דף הבית חוק ומשפט חוזים ייפוי כוח מתמשך על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות
ייפוי כוח מתמשך על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות
עידן שלומן 19/01/19 |  צפיות: 2395

כולנו מתבגרים עם השנים ומגיעים לגיל מתקדם בו יש סיכוי הולך וגובר למחלות קשות יותר מאשר בעבר, וחובה עלינו לחשוב על מצב בו נהיה (חס ושלום) במצב קוגניטיבי ירוד או בעלי מוגבלות נפשית / גופנית לטפל בעניינינו בצורה עצמאית. במידה וכך יהיו פני הדברים – מי תרצו שיטפל בכם וידאג לכם?

הדרך להבטיח כי מי שידאג לכם יהיה אדם ראוי שאתם סומכים עליו הוא באמצעות מסמך משפטי שנקרא ייפוי כוח מתמשך. מסמך זה מבטיח שמי שיהיה בעל הסמכות להחליט בעניינים שלכם כאשר אתם לא תהיו מסוגלים לכך, הוא אכן מי שאתם בחרתם ולא אדם זר או חברת ביטוח וכדומה.

כיצד עורכים ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך הוא כאמור מסמך משפטי ולכן יש לערוך אותו באמצעות עורך דין אשר עבר הכשרה מיוחדת לשם כך ובנוכחות עדים רלוונטיים המאושרים על ידי עורך הדין לעניין.

ייפוי כוח מתמשך יכול לגעת בקשת רחבה של נושאים כאשר הם נחלקים ל 3 קטגוריות: ייפוי כוח לנושאים אישיים, לנושאים רפואיים ולנושאים רכושניים. כלומר ניתן להעניק ייפוי כוח מתמשך לכל האספקטים בחייו של מייפה הכוח או רק לחלקים בהם – לטיפול הרפואי בלבד (איזה טיפול יעבור, איזה תרופות יקבל, האם יעבור לטיפול סיעודי וכו') או רק לענייני רכוש שברשותו (תכולה, דירה, רכב וכו') וכן הלאה.

ייפוי כוח מתמשך יכול לערוך כל מי שמלאו לו 18 שנים ואשר הוא עומד במסגרת חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות. כלומר הוא צלול בדעתו ומודע לייפוי הכוח עליו הוא חותם.

לאחר עריכת המסמך והחתימות עליו, יש להכין עותקים לכל הצדדים הנוגעים בדבר וגם ישלח עורך הדין עותק לאפוטרופוס הכללי שיבחן את המסמך ורק לאחר שיחתום עליו ייכנס המסמך לתוקף רשמי למשך עד 10 שנים, אלא אם ישנן התניות במסמך המאפשרות לקצר את תוקפו או אם אחד הצדדים בעניין נפטר בטרם חלפו 10 שנים.

מה העלות של ייפוי כוח מתמשך?

יש בישראל עורכי דין רבים שעברו בשנים האחרונות הכשרה שמאפשרת להם לערוך מסמך משפטי של ייפוי כוח מתמשך, וכל אחד מהם דורש סכום שונה עבור המסמך (וכמובן שנציין שכל מסמך שונה ועומד בפני עצמו). בשל כך מחיר של ייפוי כוח מתמשך אינו אחיד אך במרבית המקרים מדובר על עלות של 3000 עד 4000 ₪.

חשוב לקחת בחשבון שהעלויות הללו עשויות להיות בעלות ערך רב הרבה יותר עבורכם בעתיד במידה ויהיה צורך לעשות שימוש במסמך המשפטי הזה עבורכם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
29/04/19 | נזיקין
חוק שירותי תעופה נועד להפחית את כמות האיחורים בטיסות מכל סוג שהוא במטרה להטיב עם הצרכן הישראלי, בין אם הוא טס מישראל לחו"ל, בתוך ישראל או מחו"ל לישראל. בכל המקרים הללו מטפל החוק שמחייב את חברות התעופה בפיצויים שונים על מקרים שכאלו וקובע להם רף סטנדרט שיש לעמוד בו כדי שלא ישלמו על כך מכיסן.

התנהלות נכונה במצב של מחלת מקצוע
22/04/19 | נזיקין
הביטוח הלאומי חשוף לתביעות רבות מדי יום, בעיקר תביעות של עובדים שונים על תאונות עבודה וזכויות שונות שיש להם, ואחד התחומים שהופכים ליותר נפוצים בתביעות ביטוח לאומי הוא תביעות של מחלת מקצוע.

סלון פאות קאסטם בירושלים
08/04/19 | אופנה
פאות הולכות וכובשות נתח שוק גדל מיום ליום, וכבר מזמן מדובר בתופעה בה נשים רבות נוהגות להחליף פאות אחת לכמה ימים או שבועות, ובדרך זו משנות בצורה משמעותית את המראה החיצוני שלהן.

כיצד עורך דין לשון הרע יכול לעזור לך?
18/02/19 | נזיקין
חוק לשון הרע מאפשר לכל מי שנפגעו מתמונה, טקסט או אמירה כלשהי שפורסמה ברבים ופגעה בשמם, לתבוע פיצוי גם ללא הוכחת נזק בשל כך.

חוק טיבי לפיצוי במקרים של איחורים וביטולים בטיסה
18/02/19 | נזיקין
ניתן לומר די בוודאות שאחמד טיבי איננו מחברי הכנסת הפופולאריים בישראל אבל ניתן לומר גם באופן ודאי שמרבית הישראלים מברכים בעת האחרונה על חוק טיבי שחוקק בעניין ביטולי או איחור של טיסה.

איך עורך דין מנהלי יכול להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט?
21/01/19 | חוק ומנהל
האם אתם מרגישים שנפגעתם, קופחתם או נדרשתם לתשלום שאינו הוגן על ידי רשות ציבורית כלשהי (משרד ממשלתי, עירייה, מוסד ציבורי...) ואתם לא יודעים כיצד להתמודד מולם?

ייפוי כוח מתמשך על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות
19/01/19 | חוזים
כולנו מתבגרים עם השנים ומגיעים לגיל מתקדם בו יש סיכוי הולך וגובר למחלות קשות יותר מאשר בעבר, וחובה עלינו לחשוב על מצב בו נהיה (חס ושלום) במצב קוגניטיבי ירוד או בעלי מוגבלות נפשית / גופנית לטפל בעניינינו בצורה עצמאית. במידה וכך יהיו פני הדברים – מי תרצו שיטפל בכם וידאג לכם?

איך לתבוע פיצויים מקסימליים מול חברות הביטוח השונות?
24/12/18 | נזיקין
אתם צעירים ונמרצים ודואגים לעתיד. לכן אתם משלמים מדי חודש לאורך עשרות שנים עבור ביטוח סיעודי לחברת הביטוח שלכם באופן פרטי או לקופות החולים. ואז מגיע הרגע הקשה בו אתם הופכים סיעודיים, בין אם עכב הגיל שלכם (זקנה) או עכב אירוע שעברתם (תאונה, מחלה וכו').

חברת הדמיות אדריכליות לעיצוב הבית שלך
22/12/18 | אדריכלות
יזמים וקבלנים בענף הבנייה לא יכולים כיום אפילו לדמיין כיצד בעבר הרחוק לא נעשה שימוש בהדמיות תלת מימד לפני תחילת הבנייה, במהלכה ובעיקר בסיום תהליך הבנייה והמעבר לתהליך מכירת הדירות.

איזה פיצוי ניתן לקבל מחברת התעופה?
22/12/18 | כללי
ענף התעופה בישראל עבר שינויים רבים בשנים האחרונות ואין מדובר רק על עשרות חברות תעופה חדשות שהוסיפו קווי תעופה רבים מישראל לעולם בכלל ולאירופה בפרט. מדובר גם על חוק שירותי תעופה שגרם לשינוי משמעותי ביחס שבין חברות התעופה לנוסעים וחיזק את הכוח של כל נוסע מול חברות התעופה הגדולות במקרה של שירות לקוי מצדן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI