דף הבית רפואה ובריאות רפואה טיפים לניתוח סינוסים
טיפים לניתוח סינוסים
דוד כהן 30/01/19 |  צפיות: 2263

בעבר ניתוח סינוסים היה ניתוח לא נעים. לרוב היה צריך לבצע חיתוך כלשהו בפנים שהיה משאיר צלקות לאחר מכן. הסבירות לסיבוכים הייתה גבוהה יותר וזמן ההחלמה היה ארוך מדי. עובדה זו גרמה לאנשים רבים לסבול מהמחלה לאורך זמן מבלי לטפל בה באמת כדי לא לפגוע בעבודה שלהם ובאורח החיים שלהם בכלל. הבעיה היא שאי טיפול בבעיה עשוי לגרום לנזק גדול יותר ולפגיעה גדולה יותר באיכות החיים שלכם. לשמחת כולם – הטכנולוגיה הרפואית מתקדמת במהירות וכיום כבר מדובר בניתוחים פשוטים יותר, שאינם מצריכים צלקות או חיתוכים מיותרים וזמן ההחלמה הוא הרבה יותר מהיר.

כיצד מגיעים למצב של ניתוח סינוסים בכלל?

ניתוח סינוסים מטפל במחלה הנקראת סינוסיטיס. זוהי מחלה שבה ישנה דלקת או מוגלתיות כרונית אצל אנשים כתוצאה מזיהום או הפרשות של מוקוס סמיך בכמויות גדולות אשר חוסם את פתחי הניקוז של הסינוסים. סימני הזיהוי של המחלה לרוב ייראו כמו צינון רגיל, אולם כאשר זה לא עובר ככל הנראה מדובר בסינוסיטיס. לעומת צילום רגיל, ייתכן ותרגישו כאבים בפנים, גודש בחלק הפנימי של האף, תחושה של תשישות ועייפות כרוניים ועוד.

אם טיפול תרופתי רגיל לא עוזר להחלמה, הרי שמדובר במקרה כרוני ויש הצורך לנתח. ניתוח סינוסים לא מתבצע לפני צילום CT שמוודא שאכן מדובר בסינוסיטיס ולא במשהו אחר. צילום זה מסייע גם לאבחן באיזה אזורים של הסינוסים יש תקלות והיכן צריך לטפל והיכן צריך שלא לגעת. כמו כן במקרים מסובכים יותר ניתן לחבר מחשב מיוחד המצלם את חלקי הגולגולת של פניו של החולה וזה משמש כמפה המנחה את הרופא המנתח ועל מנת להפוך את הטיפול למדויק ככל האפשר.

כיצד הניתוח עוזר לי?

במהלך הניתוח הרופא המנתח מטרתו היא להרחיב ולנקות את דרכי הניקוז של הסינוסים, תוך כדי ניקוי הפרשות מוגלתיות ואם צריך גם כריתת פוליפים מתוך חלל האף. אלה אמורים לסייע להבראה מהירה של הרירית וחזרה לתפקוד תקין של הסינוסים עצמם. כדי למנוע חזרה של הדלקת לאזור, מומלץ לאחר הניתוח להמשיך טיפול עם תרסיסים או טיפות אף מיוחדות לתקופה שיורה עליה הרופא עד להבראה מלאה.

מהו זמן ההחלמה הנדרש?

כיום זמן ההחלמה הנו קצר בהרבה מבעבר. לאחר הניתוח תידרשו ביום אשפוז בבית החולים ולאחר מכן במידה ואין סיבוכים מיותרים תוכלו להשתחרר הביתה. תצטרכו לנוח בבית לתקופה שבין שבוע לשבועיים בדרך כלל ואז לחזור לעבודה, כאשר מומלץ לעשות זאת בהדרגה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דוד כהן

מיזם גרופ בניית אתרי מכירות באינטרנט עם שיווק באינטרנט להצלחת המכירות. 


מאמרים נוספים מאת דוד כהן
 
ניתוח לשטיפת סינוסים
24/04/19 | רפואה
הסינוסים הם למעשה חללים הנמצאים בעצם הגולגולת אשר מאפשרים זרימת אוויר תקינה דרך האף. בתוך הסינוסים מצוי נוזל צמיגי אשר נועד להגן על הריריות. במצב תקין נוזל זה מתנקז דרך הלוע, אך כאשר יש בעיה, בניקוז הנוזלים, עשויה להתפתח חסימה וכתוצאה מכך גם סינוסיטיס. כדי לפתור את הבעיה הזו, מבצעים היום ניתוח fess לצורך שטיפת הסינוסים.

כלים חד פעמיים בזול
לבחור את הכלים החד פעמיים שעושים את כל ההבדל וישדרגו כל מסיבה ואירוע זאת משימה כיפית. אז איך מעצבים אירוע באמצעות כלים חד פעמיים במראה יוקרתי?

טיפול בסינוסיטיס בהריון
18/03/19 | רפואה
אישה בהריון עוברת שינויים רבים בגופה, בתקופה זו היא עלולה להיות חשופה מפני צינון. תופעה זו יכולה להפוך לסינוסיטיס. מה הסימנים ,כיצד מטפלים ולאלו גורמים לפנות?

טיול מאורגן לנשים בחו"ל
טיול מאורגן לנשים בחו"ל הוא בדיוק ההזדמנות לעשות משהו חדש ובלתי שגרתי. אם את רוצה לצאת למסע בסימן אישה ולהתחבר לנשים אחרות ואל הנשיות שלך, טיול לנשים הוא כל מה שאת צריכה.

איך לשלב חטיף חלבון בתפריט היומי ?
18/03/19 | תזונה
מומלץ לשלב חטיף חלבון בתפריט היומי שלנו על מנת להעלות את מסת השריר

טיפים לרכישת בית עץ לילדים
18/03/19 | ריהוט
בית מעץ - המגרש המשחקים האולטימטיבי עבור ילדכם. אילו אביזרים נוספים נוכל להוסיף לבית העץ לילדים? כמה עולה לי לבנות בית עץ?

ניתוח סינוסים בעקבות סינוסיטיס כרוני
07/02/19 | רפואה
ישנם מחלות שעשויות להציק לנו מאוד, אך לשמחתנו הרפואה המתקדמת הפכה את הטיפול בהם להרבה יותר מהיר ו"נוח" מאשר היו בעבר. כך למשל הטיפול בסינוסיטיס. אם יש לכם כאבי ראש חוזרים ונשנים, ליחה או נזלת ייתכן ויש לנו סינוסיטיס. אין זה אומר שתצטרכו ישר לעבור ניתוח, אולם במקרים כרוניים גם הניתוחים כבר לא נוראיים כמו בעבר. נרחיב על כך כעת.

מדריך – איך לבחור נכון ריהוט גן?
07/02/19 | ריהוט
בחירת ריהוט לגן היא לא עניין של מה וכך. אתם הולכים להוציא אלפי שקלים כדי לעצב ולארגן את הגינה שלכם ולהפוך אותה לפינת חלומות קסומה שיהיה לכם כיף לשבת בה. אתם רוצים לוודא שאתם שואלים את עצמכם את השאלות הנכונות לפני בחירת ריהוט הגינה, כמו גם מעצבים את הגינה בצורה שתתאים לכם ותהיה שימושית ולא רק תהיה יפה כלפי חוץ. יש להתחשב במזג האוויר המשתנה במהלך השנה, בגודל הגינה שלכם ועוד.

טיפים לניתוח סינוסים
30/01/19 | רפואה
כיצד מתפתחת סינוסיטיס, האם כדאי לנתח, כיצד הניתוח עוזר לי ועוד

צילום תמונות בטיול מאורגן בחו"ל
תיעוד חוויות בטיולים מאורגנים בחו"ל
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI