הצוואה.

נשמע לכם מוכר? חוששים ממקרים דומים? כדי לשמר את היחסים ביניכם לבין יקיריכם, אתם חייבים צוואה שלא יהיה בה סיכון פסילה. כדי שזה לא יקרה לכם, הנה כמה טעויות שאנשים עושים בעריכת צוואה ומה כדאי לעשות כדי שלא להוביל לפסילתה.

טעות מס' 1: כותבים בכתב יד

אם תשאלו כל עורך דין לענייני משפחה בחיפה או ליתר דיוק עורך דין צוואות וירושות בחיפה, הוא יעיד כי הסכמים שנכתבו בכתב יד דינם כישלון. במקרה בו מחליטים לערוך צוואה בכתב יד הצוואה עלולה להיפסל ולא לקבל את תוקפה.

אז מה כדאי לעשות?

1. אם בחרתם לא לפנות אל עורך דין צוואות וירושות, מומלץ מאוד לכתוב צוואה לצד חוות דעת רפואית בעלת תוקף. זה חשוב כי זה למעשה ימנע התנגדויות בטענה לאי כשירות בשעת הכתיבה.

2. כמו כן, אין לכתוב ראשי פרקים או פירוט מזערי. זו נחשבת טעות קריטית כי זה עלול לגרום לאי בהירות בצוואה וכך לביטולה. בצורה חד משמעית עדיף לכתוב את הצוואה בפירוט מלא ובפרט שתהיה ברורה לכל אדם.

בסיכום דבר, המון אנשים כותבים צוואות על דעת עצמם, מקצרים בהליך הכתיבה או מעבירים מסרים שאינם ברורים. לרוב, במקרים הנ"ל הצוואה לא מקבלת תוקף והיא נפסלת- דבר העלול לגרום לקרעים במשפחה ולבעיות שניתן לפתור באמצעות נותן שירות מתאים.

לא יודעים איך לכתוב או לערוך צוואה ? חוששים להסתכן בפסילתה ואי תוקפה? צרו קשר עם עורך דין אשר מתמחה בנושא וקבלו כלים נכונים להגשת צוואה על פי כל הכללים.

לפרטים נוספים בקרו באתר הבית שלנו, קראו אודות הליך הגירושין בהסכמה ומה יידרש מכם בפועל. צריכים עוד מידע? - השאירו פרטים באתר  ונשמח לתאם לכם פגישת ייעוץ והכוונה עם עורכי דין גירושין בחיפה או בכל מקום אחר בישראל.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
29/04/19 | נזיקין
חוק שירותי תעופה נועד להפחית את כמות האיחורים בטיסות מכל סוג שהוא במטרה להטיב עם הצרכן הישראלי, בין אם הוא טס מישראל לחו"ל, בתוך ישראל או מחו"ל לישראל. בכל המקרים הללו מטפל החוק שמחייב את חברות התעופה בפיצויים שונים על מקרים שכאלו וקובע להם רף סטנדרט שיש לעמוד בו כדי שלא ישלמו על כך מכיסן.

התנהלות נכונה במצב של מחלת מקצוע
22/04/19 | נזיקין
הביטוח הלאומי חשוף לתביעות רבות מדי יום, בעיקר תביעות של עובדים שונים על תאונות עבודה וזכויות שונות שיש להם, ואחד התחומים שהופכים ליותר נפוצים בתביעות ביטוח לאומי הוא תביעות של מחלת מקצוע.

סלון פאות קאסטם בירושלים
08/04/19 | אופנה
פאות הולכות וכובשות נתח שוק גדל מיום ליום, וכבר מזמן מדובר בתופעה בה נשים רבות נוהגות להחליף פאות אחת לכמה ימים או שבועות, ובדרך זו משנות בצורה משמעותית את המראה החיצוני שלהן.

כיצד עורך דין לשון הרע יכול לעזור לך?
18/02/19 | נזיקין
חוק לשון הרע מאפשר לכל מי שנפגעו מתמונה, טקסט או אמירה כלשהי שפורסמה ברבים ופגעה בשמם, לתבוע פיצוי גם ללא הוכחת נזק בשל כך.

חוק טיבי לפיצוי במקרים של איחורים וביטולים בטיסה
18/02/19 | נזיקין
ניתן לומר די בוודאות שאחמד טיבי איננו מחברי הכנסת הפופולאריים בישראל אבל ניתן לומר גם באופן ודאי שמרבית הישראלים מברכים בעת האחרונה על חוק טיבי שחוקק בעניין ביטולי או איחור של טיסה.

איך עורך דין מנהלי יכול להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט?
21/01/19 | חוק ומנהל
האם אתם מרגישים שנפגעתם, קופחתם או נדרשתם לתשלום שאינו הוגן על ידי רשות ציבורית כלשהי (משרד ממשלתי, עירייה, מוסד ציבורי...) ואתם לא יודעים כיצד להתמודד מולם?

ייפוי כוח מתמשך על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות
19/01/19 | חוזים
כולנו מתבגרים עם השנים ומגיעים לגיל מתקדם בו יש סיכוי הולך וגובר למחלות קשות יותר מאשר בעבר, וחובה עלינו לחשוב על מצב בו נהיה (חס ושלום) במצב קוגניטיבי ירוד או בעלי מוגבלות נפשית / גופנית לטפל בעניינינו בצורה עצמאית. במידה וכך יהיו פני הדברים – מי תרצו שיטפל בכם וידאג לכם?

איך לתבוע פיצויים מקסימליים מול חברות הביטוח השונות?
24/12/18 | נזיקין
אתם צעירים ונמרצים ודואגים לעתיד. לכן אתם משלמים מדי חודש לאורך עשרות שנים עבור ביטוח סיעודי לחברת הביטוח שלכם באופן פרטי או לקופות החולים. ואז מגיע הרגע הקשה בו אתם הופכים סיעודיים, בין אם עכב הגיל שלכם (זקנה) או עכב אירוע שעברתם (תאונה, מחלה וכו').

חברת הדמיות אדריכליות לעיצוב הבית שלך
22/12/18 | אדריכלות
יזמים וקבלנים בענף הבנייה לא יכולים כיום אפילו לדמיין כיצד בעבר הרחוק לא נעשה שימוש בהדמיות תלת מימד לפני תחילת הבנייה, במהלכה ובעיקר בסיום תהליך הבנייה והמעבר לתהליך מכירת הדירות.

איזה פיצוי ניתן לקבל מחברת התעופה?
22/12/18 | כללי
ענף התעופה בישראל עבר שינויים רבים בשנים האחרונות ואין מדובר רק על עשרות חברות תעופה חדשות שהוסיפו קווי תעופה רבים מישראל לעולם בכלל ולאירופה בפרט. מדובר גם על חוק שירותי תעופה שגרם לשינוי משמעותי ביחס שבין חברות התעופה לנוסעים וחיזק את הכוח של כל נוסע מול חברות התעופה הגדולות במקרה של שירות לקוי מצדן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI