דף הבית חוק ומשפט נזיקין התנהלות נכונה במצב של מחלת מקצוע
התנהלות נכונה במצב של מחלת מקצוע
עידן שלומן 22/04/19 |  צפיות: 1822

הביטוח הלאומי חשוף לתביעות רבות מדי יום, בעיקר תביעות של עובדים שונים על תאונות עבודה וזכויות שונות שיש להם, ואחד התחומים שהופכים ליותר נפוצים בתביעות ביטוח לאומי הוא תביעות של מחלת מקצוע.

מהי מחלת מקצוע ?

מחלת מקצוע היא מחלה שנגרמת בשל עבודה במקצוע כלשהו אשר מוגדר כמקצוע בסביבה מסוכנת. סביבה שכזאת יכולה להיות במקרים החמורים יותר כזאת שיש בה עבודה עם חומרים כימיים או ביולוגיים מסוכנים שיכולים להוביל למחלות קשות של ריאה, כליות, נשימה ואף סרטן. כמו כן יש סביבת עבודה ללא חומרים מסוכנים שכאלו אך עם חשיפה לרעשים גבוהים או לתנאים שפוגעים בעובד לאורך הזמן וגורמים לו למצב של מחלת מקצוע.

דוגמאות שונות של תביעות בגין מחלת מקצוע:

תביעות בשל טינטון \ נזק שמיעה – חשיפה של העובד לרעש מזיק בסביבת העבודה דוגמת כאלו העובדים בדפוס, עובדי מוסך, נגרים, חרטים, פחחים, בענף הבנייה וכן הלאה. מחלת מקצוע מזוהה עם ירידה באיכות השמיעה, צפצופים באזניים, פגיעה בשווי משקל וכדומה.

תביעות של תסמונת התעלה הקרפלית (cts) – ביצוע של פעולות חוזרות בעקביות בשימוש של פרק כף היד בקרב עובדים במקצועות דוגמת ליטוש יהלומים, עובדי סרט נע, קלדניות מחשב, ענף המזון וכן הלאה. מחלת מקצוע מזוהה עם חולשה ביד, תחושת נימול והרדמה של היד, דקירות בכף היד או כאבי אחיזה וכדומה.

תביעות של מחלות נשימה \ לב וריאה \ סרטן – חשיפה של העובד לחומרים מסוכנים במפעל אשר עושה שימוש בחומרים כימיים או ביולוגיים דוגמת טונגסטן, טיטניום, אסבסטוזיס, כלורן, פרופן, אסבסט, בנזן, ויניל כלוריד, זרניך, בריליום, קדמיום, עפרת, כספית, גופרית, זרחן, כרום ורכיבים דומים מוביל במקרים רבים למחלות קשות הרבה יותר משני אלו שציינו קודם לכן ולעתים במחלות בלתי הפיכות.

מה עושים במקרה של מחלת מקצוע ?

במידה ואתם מרגישים שנפגעתם בשל העבודה שלכם במחלת מקצוע, ראשית כל כדאי לפנות לשירותי עורך דין ביטוח לאומי המתמחה בנושאים הללו. מדובר לרוב על עורכי דין של נזקי גוף \ נזיקין אשר יודעים אם מדובר במחלת מקצוע והאם יש לכם כדאיות בתביעה כנגד ביטוח לאומי לקביעת דמי פיצויי ואחוזי נכות על פי המגיע לכם בחוק.

הסיבה לפנות לעורך דין מתחילת התהליך היא שמדובר לרוב בתביעות מורכבות יחסית, הדורשות בדיקות ודעת מומחים, כאשר יש פרצות רבות בחוק שיכולות לשנות את התמונה לכאן או לכאן. רק עו"ד נזיקין בעל ניסיון וידע בתביעות של מחלת מקצוע יוכל לספק לכם את השירות המועיל לתביעה מוצלחת עבורכם.

אחת המובילות בתחום זה היא מיכל הלמן - עורכת דין נזיקין בהוד השרון, שיש לה ניסיון רב בתביעות מחלת מקצוע מול ביטוח לאומי ולטובת הלקוחות ששכרו את שירותיה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
29/04/19 | נזיקין
חוק שירותי תעופה נועד להפחית את כמות האיחורים בטיסות מכל סוג שהוא במטרה להטיב עם הצרכן הישראלי, בין אם הוא טס מישראל לחו"ל, בתוך ישראל או מחו"ל לישראל. בכל המקרים הללו מטפל החוק שמחייב את חברות התעופה בפיצויים שונים על מקרים שכאלו וקובע להם רף סטנדרט שיש לעמוד בו כדי שלא ישלמו על כך מכיסן.

התנהלות נכונה במצב של מחלת מקצוע
22/04/19 | נזיקין
הביטוח הלאומי חשוף לתביעות רבות מדי יום, בעיקר תביעות של עובדים שונים על תאונות עבודה וזכויות שונות שיש להם, ואחד התחומים שהופכים ליותר נפוצים בתביעות ביטוח לאומי הוא תביעות של מחלת מקצוע.

סלון פאות קאסטם בירושלים
08/04/19 | אופנה
פאות הולכות וכובשות נתח שוק גדל מיום ליום, וכבר מזמן מדובר בתופעה בה נשים רבות נוהגות להחליף פאות אחת לכמה ימים או שבועות, ובדרך זו משנות בצורה משמעותית את המראה החיצוני שלהן.

כיצד עורך דין לשון הרע יכול לעזור לך?
18/02/19 | נזיקין
חוק לשון הרע מאפשר לכל מי שנפגעו מתמונה, טקסט או אמירה כלשהי שפורסמה ברבים ופגעה בשמם, לתבוע פיצוי גם ללא הוכחת נזק בשל כך.

חוק טיבי לפיצוי במקרים של איחורים וביטולים בטיסה
18/02/19 | נזיקין
ניתן לומר די בוודאות שאחמד טיבי איננו מחברי הכנסת הפופולאריים בישראל אבל ניתן לומר גם באופן ודאי שמרבית הישראלים מברכים בעת האחרונה על חוק טיבי שחוקק בעניין ביטולי או איחור של טיסה.

איך עורך דין מנהלי יכול להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט?
21/01/19 | חוק ומנהל
האם אתם מרגישים שנפגעתם, קופחתם או נדרשתם לתשלום שאינו הוגן על ידי רשות ציבורית כלשהי (משרד ממשלתי, עירייה, מוסד ציבורי...) ואתם לא יודעים כיצד להתמודד מולם?

ייפוי כוח מתמשך על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות
19/01/19 | חוזים
כולנו מתבגרים עם השנים ומגיעים לגיל מתקדם בו יש סיכוי הולך וגובר למחלות קשות יותר מאשר בעבר, וחובה עלינו לחשוב על מצב בו נהיה (חס ושלום) במצב קוגניטיבי ירוד או בעלי מוגבלות נפשית / גופנית לטפל בעניינינו בצורה עצמאית. במידה וכך יהיו פני הדברים – מי תרצו שיטפל בכם וידאג לכם?

איך לתבוע פיצויים מקסימליים מול חברות הביטוח השונות?
24/12/18 | נזיקין
אתם צעירים ונמרצים ודואגים לעתיד. לכן אתם משלמים מדי חודש לאורך עשרות שנים עבור ביטוח סיעודי לחברת הביטוח שלכם באופן פרטי או לקופות החולים. ואז מגיע הרגע הקשה בו אתם הופכים סיעודיים, בין אם עכב הגיל שלכם (זקנה) או עכב אירוע שעברתם (תאונה, מחלה וכו').

חברת הדמיות אדריכליות לעיצוב הבית שלך
22/12/18 | אדריכלות
יזמים וקבלנים בענף הבנייה לא יכולים כיום אפילו לדמיין כיצד בעבר הרחוק לא נעשה שימוש בהדמיות תלת מימד לפני תחילת הבנייה, במהלכה ובעיקר בסיום תהליך הבנייה והמעבר לתהליך מכירת הדירות.

איזה פיצוי ניתן לקבל מחברת התעופה?
22/12/18 | כללי
ענף התעופה בישראל עבר שינויים רבים בשנים האחרונות ואין מדובר רק על עשרות חברות תעופה חדשות שהוסיפו קווי תעופה רבים מישראל לעולם בכלל ולאירופה בפרט. מדובר גם על חוק שירותי תעופה שגרם לשינוי משמעותי ביחס שבין חברות התעופה לנוסעים וחיזק את הכוח של כל נוסע מול חברות התעופה הגדולות במקרה של שירות לקוי מצדן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI